Danes je 02 maj 2024, 13:26

Novice Novice od Orhideje

Zemljevid od Orhideje » Forum : Orhideje

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Orhidea phalaenopsis in bolezni

Pozdravljeni!
Dobila sem orhidejo phalaenopsis, ki je imela še pet popkov.Ti so se odprli in bila v polnem razcvetu.Po enem tednu je odpadel prvi cvet in sledili so ostali. Na cvetovih ter na steblu sem opazila drobne bele pikice ali uši. Kako naj jo rešim?Kateri pesticid je ustrezen za tovrstno nadlogo?Za nasvet bi vam bila zelo hvaležna.
Preberi več : Orhidea phalaenopsis in bolezni | Ogledi : 5341 | Odgovori : 3


Help-katero orhidejo sem posvojil...

V zelo pozabljenem kotičku večje vrtnarije je bilo na desetine orhidej v zelo žalostnem stanju. Začuda je ena bila videti zelo OK. Takoj mi je bila všeč, tako zaradi videza kot očitne trdoživosti. Pa mi jo prodajo kot Miltonio (seveda ni poleg rastline nikjer nobenega listka). Doma iščem po knjigah, potem po www. Ampak, če je to Miltonia... mogoče Dendrobij. V zalistju se pripravljajo tanka stebla z malimi popki, vendar preden bo to zacvetelo...jaz pa ...
Preberi več : Help-katero orhidejo sem posvojil... | Ogledi : 4112 | Odgovori : 1


Kdaj odrezati stare cvetne poganjke?

Zdravo! :)

Doma ima falenopsis in sem kar začetnica :oops: , kar se tega tiče. Rastlina je pognala dva cvetna poganjka. Eden je dolg pribl. 15 cm, drugi pa 2 cm. Vendar sta stara cvetna poganjka še vedno zelena (brez cvetov) in na rastlini. Kdaj jih lahko odrežem in pri katerem kolenu?

Cumpikia ...
Preberi več : Kdaj odrezati stare cvetne poganjke? | Ogledi : 3402 | Odgovori : 1


Orhideja nad radiatorjem

Pozdravljeni!
Orhideja phanelopsis se pripravlja na cvetenje. Ima že štiri cm dolgo steblo za cvet. Zanima pa me, ali ji lahko škodi, če je tik nad radiatorjem. Ima zelo dolge zračne korenine in toplota gre naravnost v njih!
Najlepša hvala za odgovore in lep pozdrav
Mateja
Preberi več : Orhideja nad radiatorjem | Ogledi : 4035 | Odgovori : 2


ŠE VEDNO mušice na orhideji

kljub vztajnemu pršenju orhidej s piroxom, jih mušice še vedno obletavajo. ko orhideje poškropim s piroxom mušice sicer uniči, a čez dan ali dva spet priletijo. :cry: nimam pojma od kod prihajajo????? so morda v zemji, ? morda to pomeni, da sredstvo ni dovolj učinkovito???????? ali naj poskusim z močnejšim sredstvom, nekje sem zasledila, da je dobro sredstvo CHESS? ALI BI LAHKO TOLIKO RAZLIČNIH ...
Preberi več : ŠE VEDNO mušice na orhideji | Ogledi : 5091 | Odgovori : 5


cymbidium

Zivjo!
Sorodnica mi je podarila potaknjenca orhideje cymbidium, ne vem tocno katere vrste. Mislim, da bodo cvetovi rumeni. Ali ima kdo kaj vec informacij o negi te rastline? Koliko jo zalivati in prsiti?
Preberi več : cymbidium | Ogledi : 6917 | Odgovori : 8


Orhideja iz OBI-ja ali Baumaxa ali...

Pozdravljeni.

Kolikor vidim, vseeno orhideje niso tak bavbav, kot jih nekateri opevajo. Zato tudi razmišljam, da bi punci podaril eno. Pa me zanima malo o orhidejah, ki jih na veliko zadnje čase prodajajo v OBIju, Baumaxu, ipd... Od nekaterih slišim, da nimajo preveč dobrih izkušenj, saj jim samo še propadajo. Torej...

Katero vrsto orhideje prodajajo tam (ker opažam, da je zelo veliko število vrst)? Če drugače ne, ko kupim, objavim sliko, pa mi potem kdo ...
Preberi več : Orhideja iz OBI-ja ali Baumaxa ali... | Ogledi : 13550 | Odgovori : 18


mušice na orhideji

imam 3 orhideje phalaenopsis, ki so ravno začele poganjati stebelca, torej bodo cvetele in so nasploh zelo lepe, imajo lepe mesnate liste.opazila sem, da okoli njih letajo, najbolj po zemlji, črne mušice. :(
poškropila sem jih s PIROX- om. ali je to primerno za orhideje?'

hvala ter lep pozdrav

urška
Preberi več : mušice na orhideji | Ogledi : 8842 | Odgovori : 8


doritaenopsis

Zdravo!
Sem šla gledat pred 3 dnevi kaj se skriva na enem nodiju in sem na moje presenečenje ugotovila da se je pojavil »popek«(nisem sigurna kaj misli zrasti iz tega). Ziher pa je da bo še več dela za orhidejo! Ne samo da cvete(kake pol leta) in da poganja list ampak tudi razmnožit se misli(!?)/pognat novi cvetni nastavek(bom vidla kaj). Mislim da se bo do smrti razcvetela in razrastla! Moje vprašanje: kaj naj naredim? Naj ...
Preberi več : doritaenopsis | Ogledi : 5870 | Odgovori : 8


Ne vem kaj je narobe

Orhidejo imam od lanskega novembra in ko sem jo dobila je cvetela. Vse je bilo lepo in prav, orhideja je odcvetela in steblo se je posušilo, in sem ga čez čaz odrezala.
Od takrat do danes pa več ni pognala novega stebla in cvetov. :cry:
Edino kar je bilo sta bila 2 nova lista. Sedaj sem jo presadila v zemljo za orhideje in korenine ...
Preberi več : Ne vem kaj je narobe | Ogledi : 6810 | Odgovori : 7


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron