Krompir - plesen

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Krompir - plesen

OdgovorNapisal/-a Klematis1 » 27 maj 2010, 23:04

En del krompirja, ki sem ga sadila najprej, je napadla plesen (vsaj mislim), še preden je začel cveteti, tako, da je zelenje že povsem rumeno - kaj naj naredim, naj kar izkopljem krompir, kakršen koli je, da se ne bo preneslo še na drugo zelenjavo ?

Ali je rizično saditi za krompirjem v to zemljo lubenice ?
LP Klematis
Klematis1
Expert
Expert
 
Prispevkov: 113
Pridružen: 24 apr 2009, 21:10
Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 28 maj 2010, 22:42

Najprej se prepričaj, če gre za krompirjevo plesen. V tem primeru populi, da se ne bo selilo na druge razhudnike (beri:paradižnik, redkeje papriko in jajčevce). Če imaš srečo, je krompir že toliko debel, da se bo dal porabiti...
Čeprav mi rumenenje listov ravno ne zveni kot k.plesen, kaka fotka bi bila dobrodošla za prepoznavanje bolezni...
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a Klematis1 » 29 maj 2010, 10:53

evo fotke... smo pa včeraj že jedli prvo juho iz tega krompirja


Slika
LP Klematis
Klematis1
Expert
Expert
 
Prispevkov: 113
Pridružen: 24 apr 2009, 21:10
Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a Klematis1 » 30 maj 2010, 09:27

Na tej prvi gredi sem včeraj ves krompir izkopala, in ga je bilo za kakšni dve juhici in 2x za speči... :)

Bojim pa se da bo enako z drugo gredo, kjer sem ga sadila pozneje, in je tam blizu paradižnika - tako, da očitno tudi s domačim krompirjem letos ne bo kaj prida. Sicer pa pravijo, da se plesen prenaša tudi s semenom oz. krompirjem, čeprav je slednji na pogled zdrav. Imam pa eko Agatho, ki sem jo kupila pri Kaliji.

Sem pa na prvo gredo posejala včeraj nizki fižol in posadila lubenice - upam, da bo z njimi v tej zemlji za neuspelim krompirjem vse v redu.
LP Klematis
Klematis1
Expert
Expert
 
Prispevkov: 113
Pridružen: 24 apr 2009, 21:10
Kraj: Štajerska


Vrni se na Zelenjava

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov