Reverzna ozmoza

Mesojedke ali žužkojede rastline, kot jim tudi pravimo so močvirnate rastline, ki lovijo mrčes.
Dionea, Drosera, Nepenthes, Saracenia, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Mesojedec, izu, Moderatorji

Reverzna ozmoza

OdgovorNapisal/-a aj » 05 maj 2007, 11:07

Zanima me, ali mogoče kdo od vas uporablja napravo za reverzno ozmozo za pridobivanje vode za gojenje mesojedk.

Hvala za odgovor.

Lp, Alenka.
aj
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 15 feb 2006, 15:48
Kraj: Šempeter pri Gorici

OdgovorNapisal/-a izolan » 05 maj 2007, 18:17

jaz mislim da jo zelo malo kdo uporablja, ker je zelo majhen izkoristek vode. Mislim nato da je uporabne vode zelo malo, ki priteče ven in za navadno rabo se ne splača, vsaj z mojega vidika. Takšno pa je ponavadi razmerje odpadne vode in čiste vode je cca. 2,5-3l proti 1l.

Kolikor vem tudi Jure in Mesojedec ne uporabljajo reverzne osmoze, ampak kar deževnico, pa še zastonj je.
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a Jure » 05 maj 2007, 18:40

Postopek z osmozo je predvsem predrag. Na Primorskem ste mogoče malo prikrajšani s padavinami, ki niso tako enakomerno razporejene kakor v centralni Sloveniji, zato je pač treba imeti večjo rezervo.
Sem pa že videl, da Primorci zbirajo vodo iz klimatskih naprav. Kakšen liter na dan se je nabere, to pa je tudi nekaj.
Jure
Guru
Guru
 
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 sep 2003, 17:22

OdgovorNapisal/-a izolan » 05 maj 2007, 20:35

Jure, poleti se vode iz klime nabere tudi do 5 litrov na dan, glih dovolj mojim potrebam....
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a aj » 06 maj 2007, 15:06

Hvala za odgovore izolan in Jure.

Saj nekako tako sem si tudi jaz mislila glede vode proizvedene z reverzno ozmozo, pa še naprava je še kar draga.

Na žalost smo zadnje čase kar revni z dežjem tu na gorišem, tako da čakam in čakam na kakšen konkreten dež in ˝šparam˝ preostanek deževnice za orhideje, za mesojedke pa uporabljam destilirano vodo....trenutno mi gre kar okroglih 6, 7 litrov na dan, pa se pravo poletje še niti lotilo ni. Bomo pa letos začeli uporabljati toplotno črpalko za gretje vode v poletnem času, ki naj bi tudi proizvedla destilirano vodo kot stranski produkt in upam, da bo ta voda dobra za mesojedke.

Lp
aj
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 15 feb 2006, 15:48
Kraj: Šempeter pri Gorici

OdgovorNapisal/-a izolan » 06 maj 2007, 15:54

Voda primerna je lahko vsaka ki je produkt kondenziranja vodne pare, to je klima, sušilni stroj, celo sem slišal voda iz hladilnikov,....

lp,

p.s.: koliko mesojedk imaš doma mislim številno?
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a aj » 06 maj 2007, 17:50

Vsega skupaj imam približno 53 mesojedk in še nekaj malih, iz semena vzgojenih dionej, ki pa mislim da ne bodo preživele bližnjega srečanja s kosovko pred 5 dnevi :cry: ... pa tako sem bila vesela, ker mi jih je uspelo vzgojiti iz semena in to brez stratifikacije. Imam pa še par posod v katerih so posejane drozere in nekaj posod s posejanimi saracenijami, s katerimi pa mislim da bom imela manj sreče pri kalitvi...vsaj občutek imam tak.

Lp
aj
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 15 feb 2006, 15:48
Kraj: Šempeter pri Gorici


Vrni se na Mesojede rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost