Acer palmatum - vihanje konic listov

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

Re: Acer palmatum - vihanje konic listov

OdgovorNapisal/-a sasok » 06 okt 2010, 13:42

Kako so vam v tem letu kaj uspevali japonski javorji? Letos sem sam naredil en preizkus, in sicer, dobil sem nasvet, da se da preprečiti sušenje listov z močnejšim oz. rednim močnim zalivanjem. Tako sem letos javorje, ki rastejo na soncu atropurpureuma, garneta in še enega, ki ima mlade listke roza barve močno zalival, nekje na 3 ali 4 dni, ko je bila suša približno 20L/m2. Listi so bili zelo lepi, sušili se niso in tudi veter jih je samo minimalno poškodoval. Torej je nekaj na tem, da treba tiste, ki so na soncu kar krepko zalivati.
Sem pa letos še bolj intenzivno opazil eno zadevo, sicer se je dogajala že prej, ampak letos precej močno, javorji so nove poganke odgnali tudi poleti, ampak letos res zelo močno in so se drevesa povečala nekje za pol metra v višino in dober meter v višino, medtem, ko spomladi poženejo največ 20 cm dolge poganjke. S takim tempom bomo imeli na vrtu počasi drevesa za posek če malo karikiram. Opažate ta pojav tudi pri vas in sicer letos res v velikem obsegu, ali pa je to poletno odganjanje bilo tako intenzivno samo pri nas?
Lp
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

Prejšnja

Vrni se na Drevesa - okrasna

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron