Danes je 08 maj 2024, 13:55

Novice Novice od Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Zemljevid od Mediteranske, subtropske in tropske rastline » Forum : Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Sem spadajo vse rastline, ki rastejo v mediteranskem, subtropskem in tropskem podnebju. V našem podnebju jih moramo pozimi zaščititi pred mrazom (prestavimo jih v toplejši prostor).
kivi, citrusi, figovci, ...

Nakup mandarin - kje

Pozdravljeni,
rad bi kupil mandarine, za rast na prostem.
Slišal sem, da v dolini reke Neretve rastejo mandarine, ki prenesejo tudi tempereture pod ničlo.
Vem, da se za podlago uporabi Poncirus, ne vem pa, katere sorte se cepijo.
Zelo hvaležen bi bil, če mi kdo da kako informacijo, kje je možno kupiti te mandarine in katero sorto.
Hvala in lp
Preberi več : Nakup mandarin - kje | Ogledi : 154051 | Odgovori : 25


Hedychium spicatum

Rühlemanns-ov katalog zdravilnih in dišečih rastlin prebiram od začetka proti koncu in ponovno nazaj in tako sem se odločila, da bom svojemu možu pri njegovem naročilu pristavila "piskrček" in si privoščila Hedychium spicatum, po domače Ingverjevo lilijo. Po opisu sodeč je to cca 1m visoka, razkošna rastlina z relativno velikimi belo-oranžnimi cvetovi, znana po specifičnem vonju. Po poreklu je z vznožja Himalaje, njen rizom je pomembna sestavina Abir-ja ( barvni dišeči prah, ki ga uporabljajo ...
Preberi več : Hedychium spicatum | Ogledi : 3546 | Odgovori : 2


AVSTRALSKE IN NOVOZELANDSKE LEPOTICE

:D
Preberi več : AVSTRALSKE IN NOVOZELANDSKE LEPOTICE | Ogledi : 4893 | Odgovori : 6


Limona, pomaranča, kumquat, mandarina ... problem

Pozdravljeni

S citrusi se ukvarjam komaj dve leti, zato o nekih konkretnih izkušnjah še ne morem govoriti.
Vsako leto jih jeseni pospravim na podstrešje, kjer je običajno T okoli 14°C. Letos pa so tam T okoli 16-18°C, zaradi kurejenja s kaloriferjem (obvezno).
Na eni mandarini (ki jo je predtem totalno sesula toča) in na eni limoni je še samo nekaj listov (manjk kot 10), vsi ostali pa so odpadli. Podobna situacija bo kmalu tudi pri ...
Preberi več : Limona, pomaranča, kumquat, mandarina ... problem | Ogledi : 5368 | Odgovori : 1


Pomarančevec skozi čas

hojla,
sem si odprl novo temo za vodenje dnevnika pomarančevca.
upam, da modi niso preveč jezni.
sedaj je star približno sedem mesecev. posajen je bil iz koščice.
kalitvena doba je bila tam okoli enega meseca.

tako izgleda ko vzkali in že nekaj časa raste.
vidimo lahko že prve pare listov (nekje aprila je bilo to)

slik se vam ne splača odpirat (povečevat), ker so slabe kvalitete
Slika

rast je potekala dokaj hitro. bil sem presrečen, ...
Preberi več : Pomarančevec skozi čas | Ogledi : 5290 | Odgovori : 7


Seme eksotičnih rastlin

Sem zelo velika ljubiteljica eksotičnih rastlin, katerih semena naročam preko spleta. Tokrat pa sem naletela na zelo velik problem. Naročila sem semena:
1. spathodea campanulata
2. thevetia neriifolia
3. mimosa pudica
Pošiljko sem prejela v treh dneh po naročilo po avionski pošti iz Nemčije. Do tukaj je vse v redu. Danes pa so me klicali s pošte, da pridem dvigniti kuverto iz katere zelo močno diši. Prepričani so bili, da se je v pošiljki nekaj ...
Preberi več : Seme eksotičnih rastlin | Ogledi : 6659 | Odgovori : 4


tobak, lan, perujska jagoda

Pozdravljeni!
avgusta sem dobila sadike tobaka, lanu in perujskih jagod (če sem si prav zapomnila). Ker je prepozno, da bi rastline cvetele in semenile, rada pa bi jih vseeno ohranila za naslednje leto, me zanima, Marijače kdo ve, ali bi uspelo, če jih prezimim notri. Morda bi drugo leto nadaljevale ciklus. Lepe sanje ali realnost?
Marija
Preberi več : tobak, lan, perujska jagoda | Ogledi : 5477 | Odgovori : 6


[b]Kako prezimijo banane[/b]

Na vrtu imam posajene banane, pa me zanima kako je potrebno za njih poskrbeti čez zimo.
Preberi več : [b]Kako prezimijo banane[/b] | Ogledi : 5674 | Odgovori : 3


Rastline v avstraliji

Mene pa zanima katere rastline (predvsem sadje) rastejo v avstraliji?
Preberi več : Rastline v avstraliji | Ogledi : 4263 | Odgovori : 2


mango

Ka jest lahk dam mango ko sem ga posadiu u sauno k jo mam doma(zaradi vlage ko jo nuca mango). Sej je glupo vprašanje sam morat bi šlo?? :? :D
Preberi več : mango | Ogledi : 4419 | Odgovori : 4


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610