Danes je 07 maj 2024, 22:59

Novice Novice od Mesojede rastline

Zemljevid od Mesojede rastline » Forum : Mesojede rastline

Mesojedke ali žužkojede rastline, kot jim tudi pravimo so močvirnate rastline, ki lovijo mrčes.
Dionea, Drosera, Nepenthes, Saracenia, ...

Muholovka cveti 2

Moja muholovka ima še zelo veliko cvetov za odpret in pridno poganja pasti.
Kako se pa rosiko vzgaja,ker jo bom šla kmalu kupiti. :?
Preberi več : Muholovka cveti 2 | Ogledi : 3273 | Odgovori : 1


knjige o mesojedkah

zanima me katero knjigo bi priporočili začetniku.
tale: Darwinovi poskusi in druge zgodbe o mesojedih rastlinah me čaka v knižnici :D
zdaj pa katero bi mi še priporočili. sicer sem brskala pa sem našla en cel kup knjig ki so na to temo ampak kot totalnemu laiku (če ne upoštevamo informacij ki sem jih našla tle) kaj priporočate.

namen imam narediti majnši terari v katerem bi ...
Preberi več : knjige o mesojedkah | Ogledi : 3367 | Odgovori : 3


Reverzna ozmoza

Zanima me, ali mogoče kdo od vas uporablja napravo za reverzno ozmozo za pridobivanje vode za gojenje mesojedk.

Hvala za odgovor.

Lp, Alenka.
Preberi več : Reverzna ozmoza | Ogledi : 3815 | Odgovori : 6


BloodyMary - moja Dioneja

Živjo!

Pred enim tednom sem kupila Dionejo. Prodajalka mi ni povedala več o negi rastline kot to, da jo je potrebno večkrat zalivati in jo imeti na svetlem prostoru. Druge informacije sem si poiskala sama, veliko sem jih našla tudi na vašem forumu.
Zanima me, kaj naredim z muho, ki se je ujela v past in ostane tam tudi po tem ko se past že na novo odpre..Verjetno malce smešno vprašanje ...
Preberi več : BloodyMary - moja Dioneja | Ogledi : 3103 | Odgovori : 2


Anketa o Mesojedkah

Pozdravljeni,

Imam eno prošnjo za vas člane tega foruma. Moja punca dela diplomsko nalogo o ANALIZI TRGA MESOJEDIH RASTLIN.

Zaželjeno je, če bi lahko rešeno anketo poslali na ta naslov: mesojeda.rastlina@gmail.com ali pa kar meni pod zasebno sporočilo.

Hvala lepa.

P.s.: prosim, moderatorje in administratorja da ne zbiše te teme proč, je zelo pomembno...
Preberi več : Anketa o Mesojedkah | Ogledi : 8482 | Odgovori : 11


dioneja brez pasti?

Po zimskem spanju sem dionejo dala na toplo. Pognali so listki, ki so že kar 5 cm dolgi, vendar ni pasti. Nastavek za past je velik cca. 1 mm in se zdi, da ne raste. Kot, da je odmrl. A ne poženejo pasti na novih listih (letos sem jo namreč prvič dala spat)? Je pa od "bujenja" že en cvet pognala, ki sem ga pri 4 cm odrezala.
Kaj delam narobe? Presadila sem jo lani ...
Preberi več : dioneja brez pasti? | Ogledi : 3030 | Odgovori : 1


mi kdo podari mesojedo rastlino

Bi mi lahko kdo podaril bilokatero mesojedo rastlino. Zelo rad bi jih imel. Poštnino seveda plačam jaz.
Preberi več : mi kdo podari mesojedo rastlino | Ogledi : 11702 | Odgovori : 16


Mesojedka iz Avstralije

Na neki internetni strani iz Avstralije piše, da so blizu Gold coasta odkrili neko morsko mesojedko (izgleda kot ena alga), ki se hrani samo z meduzami, kot so irukandji, portugalska ladja, ...
Preberi več : Mesojedka iz Avstralije | Ogledi : 3311 | Odgovori : 1


Problem - muholovka se je udomačila

Pred osmimi leti sva z Mesojedcem nasadila 10 muholovk na Malem placu. V tem času je to mokrišče dobilo status naravnega spomenika, kar tudi pomeni, da tujerodne rastline nimajo tam kaj iskati.
Včeraj sva šla izkopat teh 10 muholovk, a sva z grozo ugotovila, da so se razrastle po celem močvirju. Tu in tam jih je tudi po 100 na kupu in jih sama ne moreva iztrebiti.
Zato prosiva vse, ki imajo oblačila za hojo ...
Preberi več : Problem - muholovka se je udomačila | Ogledi : 7486 | Odgovori : 12


Rastava BIOEXO 2007

Pozdravljeni,

zanima me če je kdo slišal za to rastavo BIOEXO 2007, ki bo od 14. do 15. aprila v lj, pri oddelku za biologijo, Biotehniške fakultete v lj.
Poglejte si to povezavo http://users.volja.net/bioexo/

Se bo kdo udeležil te rastave, mogoče tudi kot razstavljalec, ker potem bi se pridružil zraven tudi z mojimi rastlinami.

A kaj pravite?

Lp,
Matej
Preberi več : Rastava BIOEXO 2007 | Ogledi : 10528 | Odgovori : 14


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron