Danes je 17 maj 2024, 09:19

Novice Novice od Mesojede rastline

Zemljevid od Mesojede rastline » Forum : Mesojede rastline

Mesojedke ali žužkojede rastline, kot jim tudi pravimo so močvirnate rastline, ki lovijo mrčes.
Dionea, Drosera, Nepenthes, Saracenia, ...

Vzgoja sarracenije

Danes smo šli v Merkur v Litijo v trgovino.Kupila sem sarracenijo.To me je dokaj pretreslo,pisalo je ime:Muholovka :x ,Tip:Lončnica,zelena :cry: in bila je čisto suha in sigurno ne bi preživela tam :x zato sem jo vzela jaz,domov.Dala sem jo v podstavek,v vodo.Zdaj pa me zanima kako skrbeti zanjo ...
Preberi več : Vzgoja sarracenije | Ogledi : 14463 | Odgovori : 10


Počitnice

Zdravo! Rad bi vas vprašal kako naj čim boljše poskrbim za mesojedke, ki jih imam v terariju in ne bo nikogar doma teden dni, koliko naj zalijem, ali naj pustim terarij pokrit. Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.

Lep pozdrav
Preberi več : Počitnice | Ogledi : 2594 | Odgovori : 1


zemlja

LP! Zanima me, če je zemlja na sliki dobra za mesojede rastline in ali je nujno, da se zmeša s kremenčkovim kamnom. Za odgovore ze vam že vnaprej zahvaljujem.

http://shrani.si/files/p71522911456p.jpg
Preberi več : zemlja | Ogledi : 3888 | Odgovori : 4


Premočno sonce

Včeraj sem kupila mastnico(pinguicula-nisem ziher, če sem prav napisala), pa mi jo je danes sonce zelo ožgalo. Zdaj je večina listov izsušenih in požganih. :( Takoj sem jo odnesla v sobo, da se vse skupaj ne poslabša. Kaj naj sedaj naredim, a še obstaja upanje, da se obraste? Na kakšno mesto naj jo postavim? Ostale mesojedke(saracenije in dioneje) mi krasno uspevajo na močnem soncu, zato sem mislila, ...
Preberi več : Premočno sonce | Ogledi : 3204 | Odgovori : 2


Ugriz

Oj!

Posnel sem en kratki filmček, če hočete pogledat. Za ogled rabite flash player.

http://www.gre-gor.com/mesojedke.html
Preberi več : Ugriz | Ogledi : 4061 | Odgovori : 4


Semena Drosere Capensis

Drosera je pognala visoka stebla z vijoličnimi cvetovi, ki pa se že spreminjajo v popke in cvetovi odpadajo. Zdaj me zanima, kdaj bodo semena zrela v teh bunkicah in kako jih dobiti ven, ne da bi se poškodovala?
Preberi več : Semena Drosere Capensis | Ogledi : 3746 | Odgovori : 2


Martinček v Sarracenia x leucophylla

Poglejte si kaj sem našel, ko sem zalival moje rožice...

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Preberi več : Martinček v Sarracenia x leucophylla | Ogledi : 5959 | Odgovori : 8


Šotni mah

Na forumu je bilo že veliko povpraševanja o šotnem mahu. Priznam, da ko sem se začel ukvarjati z gojenjem mesojedk, tudi sam nisem vedel kakšen mah je to. Zato razumem vse začetnike, katere zanimajo informacije o šotnem mahu. S tem namenom sem ustvaril to novo temo, na kateri lahko izvete nekaj o šotnem mahu.

Šotni mah (znanstveno ime Sphagnum) je rod, ki vsebijo od 150 do 350 vrst mahov. Raste na močvirskih rastiščih, barjih.

Šotni ...
Preberi več : Šotni mah | Ogledi : 19562 | Odgovori : 14


Okroglolista rosika

Bok!

Prilagam fotografijo ene izmed svojih okroglolistih rosik.

Slika
Preberi več : Okroglolista rosika | Ogledi : 3765 | Odgovori : 2




 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610