Danes je 27 apr 2024, 21:22

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Volnata uš.

Sem nova na forumu in upam pa, da mi boste lahko pomagali.
Danes sem opazila, da so eno izmed mojih falenopsisov napadle živalice...domnevam da volnate uši. Živalice so ovalne oblike, kosmate, belo sive barve, nekatere tudi z repki, ko jih zmečkam so rjavkaste. Orhidejo naseljujejo predvsem na mestih, kjer so bili cvetovi...kjer verjetno najlažje sesajo nektar, pa tudi po cvetnih popkih. Nekje sem zasledila tudi bele zapredke.
Tiste živalce in zapredke, ki so bili vidni ...
Preberi več : Volnata uš. | Ogledi : 4062 | Odgovori : 2 | Forum : Orhideje


presaditev oleandra

presaditi nameravam oleander v večjo posodo pa me zanima kakšno zemljo naj uporabim?
hvala!
Preberi več : presaditev oleandra | Ogledi : 5079 | Odgovori : 1 | Forum : Grmovnice


Juniperus chinensis?

:?: Mogoče kdo ve, kje bi se dalo dobiti kitajski brin (juniperus sargentii/juniperus chinensis) mlad bonsai ali pa sadiko?
Vidu sm slikico nekje od njega in mi je ful hud pol k se razvije, ta cajt se pa lahko fuuul ubadaš z njim.
Preberi več : Juniperus chinensis? | Ogledi : 2673 | Odgovori : 1 | Forum : Bonsaji - notranji


Pomagajte mi z imenovanjem orhideje

Že pred kar nekaj časa sem kupila tole odcvetelo orhidejico. Ker se zelo razlikuje od ostalih mojih orhidej ne vem kako bi jo poimenovala. odkar jo imam je oblikovala novo psevdobulbo in zelo lepe liste. O cvetu zaenkrat še ni sledu.

Ali jo mogoče kdo pozna?
Preberi več : Pomagajte mi z imenovanjem orhideje | Ogledi : 2237 | Odgovori : 1 | Forum : Orhideje


kako ločit kaktuse?

lep pozdrav vsem skupaj!
Po čistem naklučju sem zašla na ta forum in oh in sploh, toliko informacij in slik o kaktusih..Me je čist prevzel. :D Tako da pohvale vsem, ki z vsemi temami in prispevki delate ta forum.
No pa preidimo na vprašanje:
Doma imam kaktus/e (Trichocereus Pachanoi) in me zanima, kako bi te moje prijatelčke ločila/prilagam sliko/? To bi rada naredila čim prej, ker ...
Preberi več : kako ločit kaktuse? | Ogledi : 2575 | Odgovori : 3 | Forum : Kaktusi in sukulente


acer palmatum dissectum garnet

Pozdravljeni!

KUPILA SEM SI JAVOR SEDAJ PA ME ZANIMA NJEGOVE
ŽELJE PO VDRŽEVANJU IN NEGI!?

Hvala
Preberi več : acer palmatum dissectum garnet | Ogledi : 10943 | Odgovori : 9 | Forum : Drevesa - okrasna


ACER PALMATUM- crimson king

Pozdravljeni!

Na strani sunnygardens.com sem prebrala, da potrebuje crimson king izredno veliko prostora, ker ima agresivne korenine. Pa me zanima, koliko okoli njega ni priporočljivo zasaditi drugih rastlin-dreves in grmovnic. Torej, koliko prostora mu pustiti za ugodno rast. Hvala in lep pozdrav.
Preberi več : ACER PALMATUM- crimson king | Ogledi : 4391 | Odgovori : 3 | Forum : Drevesa - okrasna


MEDITERANSKI VRT

:( Že celo zimo premišljujem, kakoo se bom lotila urejanja vrta 150m2, ki ga imam na Krku. LIterature ni - ne v knjižnici, ne v knjigarni. Rada bi ga zasadila z mediteransko dišečimi rastlinami, ki pa jih ne poznam. Ali mi lahko kdo svetuje? :oops:
Preberi več : MEDITERANSKI VRT | Ogledi : 5328 | Odgovori : 4 | Forum : Grmovnice


syringa meyeri palibin

Bakker Holland (avstrijski in nemški) ponuja syringo meyeri palibin, ki cvete od maja do septembra. Ker sem nejevernež sem jo iskala in našla v reviji Vrt enako sorto, kjer pa piše da cvete samo v maju, tako kot običajno cvetejo vse v tem času. Prosim ali kdo pozna to sorto in mi pove ali res cvete tako kot pravijo pri Bakkerju, kajti če to drži jo bo seveda nabavila. ...
Preberi več : syringa meyeri palibin | Ogledi : 2793 | Odgovori : 0 | Forum : Grmovnice


vrtnica v lončku

živijo!
Za 8 marec sem v dar dobila vrtnico v lončku. Zanima me, kako naj jo gojim, saj take rastline še nisem imela.Dobila sem informacijo, da te rože sploh niso za v lonček in da je gojenje vrtnic v lončkih larifari-da ne preživijo.Ker nimam možnosti, da bi jo presadila ven upam da ta podatek ni pravi, saj bi jo rada ohranila. Prosim za pomoč!
Preberi več : vrtnica v lončku | Ogledi : 5390 | Odgovori : 5 | Forum : Bolezni zunanjih rastlin


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610