Surfinije - Kaj jim paše?

Diskusija o enoletnicah.
Aster, Exacum, Gerbera, Impatiens, Pelargonium, Abutilon, ...

Moderatorji: dusanh, tomi, Moderatorji

Surfinije - Kaj jim paše?

OdgovorNapisal/-a BoGo » 19 jul 2003, 23:58

Pozdravljeni.

Moja punca ima majhen problem s surfinijami. Niso tako lepe in razcvetene, kot sosedove. Jih baje gnoji in zaliva redno, a jim vseeno nekaj ni všeč. Zato bi prosil za nasvet, kaj storiti, da jim bo čim lepše, da bodo potem one čim lepše? (kakšna lega, kako zalivati, na kaj paziti, kaka posebnost,...)
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 31 jul 2003, 10:32

Pozdravljen,
da ne bo tvoj post ostal cisto brez kakrsnega koli nasveta, se bom poskusila malo potruditi.
Surfinije zahtevajo vzhodne ali juzne lege (pogojno). Nikakor ne marajo, da po njih pada dez. Sadi jih v posebno zemljo namenjeno surfinijam, kateri je ze dodano zalozno gnojenje, lahko jim dodas se agrogel. Korita naj bodo dovolj prostorna Zalivanje naj bo zmerno in nekoliko povecano v toplejsih dneh in na zacetku rasne dobe, toda pazi na koreninsko gnilobo! Obvezno uporablaj mehko vodo (dezevnico, postano vodo), priporocljivo je, da se rastline zalije zvecer in zjutraj, da niso vso noc "zejne", vsaj sedaj v teh vrocih dneh. Drugace pa pocakamo do izsusitve substrata, ko je substrat suh v globino priblizno 3 cm. Dognojujemo z gnojili za cvetenje (sedaj), poprej v zacetku rasne dobe, pa za rast. Gnojilo naj bo v prahu ali kristalckih, saj je po navadi boljse kvalitete. Vsebnost naj bo vsaj N-P-K: 8-8-8.

Upam, da sem ti kaj pomagala oz. tvoji punci, pa veliko uspeha.
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

OdgovorNapisal/-a pinkpanter » 23 apr 2004, 08:02

Rabim majhen nasvet v zvezi s surfinijami:

Imam balkon obrnjen na jug - cel dan v njega sije sonce. Rada bi pa imela surfinije, vendar imam tudi neke omejitve.
Da bi jih zalivala zjutraj in zvečer ne pride v poštev - lahko jih zalivam le zvečer. Imate kakšen nasvet kako to izvesti? Vem, da potrebujejo veliko vode. Ali bi se zadeva lahko kako rešila z koriti, ki imajo dvojno dno?

Nad mojim balkonom je drugi s katerega ob dežju neprestano padajo močne kaplje deževnice - skrbi me, da ima surfinija tako nežne cvetove, da bi ji to škodilo, oz. bi se cvetje poškodovalo. Brala pa sem, da so nekatere vrste že precej napredovale v tej smeri. Kakšna beseda o tem?

In nenazadnje - skrbijo me škodljivci. Je res, da surfinijo zelo rade obiskujejo uši?
pinkpanter
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 17 apr 2004, 13:00
Kraj: Kranj


Vrni se na Enoletnice

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • surfinije
    Pripete datoteke Napisal/-a tadeja88 » 24 jul 2013, 13:00
    0 Odgovori
    8915 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a tadeja88 Poglej zadnji prispevek
    24 jul 2013, 13:00
  • Surfinije
    Napisal/-a mejhna. » 15 jun 2014, 08:57
    0 Odgovori
    7706 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a mejhna. Poglej zadnji prispevek
    15 jun 2014, 08:57

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost