vrtnica v lončku

Diskusija o boleznih in škodljivcih zunanjih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na
http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

vrtnica v lončku

OdgovorNapisal/-a smrekca » 14 mar 2006, 19:31

živijo!
Za 8 marec sem v dar dobila vrtnico v lončku. Zanima me, kako naj jo gojim, saj take rastline še nisem imela.Dobila sem informacijo, da te rože sploh niso za v lonček in da je gojenje vrtnic v lončkih larifari-da ne preživijo.Ker nimam možnosti, da bi jo presadila ven upam da ta podatek ni pravi, saj bi jo rada ohranila. Prosim za pomoč!
smrekca
Guru
Guru
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 14 mar 2006, 14:36
Kraj: grosuplje

OdgovorNapisal/-a Limonca » 16 mar 2006, 12:24

Hojla!
Ta podatek,ki si ga ti dobila je pravi.Vrtnica skoraj nima moznosti,da bo prezivela.Ampak lahko poiskusis!Do toplejsega vremena jo daj na svetlo,mrzlo mesto,ampak ne ven na mraz.Ko bodo zunaj temperature +5stopinj ponoci,jo lahko presadis ven.Presadi jo v fino gnojno zemljo. Pa veliko srece.
Limonca!!!
In vse tiho je bilo!
Limonca
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 12 mar 2006, 12:20
Kraj: Borovnica

OdgovorNapisal/-a smrekca » 16 mar 2006, 13:15

limonca, hvala za informacijo.
škoda, da jih potem sploh prodajajo ko za gojenje v lončku, pa še kakšen nasvet ti dajo...
smrekca
Guru
Guru
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 14 mar 2006, 14:36
Kraj: grosuplje

OdgovorNapisal/-a lučka » 16 mar 2006, 15:10

js sm jo tud mela, pa je prav lepo rastla, sam pol so jo napadle uši pa sma se sicer borile z njimi samo bl kot ne neuspešno... je mela večjo voljo do njene rasti skoraj kot jaz... pa tud je odcvetela, pa zacvetela...
lučka
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 10 feb 2006, 11:25

OdgovorNapisal/-a smrekca » 19 mar 2006, 22:45

moja je zaenkrat še ful lepa, pa žejna...se ji začnejo zlo kmal listi povešat, ko jo zalijem, se dvignejo...pa popke ma tut, čakam, da zacvetijo.
a maš kako gnojilo zanjo, pa mi ga lahko priporočiš?
smrekca
Guru
Guru
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 14 mar 2006, 14:36
Kraj: grosuplje

Vrtnica v lončku

OdgovorNapisal/-a muha » 20 mar 2006, 07:32

Žal nimam izkušenj z vrtnico v lončku, ampak,čisto po občutku, če bi bila na tvojem mestu , bi jo za začetek presadila v malo večji lonček (da je stalno žejna je lahko znak, da ima premalo zemlje ali pa je ta preveč propustna). Seveda ne pozabi na 1 cm debelo drenažno plast na dnu lončka. Imela bi jo na čimbolj hladnem in svetlem mestu. Glede zemlje in gnojenja bi pregledala v najbližjem vrtnem centru njihovo ponudbo in še malce povprašala. Če ne bi našla nič specialnega, bi vzela univerzalno zemljo in gnojila. Imam občutek, da so rožice, ko jih dobiš, dostikrat posajene v zelo revno zemljo, do izgleda pa jih prisilijo z raznimi dodatki, ki nam ljubiteljem niso znani/dostopni.

Če bo dobila uši, si spomladi naberi v naravi koprive. Moje izkušnje kažejo, da je koprivna voda boljša od marsikaterega umetnega pripravka, sploh pa od Plantelinih.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica


Vrni se na Bolezni zunanjih rastlin

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost