Danes je 09 maj 2024, 04:32

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

NAGELJNI?

Pravkar prvič urejam balkon in se moram odločiiti za nekaj rož. Bi mi prosim kdo vedel povedati, če bi na sončni in zmerno sončni strani balkona uspevali nageljini in kakšni. Prav tako me zanima, kako prezimujejo, zato tudi ne bi imela nageljnov, ki svetijo samo vsake dve leti.
Preberi več : NAGELJNI? | Ogledi : 16636 | Odgovori : 6 | Forum : Trajnice


pozdravček

Ojla,

sem čist frišna na forumu, pa se morem najprej mal predstavit,da ne bo izi hud name. Sem 21-letna študentka Barbaraprihajam z notranjske, s kaktusi pa se ukvarjam šele dobro leto, tako da imam samo majhno zbirko (20 kaktusov pa nekaj sočnic). Za začetek bo že. Imela pa bi eno vprašanje. Pred kratkim sem kupila kar nekaj malih kaktusov, pa jih zdaj nameravam presadit. Kupila sem eno zemljo za kaktuse,(ne vem točno katero, mislim, da ...
Preberi več : pozdravček | Ogledi : 2918 | Odgovori : 4 | Forum : Kaktusi in sukulente


Posušeni cvetovi

Lani sem na Celjskem sejmu pri Hrovatinu kupila Ferocactus Latispinus, ki mi je kmalu za tem cvetel. To je bilo recimo oktobra in od takrat ima kaktus še vedno suhe cvetove, ki jih pa ne morem odstraniti, ker se trdno držijo. Ne vem ali je potrebno s temi cvetovi kaj narediti ali jih naj pustim in bodo sami enkrat odpadli?
Preberi več : Posušeni cvetovi | Ogledi : 2417 | Odgovori : 3 | Forum : Kaktusi in sukulente


CALLA

ali ima kdo calle ampak ne bele ker te že imam. rada bi prišla do teh rastlin . so mi ful všeč! če bi mi lahko kdo kakšno rastlino dal ali eventuelno prodal, ker če jih kupiš ni sigurno da bo kaj pokukalo ven pa še drage so. za zamenjavo bi pa jaz tudi mogoče kaj našla. v naprej hvala pa lep pozdrav. suzana
Preberi več : CALLA | Ogledi : 16745 | Odgovori : 19 | Forum : Pomenki


goba?

Zanima me,če mi lahko na opis ugotovite? Našli smo jo v borovem gozdu;obronek gozda,nekateri ji rečejo kokoška-podobna je gobi z imenom zajček.Visoka cca. 25cm,oblika:sivo-belo-rumena kepa,raste sredini avgusta.Prosil bi,Vas če mi lahko še poveste o užitnosti te gobe ali pa mi pošljete kakšen link. :oops: :?
Preberi več : goba? | Ogledi : 12998 | Odgovori : 2 | Forum : Identifikacija gob


Carjevič

Lepo bi prosil,če mi pomagate pri problemu.Rad bi kupil jablano;vrste Carjevič? Zanima me,tudi na kakšni podlagi se sadi in vse ostale koristne inf. o omenjeni jablani. :oops: To sicer sprašujem za ženo,ki si želi take vrste jabolka,ker ga je v rani mladosti imel najraje. Njen opis za katerega predvidevam,da je to prav vrsta Carjevič:majhen plod in sladko kisel okus.Iskrena hvala v naprej za pomoč! ...
Preberi več : Carjevič | Ogledi : 4197 | Odgovori : 2 | Forum : Drevesa - sadna


limona problem

Imam 8 let staro limono,je lepe oblike,vendar problem pa nastane pri plodovih.Zelo lepo cveti in diši,a kmalu ti lepo dišeči cvetovi,kar naenkrat odpadejo.Nekoč se je celo zgodilo,da se je cvet začen spreminjati v plod a je tudi takrat cvet oz. majhni plod odpadel.Prosil bi,Vas če mi lahko pomgate pri omenjenem problemu?!

P.S. Drevo limone je cepljeno na deblo,katero je zrastlo iz koščice limone.Cepljena je bila pri enem letu. :oops: ...
Preberi več : limona problem | Ogledi : 6627 | Odgovori : 5 | Forum : Drevesa - sadna


nemesija

Pozdravljeni!

Iščem seme nemesije - ali kdo ve kje bi se ga dalo dobiti?

Anita
Preberi več : nemesija | Ogledi : 3400 | Odgovori : 0 | Forum : Enoletnice


bonsai vrtnica

Pozdrav,
zanima me, kako naj delam s tem bonsajem :?: . Ob darilu ni bilo navodil. Prosim za nasvet.

lp
Preberi več : bonsai vrtnica | Ogledi : 2522 | Odgovori : 0 | Forum : Bonsaji - notranji


Ipomoea violacea

Zanima me, če ima kdo za prodati semena, rastline Ipomoea violacea?

moj email: test500@volja.net ali pa mi napiši PM

LP
Preberi več : Ipomoea violacea | Ogledi : 2849 | Odgovori : 2 | Forum : Enoletnice


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610