nepenthes alata

Mesojedke ali žužkojede rastline, kot jim tudi pravimo so močvirnate rastline, ki lovijo mrčes.
Dionea, Drosera, Nepenthes, Saracenia, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Mesojedec, izu, Moderatorji

nepenthes alata

OdgovorNapisal/-a hare » 17 okt 2003, 23:48

Imam vprašanje glede te rože. Namreč v čašicah je bila pri nakupu voda katero pa je prodajalka zlila ven. dobil sem informacijo, da ni zahtevna rastlina pa vendar se sprašujem kako naj jo vzgajam
hare
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 17 okt 2003, 23:40

OdgovorNapisal/-a Mesojedec » 18 okt 2003, 00:22

Živjo!

V čašicah se ne nahaja voda, ampak tekočina z prebavnimi encimi. Sicer se ne čudim preveč, saj so mesojedke za naše cvetličarke španska vas. Upam, da katere cvetličarke nisem užalil.

In sedaj o negi:

Potrebuje svetel prostor, ne direktnega sonca. So tropske rastline, zato jim prija temperatura bivalnega okolja (se tudi malce prilagodijo). Potrebujejo pa veliko zračno vlažnost, ki je potrebna, da rastejo čaše. Zato priporočam, da rastlino večkrat poškropiš. Zaliva se jo z deževnico, substrat naj ne bo preveč namočen, toda paziti moraš da se ne posuši.
Pazi tudi, da je ne obesiš nad radiator.
Spomladi, ko se bolj zares otopli, jo lahko postaviš ven v senco.

Lep pozdrav,
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
IvoJ
Uporabniški avatar
Mesojedec
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 163
Pridružen: 29 apr 2003, 10:39
Kraj: Kresnice

OdgovorNapisal/-a pinkpanter » 13 avg 2004, 12:04

Jaz se pa ne bom nič bala, da bom koga užalila in bom kar napisala:
Mesojedke SO za NEKATERE naše cvetličarke španska vas!

Pred dnevi me je razjezil neslednji dogodek:
Grem v OBI v Kranju in sicer dva dni zapored. Zagledam 4 mesojedke med navadnimi rožami, kot so Afriške vijolice, brez podstavka, čisto presušeni. Ko sem prišla naslednji dan zvečer, so še vedno bile med lončnicami in čisto suhe.
1. prav nič jih ne bi stalo, da bi jih preselile med vodne rastline, kjer imajo nekatere rožce prav lepo namočene.
2. domenavam, da ali sploh niso bile zalivane, ali pa so bile z navadno vodo - večina listov je namreč rumenela, več kot pol jih je pa bilo rjavih.
3. še vedno si upajo te rože prodajati po začetni ceni!!!! - to je zavajanje potrošnika! :evil:
pinkpanter
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 17 apr 2004, 13:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Mesojedec » 13 avg 2004, 16:47

No, verjetno bi moral tudi jaz v svojem postu napisati "nekatere". In to kar je videla pinkpanter nažalost ni tako redek pojav.

Lep pozdrav,

Ivo
IvoJ
Uporabniški avatar
Mesojedec
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 163
Pridružen: 29 apr 2003, 10:39
Kraj: Kresnice

OdgovorNapisal/-a alata » 31 avg 2005, 19:18

Zdravo.

Sem nov tukaj in kot vsak imam nekaj vprašanj.

Dobil sem rožo Nepenthes alata. Vprašal pa bi če se ta roža hrani sama. Seveda imam jo v hiši na polici kjer ni v bližini radjatorja. In če se sama hrani kako ji pridejo muhe in podobne žuželke noter v čašice?
Na vrhu pa ste napisali (napisal Mesojedec), da jo je boljše poškropiti večkrat. Kolikokrat na dan ste mislili?

Hvala že v naprej za odgovore.
alata
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 31 avg 2005, 19:08

OdgovorNapisal/-a alata » 31 avg 2005, 19:25

Če bi naredil rastlini terarij, koliko bi morala biti vlažnost v terariju. In kako bi jo dosegel?
alata
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 31 avg 2005, 19:08

OdgovorNapisal/-a Marsumioon » 31 avg 2005, 20:33

Pozdravljen !

Vlažnost v terariju najlažje vzdržuješ oziroma jo pridobiš s tem da na dnu terarija mora stati nekaj cm vode vendar moraš rastlino potem dati na nek podstavek da lonček ne bo v vodi oz. niti ne sme biti v vodi

Vendar če želiš imeti alato v terariju mora biti ta visok vsaj 100cm

Vso srečo z gojenjem
LPM :wink:
Marsumioon
 

OdgovorNapisal/-a alata » 31 avg 2005, 20:36

Hvala.
alata
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 31 avg 2005, 19:08

OdgovorNapisal/-a ^nemesis^ » 31 avg 2005, 21:29

vse mesojedke se hranijo same, svetujem ti da jo poškropiš enkrat do dvakrat na dan, odvisno od vročine in izhlapevanja, pa ne jo škropit ko bo na njo sijalo sonce:)
mlad pogled nikoli ne ugasne
^nemesis^
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 54
Pridružen: 21 feb 2005, 13:05
Kraj: petelinje

OdgovorNapisal/-a Tarantela » 31 avg 2006, 14:11

potlej pravte da če rastlina začne rumenet ji ni več pomoči.?? :?:
Tarantela
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 20 dec 2005, 18:10
Kraj: Boh. Češnjica


Vrni se na Mesojede rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron