Danes je 26 apr 2024, 16:53

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Semena kaktusov in sočnic

Sama sem to pomlad razmišljala o naročilu semen vendar sem se predolgo obotavljala in zamudila pravi čas za sejanje.

Zanima me, če ima kdo izkušnje z naročanjem semen preko interneta? Vabljiva se mi zdi stran www.SuccSeed.com vendar mi ni všeč način plačila. Ker pa semen v Sloveniji sploh nisem iskala bi lepo prosila, da mi poveste kje se jih lahko dobi.

Hvala za odgovor!
Preberi več : Semena kaktusov in sočnic | Ogledi : 13917 | Odgovori : 22 | Forum : Kaktusi in sukulente


Internet Zalivalček prejel zlato nagrado!

Internet Zalivalček je na razstavi inovativnosti InovaMladi 2003 v Zagrebu prejel zlato nagrado.

To je prvo mednarodno priznanje Internet Zalivalčka.

Več si lahko preberete na spletni strani <a href='http://www.zalivalcek.com/default.asp?page=news&newsID=34&currNw=0' target='_blank'>Internet Zalivalčka</a>.
Preberi več : Internet Zalivalček prejel zlato nagrado! | Ogledi : 76244 | Odgovori : 1 | Forum : Internet Zalivalček


Dvokrpa voščenka

Za vse tiste, ki mogoče poznate samo navadno voščenko prilagam sliko dvokrpe voščenke (Hoya bilobata). Cveti s čudovitimi rdečimi cvetovi. Žal so precej majhni. Najbolj ji paše v polsenci.
LPI
Preberi več : Dvokrpa voščenka | Ogledi : 13914 | Odgovori : 1 | Forum : Voščenke


Fikus Benjamin - listi

Pred 4 leti sem dobila Benjamina, ki je sedaj velik približno 1.5 metra. Vsako zimo je odvrgel kar precej listja (predvidevam da zaradi centralne kurjave), vendar so listi spomladi množično pognali. Letos listi ne poženejo, kjub temu, da rastlino redno pršim.
Ali ima kdo izkušnje kaj se da narediti. Prosim lepo za pomoč, saj mi je Benjamin res pri srcu.
Preberi več : Fikus Benjamin - listi | Ogledi : 10747 | Odgovori : 7 | Forum : Zelene sobne rastline


re tavžentroža

lahko vprašate v kakšnem galenskem laboratoriju. Kakšna je cena, pa ne vem.
Pri nas rasteta dve vrsti zdravilnega lučnika. To je drobnocvetni in velecvetni lučnik.Oba se uporabljata predvsem za izkašljevanje.
Preberi več : re tavžentroža | Ogledi : 3640 | Odgovori : 0 | Forum : Zdravilne rastline za zdravje


Sezona se je začela!

Ali so med nami tudi gobarji? Glede na to, da se je sezona jurčkov začela, vas vabim, da se malce pohvalite s svojimi <i>ulovi</i>.

Kdo je nabral največ gob? :D

T.
Preberi več : Sezona se je začela! | Ogledi : 13407 | Odgovori : 2 | Forum : Nabiranje gob


ALBUMI SLIK - OSEBNE ZBIRKE

Pripravil sem vam novost in sicer Albume slik in Osebne zbirke.

V Albumih slik so kategorije (trenutno Bolezni rastlin, Identifikacija rastlin, Piknik DPKS) v katere lahko dodajate svoje slike, uporabniki pa bodo po svojih močeh te slike pokomentirali oz. odgovorili na vaše vprašanje.
Če želite odpreti novo kategorijo (dogodek ali kaj drugega, kar bi zanimalo ostale uporabnike) mi pošljite Zasebno Sporočilo ali e-pošto na naslov albumi@rastline.com.
Vse slike v albumih ...
Preberi več : ALBUMI SLIK - OSEBNE ZBIRKE | Ogledi : 28466 | Odgovori : 13 | Forum : Arhiv novic


prodaja tavžentrože

Z možem sva nabrala kar precejšnjo količino tavžentrože. zanima me, kolikšna je njena cena oz. kdo bi jo lahko odkupil?

Istočasno pa me zanima tudi učinek lučnika?

Lep pozdrav!
Preberi več : prodaja tavžentrože | Ogledi : 4797 | Odgovori : 2 | Forum : Zdravilne rastline za zdravje


nabiranje zdravilnih rastlin v mesecu avgustu

plod borovnice, plod brusnice, plod bučnic, čebula, zel zdravilnega čisteca, zel črne mete, cvet in zel črne detelje, zel dihnika, zel ptičje dresni, hrastov list, cvet in list ožepka, plod jablane, cvet in list kamilice, zel kordabenedikte, zel prave lakote, zel plezajoče lakote, zel pred cvetenjem kijastega lisičjaka, cvet in list drobnocvetnega in velecvetnega lučnika, zel luštreka, zel divje mačehe, zel madronščice, cvet in list majarona,plod malinjaka, zel materine dušice, zel medene detelje, zel melise, ...
Preberi več : nabiranje zdravilnih rastlin v mesecu avgustu | Ogledi : 5208 | Odgovori : 0 | Forum : Zdravilne rastline za zdravje


Surfinije - Kaj jim paše?

Pozdravljeni.

Moja punca ima majhen problem s surfinijami. Niso tako lepe in razcvetene, kot sosedove. Jih baje gnoji in zaliva redno, a jim vseeno nekaj ni všeč. Zato bi prosil za nasvet, kaj storiti, da jim bo čim lepše, da bodo potem one čim lepše? (kakšna lega, kako zalivati, na kaj paziti, kaka posebnost,...)
Preberi več : Surfinije - Kaj jim paše? | Ogledi : 19187 | Odgovori : 2 | Forum : Enoletnice


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron