Rastava BIOEXO 2007

Mesojedke ali žužkojede rastline, kot jim tudi pravimo so močvirnate rastline, ki lovijo mrčes.
Dionea, Drosera, Nepenthes, Saracenia, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Mesojedec, izu, Moderatorji

Rastava BIOEXO 2007

OdgovorNapisal/-a izolan » 20 mar 2007, 03:01

Pozdravljeni,

zanima me če je kdo slišal za to rastavo BIOEXO 2007, ki bo od 14. do 15. aprila v lj, pri oddelku za biologijo, Biotehniške fakultete v lj.
Poglejte si to povezavo http://users.volja.net/bioexo/

Se bo kdo udeležil te rastave, mogoče tudi kot razstavljalec, ker potem bi se pridružil zraven tudi z mojimi rastlinami.

A kaj pravite?

Lp,
Matej
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a izolan » 09 apr 2007, 02:23

A bo kdo prišel pogledat to razstavo....?
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

razstava 6. in 7. oktobra

OdgovorNapisal/-a izolan » 05 sep 2007, 01:11

Pozdravljeni zbiralci mesojedih rastlin.

Dne 6. in 7. oktobra bo v Ljubljani razstava eksotičnih živali BIOEXO. Sam sem se je udeležil že spomladi in vtisi so tako dobri, da to morem ponoviti. Zato bom sodeloval tudi v tem terminu kot razstavljalec svoje zbirke mesojedih rastlin.

Skupaj z organizatorji razstave smo se pogovarjali in prišli na idejo, da bi razširili še na druge zbiralce mesojedk in tako pokazali čim več rastlin.

Zdaj je pa na vas Mesojedci, da se odločite, če želite sodelovati tudi vi, lahko se oglasite tu ali preko zasebnih sporočil.

Lp,
Matej
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a izolan » 07 sep 2007, 01:24

no na tem naslovu je program za oktobrsko razstavo. Na programu sem zapisan kot sodelujoči, a bo še kdo sodeloval???

http://users.volja.net/bioexo/program.htm

http://users.volja.net/bioexo/
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a izolan » 24 sep 2007, 00:20

PROGRAM PRIREDITVE 2007:

SPREMLJAJOČE AKTIVNOSTI:
nagradni FOTOGRAFSKI NATEČAJ najlepše fotografije eksotičnih živali

MESOJEDE RASTLINE zasebna zbirka Matej & Janja iz Izole in Jure

9. - 19.h VSAK DAN NA BLAGAJNI VPIS V DRUŠTVO LJUBITELJEV EKSOTIČNIH ŽIVALI

CEL DAN MOŽNI NAKUPI EKSOTIČNIH ŽIVALI IN RASTLIN

HRANJENJE ŽIVALI: v soboto in nedeljo ob 11.h in 16.h

DELAVNICE ZA OTROKE: izdelovanje kač iz različnih materialov ob 11.30 in 16.30 uri

SOBOTA, 6.10.2007
OD 17. do 19. ure DEŽURNI VETERINAR na razstavi prikaže praktično mikročipiranje in določitev spola pri kačah, v tem terminu je na voljo za nasvete o zdravstvenem varstvu , boleznih in mikročipiranju eksotičnih živali; (ŠE NI POTRJENO!)

NEDELJA, 7.10.2007
OB 11.h delavnica Iztok Tomažič: PREMAGOVANJE PREDSODKOV DO ŽIVALI Predavalnica didaktika

PREDAVANJE

OB 17.uri bo predsednica DRUŠTVA LJUBITELJEV EKSOTIČNIH ŽIVALI BIOEXO, Nika Fon Leben predstavila vlogo društva v slovenskem prostoru, pogoje včlanitve in projekte društva v prihodnosti. Predavanje bo potekalo v predavalnici P7 botaničnega vrta v objektu poleg rastlinjakov.

+ DODATNA PRESENEČENJA

------------------------------------------------------------------
z rdečo barvo sem označil, kar je najbolj zanimivo
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a Jure » 06 okt 2007, 22:44

Danes je bil kljub deževnemu vremenu obisk ogromen. Razstavljeni so skoraj vsi pomembni rodovi mesojedk, posode, substrati, prikazan je način vzgoje. Skratka vse to, kar predstavlja 90 % vprašanj na forumu.
Slika
Gneča je bila največja prav pri mesojedkah, posebej med njihovim hranjenjem. Na srečo imamo dovolj žuželk po okoliških stojnicah. Ko bo zmanjkalo teh, jih bomo hranili s kuščarji. :lol:
Slika
Obiskovalci so najbolj pohvalili celostni prikaz mesojedk,
Slika
Pogrešali smo le nekaj članov foruma. AJ je držala obljubo. 8) Drugo leto bo sejala hudičev krempelj (Ibicella lutea).

Na srečo je jutri še en dan. Pričakujemo vse dopisovalce foruma, da se zglasijo pri stojnici in se pozanimajo na lastne oči, kako se streže mesojedkam.
Jure
Guru
Guru
 
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 sep 2003, 17:22

OdgovorNapisal/-a izu » 07 okt 2007, 19:01

Sem bil! Ni bilo slabo, sploh kar se mesojedk tiče! Pohvale!!

Lp
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a Jure » 08 okt 2007, 09:43

Kravžel, si toliko zrasel, se ostrigel ali si prišel ravno med kosilom, da se nismo srečali?
Jure
Guru
Guru
 
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 sep 2003, 17:22

OdgovorNapisal/-a izu » 08 okt 2007, 15:40

Jure, zrasel nisem, ostrižen nisem, zato bo najbrž kosilo vzrok, saj tudi jaz tebe nisem videl, drugače bi te seveda pozdravil!


Lp
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a aj » 08 okt 2007, 16:24

Ja, razstava je bila res dobra. Vsaka čast Juretu, Janji in Mateju, ker so se tako potrudili in pritegnili toliko radovednih obiskovalcev.

Jure, res upam, da mi bo Ibicella pognala drugo leto. To bo namreč nekaj novega zame. He, he, paradajzov še nikoli nisem sadila! :lol:

Lp
aj
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 15 feb 2006, 15:48
Kraj: Šempeter pri Gorici

OdgovorNapisal/-a izolan » 09 okt 2007, 17:54

Ena majhna reportaža iz razstave

V kraljestvu eksotičnih živali
http://www.carli-online.tv/ - oglejte si jo v rubriki MAGAZIN na desni strani pod naslovom "6.10.2007 V KRALJESTVU EKSOTIČNIH ŽIVALI"

Eksotika na ogled
http://24ur.com/naslovnica/ekskluziv/zanimivosti/20071007_3107122_60054010.php
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a izolan » 11 okt 2007, 01:46

Jesenska razstava BIOEXO 2007 je zanami in še vedno zbiramo občutke in vtise. Na razstavi so nas (Mateja in Janjo ter Jureta) obiskali AJ (Alenka) :D , po dolgem času tudi Mesojedec (Ivo) :shock: , ter ostali, pa čeprav se določeni niso predstavili, da se spoznamo, mislim na Izu-ta :oops: .

Za naslednjo razstavo BIOEXO, ki bo aprila 2008, pa mislim da bodo pomagali razstavljat tudi drugi. Mesojedec je na razstavi v nedeljo rekel, da bo na naslednji tudi on razstavljal, zato ga držim za besedo. Želel bi da bi tudi Aj, Jack, Davidoff, Mesojedec, Brainsurgery, Monsi in ostali prinesli par svojih primerkov in tako malo popestrili razstavo poleg mene in Jureta.

Moje slike pa bodo v prihodnjih dneh priložene tu gor.

P.s.: Jure hvala za hudečev krempelj, sedaj pa rabim navodila kako to posadit spomladi, pa tudi hvala za semena Byblisa.
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a Jure » 11 okt 2007, 08:07

Kratka navodila za uporabo plodu hudičevega kremplja: zeleno lupino narežeš na koščke in skuhaš v juhi. Semena namočiš čez noč, nato skuhaš in uporabiš na enak način kot fižol. Iz črne lupine - kapsule - spleteš košaro ali narediš trnek za večje ribe.

P.S. gojenje te rastline je ponekod prepovedano.
Jure
Guru
Guru
 
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 sep 2003, 17:22

OdgovorNapisal/-a aj » 11 okt 2007, 12:52

Matej, če se bo le dalo bom tudi jaz prispevala kakšno rastlinico za naslednji Bioexo ( če mi preživijo zimo ). Do aprila je pa itak še daleč, tako da se bomo zmenili ko bo čas.

Jure je napisal/-a:P.S. gojenje te rastline je ponekod prepovedano.


...da se slučajno ne zgodi, da dobim drugo leto kakšen nenapovedan obisk mož v modrem, kot se to zgodi pri gojenju Cannabisa! :lol:
aj
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 15 feb 2006, 15:48
Kraj: Šempeter pri Gorici

OdgovorNapisal/-a izolan » 15 okt 2007, 23:37

Pozdravljeni

Jaz prilagam moje slike od razstave. Pa hvala Bong, da si dal najino sliko gor, na teh naslovih so slike

Jesenski Bioexo 2007
Mesojedke na jesenskem Bioexu 2007

Lp,
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola


Vrni se na Mesojede rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov