Premočno sonce

Mesojedke ali žužkojede rastline, kot jim tudi pravimo so močvirnate rastline, ki lovijo mrčes.
Dionea, Drosera, Nepenthes, Saracenia, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Mesojedec, izu, Moderatorji

Premočno sonce

OdgovorNapisal/-a ursika » 14 jul 2007, 21:57

Včeraj sem kupila mastnico(pinguicula-nisem ziher, če sem prav napisala), pa mi jo je danes sonce zelo ožgalo. Zdaj je večina listov izsušenih in požganih. :( Takoj sem jo odnesla v sobo, da se vse skupaj ne poslabša. Kaj naj sedaj naredim, a še obstaja upanje, da se obraste? Na kakšno mesto naj jo postavim? Ostale mesojedke(saracenije in dioneje) mi krasno uspevajo na močnem soncu, zato sem mislila, da bo za mastnico tudi ok, pa ni bilo. Kaj naj sedaj? Jo naj vržem stran?
ursika
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 98
Pridružen: 09 maj 2005, 09:31
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Jack » 15 jul 2007, 17:34

mastnica ne bo prenesla direktnega sonca, jst imam svoje v kleti na okenski polici kjer ni nikoli direktnega sonca in lepo uspevajo
Jack
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 12 apr 2004, 12:37
Kraj: Brežice

OdgovorNapisal/-a Jure » 18 jul 2007, 21:12

Velika verjetnost je, da si kupila kultivar Weser. Ta ima dovolj sonca 1 uro na dan, ostalo pa naj bo v senci. Imam eno skupino, ki jo gojim na tak način in se mi zdi, da je celo tista ura preveč. Odlično pa uspeva v stanovanju.
Mastnice se množijo predvsem tako, da odtrgaš list in ga pustiš na substratu. Včasih naredijo to kar same od sebe, včasih jim pa lahko malce pomagaš. Vseeno je, v katerem obdobju leta.
Jure
Guru
Guru
 
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 sep 2003, 17:22


Vrni se na Mesojede rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • sonce
    Napisal/-a ursika » 01 jun 2005, 10:53
    2 Odgovori
    3169 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a ursika Poglej zadnji prispevek
    02 jun 2005, 14:11

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost