ACER PALMATUM- crimson king

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

ACER PALMATUM- crimson king

OdgovorNapisal/-a Urškam » 15 mar 2006, 12:51

Pozdravljeni!

Na strani sunnygardens.com sem prebrala, da potrebuje crimson king izredno veliko prostora, ker ima agresivne korenine. Pa me zanima, koliko okoli njega ni priporočljivo zasaditi drugih rastlin-dreves in grmovnic. Torej, koliko prostora mu pustiti za ugodno rast. Hvala in lep pozdrav.
Ti si moja rožica, rožica ....... tralala
Urškam
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 03 mar 2006, 01:14
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Urškam » 15 mar 2006, 12:57

Se opravičujem, ACER PLATANOIDES-CRIMSON KING bo bolj pravilno :oops: .
Ti si moja rožica, rožica ....... tralala
Urškam
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 03 mar 2006, 01:14
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 15 mar 2006, 15:08

Živjo!

Upoštevaj končno velikost drevesa,ki bi jo vsekakor morala vedeti,če želiš da ti bo uspevalo.Ta podatek izveš v kakšni vrtnariji ali drevesnici.

Obstaja pa še ena metoda:

Če ne veš,koliko prostora rabi tvoj drevešček,izmeri obod krošnje(premer) in prištej še meter in pol-tako dobiš območje korenin,v katerem naj ne bi sadila preagresivne rastline,sicer pa spodaj lahko zasadiš kakšne rastline s plitvimi koreninami.

Po moje bo za začetek dovolj,če pustiš okrog drevesa kakih 5 metrov-odvisno tudi od velikosti vrta,pa ne sadi ga ob kakšne škarpe,če si izvedela da ima agresivne krenine.

Upam,da sem bila v pomoč

:D
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a Urškam » 15 mar 2006, 16:07

Živjo!

Hvala za informacije. Seveda mi bodo koristile. Je pa na tisti strani izrecno povdarjeno, da se v okolici tega drevesa naj nebi nič sadilo, ker imajo zelo agresivne korenine in enostavno rastline v njegovi bližini zaduši. Drugače drevo zraste nkje 12 m v višino in širino. Je pa res, da baje rastejo zellloooooo počasi. Pa lep pozdrav.
Ti si moja rožica, rožica ....... tralala
Urškam
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 03 mar 2006, 01:14
Kraj: Celje


Vrni se na Drevesa - okrasna

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost