CALLA

Sem spadajo vsa sporočila, ki ne spadajo v druge forume.

Moderator: dusanh

CALLA

OdgovorNapisal/-a suzana vidmar » 19 mar 2006, 22:35

ali ima kdo calle ampak ne bele ker te že imam. rada bi prišla do teh rastlin . so mi ful všeč! če bi mi lahko kdo kakšno rastlino dal ali eventuelno prodal, ker če jih kupiš ni sigurno da bo kaj pokukalo ven pa še drage so. za zamenjavo bi pa jaz tudi mogoče kaj našla. v naprej hvala pa lep pozdrav. suzana
suzana vidmar
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 19 mar 2006, 21:57

OdgovorNapisal/-a victory » 31 mar 2006, 15:51

Preko bakker-ja se da naročit razne vrste call pa tudi cena je še kar ugodna-če si že pripravljena plačati za nje.Kar se pa uspeha rasti tiče pa ti poovem -da je uspeh 100%(če ne pa itak lahko reklamiraš imaš 2 leti garancije :wink: )pa niti dokazil ne rabiš pošiljat samo reklamacijski list pošlješ pa dobiš druge rastline-že preverjeno je imela prijateljica reklamacijo pa so ji poslali nove rastline ki jih je reklamirala
victory
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 36
Pridružen: 13 mar 2006, 15:50
Kraj: slov.bistrica

OdgovorNapisal/-a suzana vidmar » 31 mar 2006, 19:43

hvala sem že mislila da tga nihče ne bere. ker sem malo gledala okoli in sem ugoovila da so te strani prastare, a tega nihče ne ureja? victory sem upala da ima kdo za zamenjat ali dat ker zdaj trenutno nisem pri denarju sicer pa veš da rože lepše rastejo če so dobljene ali eventualno ukradene. by by
suzana vidmar
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 19 mar 2006, 21:57

OdgovorNapisal/-a metulj » 01 apr 2006, 10:27

Tudi sama se ogrevam, da bi jih nekaj posadila pa me zanima za kakšno lego so sploh primerne in kako je treba zanje skrbeti. A je potrebno čebulice čez zimo izkopati? Torej vse skrivnosti za dobro vzgojo :wink:

Hvala za pomoč
Petra
metulj
Guru
Guru
 
Prispevkov: 200
Pridružen: 25 nov 2005, 12:44
Kraj: Črnomelj

OdgovorNapisal/-a victory » 07 apr 2006, 20:32

Ker so pri nas zelo mrzle zime ,calla pri nas ne prezimi zato jo je potrebno čez zimo prezimit v rastlinjaku ali pa vkakšnih kletnih prostorih kjer temperatura ne pade pod 0 ,zato je najbolje če jih posadimo v lončeno posodo-struktura je zelo primerna in dekorativna za to vrsto cvetja(v palstični lonec ne paše preveč) ima pa rada več vlage zato jo je potrebno obilno zalivati ,ker so potem tudi listi lepo obarvani in ne zbledijo,če jih sadimo na prosto je najbolj primerno kje ob ribniku-če ga imamo.



Draga Suzana se opravičujem ampak sem hotela samo pomagat,če pa bom kdaj imela slučajno kakšen gomolj viška vam ga pa z veseljem odstopim trenutno jih imam še sama dokaj za vzorec :lol: :wink:
victory
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 36
Pridružen: 13 mar 2006, 15:50
Kraj: slov.bistrica

OdgovorNapisal/-a metulj » 08 apr 2006, 14:38

Hvala za pomoč!

Lep sončen dan
Petra
metulj
Guru
Guru
 
Prispevkov: 200
Pridružen: 25 nov 2005, 12:44
Kraj: Črnomelj

Hojla

OdgovorNapisal/-a maida » 24 avg 2006, 10:28

Lansko leto sem dobila calle in jeseni pobrala semena iz cvetov. Spomladi sem jih posejala, potem pa še 2x presadila. Sedaj imam call za izvoz, vendar ne vem kaj naj z njimi naredim jeseni. ali naj jih poberem iz zemlje, ali pa kar pustim v zemlji in postavim v klet. So pa zelo lepe, visoke približno 20 cm, so pa vse samo bele. Letos pa imam pripravljeno seme tudi za rumene in vinsko rdeče calle. Če bo uspelo bo robe dovolj. :lol:
Pozdrav Majda
maida
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 10 mar 2005, 22:33
Kraj: Trebnje

calle

OdgovorNapisal/-a Martinka » 24 avg 2006, 13:47

Super je tole, kar si napisala, Maida! Tudi jaz bom letos tako naredila. Spomladi sem kupila calle pri Bakkerju, jih posadila in lepo cvetijo. moram reč, da so zelo nezahtevne. Imam dve vrsti; bele, pisane in vinsko rdeče. Če si za, si lahko izmenjava kaj semen. Rada bi dobila rumene.
Martinka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 58
Pridružen: 23 avg 2006, 21:33
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a nada45 » 25 avg 2006, 00:17

Tudi jaz imam dve vrsti kal, roza in rumeno. Kupila sem jih pri Bakkerju, pa kar lepo rastejo. Do semena pa še nisem prišla. Slike mojih kal so na www.ribniki.com/galerija in jih lahko pogledate. Zraven pa so še slike rumenega, belega in oranžnega lokvanja. Lep pozdrav
Nada
nada45
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 56
Pridružen: 14 mar 2005, 13:53
Kraj: Pragersko

OdgovorNapisal/-a maida » 25 avg 2006, 20:43

Imam semena samo od rumene, vinsko rdeče in roza barve. Gomoljčki, ki pa upam da bodo že spomladi dobri za sadit na prosto, pa imam samo bele barve. Lahko jih nekaj dobite.
Če boste pa sejale semena spomladi, ne obupajte prehitro, ker kar nekaj časa rabijo da sklijejo. Pa ne jih preveč pokrit z zemljo.
:roll:
Pozdrav Majda
maida
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 10 mar 2005, 22:33
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a Luna25 » 04 maj 2007, 08:59

Jaz sem si pa včeraj kupila kalo, ampak sem mislila, da imam lahko t rastlino tudi notri. Ali veste, je možno, da bi mi uspevala tudi, če jo obdržim v stanovanju?
Luna25
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 04 maj 2007, 08:58
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a maida » 06 maj 2007, 17:21

Zdravo, kar nekaj časa nisem bila na računalniku, sedaj sem pa kar presenečena, koli ljudi ze zanima za calle.
Ja, pri Bekkerju pravijo da so calle za v prostor, jaz pa sem jih prvo leto imela kar v vrtu posajene. So zelo nezahtevne, malo jih zaliješ pa je. V loncu oziroma v posodi so pa kar naprej žejne, če so pa preveč zalite, so pa ušive. Moje so bile lansko leto tako ušive, da sem mislila da ne bo nič z njimi. Pa se je kar uredilo, ko sem pošpricala. Drugače pa imam letos posajene že tiste, ki sem jih lansko leto posejala in bomo videli kaj bo ratalo. Sedaj kažejo zelo lepo, korita in posode pa imam zunaj in bolj na soncu. Lepo se imejte in uživajte z njimi, ker so zelo hvaležne.
:D Majda
Pozdrav Majda
maida
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 10 mar 2005, 22:33
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a maži » 12 jun 2007, 20:17

Zdravo,

Imam že drugo leto calle sorte Schwarzwalder, ki sedaj bujno cvetijo, pa bi rad nekako prišel do semen. Ne vem točno, kdaj naredi calla semena, berem da jeseni, kaj naj pustim cvetove, da se posušijo, predno pridem do semen ali ne? Bil bi hvaležen za kratek postopek pridobivanja semen.

Hvala
:)
maži
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 21 nov 2006, 20:29
Kraj: ce-mb

OdgovorNapisal/-a fruto » 12 jun 2007, 22:29

meni se je calla zunaj sama oprasila. ce je cvet (socvetje) oprasen se oblikuje plod, ki je podoben majhnemu koruznemu storzu, barvni list okrog socvetja pa se posusi. zdi se mi da so semena zrela jeseni oz konec poletja. poberes jih, ko se plod posusi.
ce ti calle se cvetijo jim lahko pri oprasevanju pomagas z mehkim copicem, da bo bol sigurno.

lp
fruto
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 21 feb 2005, 11:21

OdgovorNapisal/-a maži » 13 jun 2007, 20:38

Zdravo,

Še za eno nasvet bi prosil.
Znanka je pred kratkim dobila kot darilo callo v posodi, ki jo je kmalu potem presadila v večjo posodo. Nato pa so ji začeli propadati cvetovi, ki so rumeneli, oveneli, prav tako rumenijo listi. Če "cufneš" ven cvet, smrdi po gnilobi. Kaj se lahko tu naredi? Kaj je bila preveč zalita in pa ali se lahko še reši pred popolnim propadom?

:?:

Hvala.
maži
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 21 nov 2006, 20:29
Kraj: ce-mb

OdgovorNapisal/-a fruto » 13 jun 2007, 21:53

nisem ravno strokovnjak za calle, ampak mogoce jo resis ce bi dal gomolje iz zemlje da se posusijo. seveda ce gomolji se niso zaceli gniti, ce so potem mislim da ni pomoci.

lp
fruto
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 21 feb 2005, 11:21

OdgovorNapisal/-a Martinka » 14 jun 2007, 17:28

Hojla,
jaz imam calle že 3 leta stalno zunaj (Kranj). Sicer malo klasneje cvetijo, pa vendar, vsaj ni nobenega dela z izkopavanjem in ponovnim sajenjem. Tudi v okolici jih imajo vsi zunaj. Je pa verjetno pomembno, ali kupiš sobne ali zunanje. Jaz sem pri Bakkerju kupila zunanje. Letos pa sem poleg svojih posejala še seme, ki mi ga je poslala Majda s tega foruma in že lepo rastejo.

LP Martina
Martinka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 58
Pridružen: 23 avg 2006, 21:33
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a zupka » 14 jun 2007, 22:06

Tudi jaz sem calle nekaj zim puščale zunaj in so tudi cvetele. Neko pomlad pa niso več vsklile. Nevem, ali so mi pomrznile, ali pa so mi jih pohrustali voluharji. Kupila sem nove in od takrat jih vsako jesen izkopljem. Spomladi jih dam kaliti v plitve posode in jih po zmzali presadim v zemljo. Tako mi letos calle že cvetijo.
Uporabniški avatar
zupka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 193
Pridružen: 13 jun 2006, 21:29
Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a Sadrika » 24 jul 2009, 07:58

Zdravo!
Lani sem kupila čebulice sobnih Call in so mi lepo cvetele celo poletje nakar so mi začeli listi in cvetovi propadati, zato sem čebulice izkopala in jih dala nasuho in hladnomesto do letos februarja, ko sem jih ponovno posadila v posode. Kmalu so začeli poganjati gosti in zdravi listi, a poganjke cvetov sem čakala zaman. Zanima me, zakaj niso cvetele? Kje sem ga polomila?

Hvala in LP

S
Sadrika
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 avg 2008, 08:57
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a maida » 02 avg 2009, 00:21

Jaz imam calle že kar nekaj let in jih vsako leto vzamem iz zemlje jih pospravim v eno kartonsko škatlo in v kurinico z njimi. Spomladi pa jih nakalim in posadim nekaj zunaj, nekaj pa v lonec. Zunaj so mi letos vse cvetele, tudi tiste, ki sem jih pred nekaj leti posejala, v loncu so pa cvetele tako "rezervirano", da nisem vedela, ali bo ali pa ne bo. Nekaj semen sem pa jeseni kar vrgla po vrtu, vendar ni prišla nobena ven. Moja soseda ne pobira semen in jih kar pusti na vrtu in jih ima letos skoraj več kot solate. Bom pa tudi letos vrgla nekaj semen po vrtu, da bom videla če bo uspelo. Sicer sem pa lansko leto pobirala semena od roza in rdečih call, jih spomladi posejala, ampak niti eno seme ni vsklilo. Pa tudi ne vem, kaj sem ga polomila, saj sem delala enako kot prejšnja leta. Mogoče ni bilo ravno leto zanje.
Želim vam veliko uspeha pri gojenju rož, ker jaz najbolj uživam, da rože posejem in potem opazujem kako rastejo in kdaj cvetijo. Tudi amarilise sejem in je pridelek kar dober. Sicer ne cvetijo tako kmalu, nekoč pa verjetno bodo.
Pozdrav Majda
maida
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 10 mar 2005, 22:33
Kraj: Trebnje


Vrni se na Pomenki

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost