Danes je 29 apr 2024, 02:45

Novice Novice od Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Zemljevid od Mediteranske, subtropske in tropske rastline » Forum : Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Sem spadajo vse rastline, ki rastejo v mediteranskem, subtropskem in tropskem podnebju. V našem podnebju jih moramo pozimi zaščititi pred mrazom (prestavimo jih v toplejši prostor).
kivi, citrusi, figovci, ...

LIMONA a še je kakšna pomoč zanjo

cca 5 let nazaj sem dobila limono staro cca 5 let , od takrat ni rodila le 1x mi je cvetela, na kar so cveti kko sem jo postavila ven spomladi počasi odleteli, nismo imeli prostora zanjo in sem jo že mislila oddat, vendar limona je stala takrat cca 15ooo sit, cca 8 let nazaj bila je visoka 2m, vendar ni cvetela pri kolegici zato mi jo je podarila, vrtnarka mi je rekla da ni ...
Preberi več : LIMONA a še je kakšna pomoč zanjo | Ogledi : 7346 | Odgovori : 5


QUANDONG FRUIT

Ali kdo morda pozna sadež-orešček QUANDONG FRUIT in od kod izvira. Lep snežen pozdrav iz Maribora od Dace. :roll:
Preberi več : QUANDONG FRUIT | Ogledi : 2426 | Odgovori : 1


Oljki odpadajo listi. Prosim za nasvete!

Pozdravljeni,
Sem popolnoma frišen na tem forumu. :wink:
Prosim za kakšne nasvete glede prezimovanja oljke. V loncu imamo namreč posajeno oljko (sorta Olivio Ascolana). Oljka je stara leto ali dve. Steblo je za palec debelo, visoka pa je cca 180 cm. Na prezimovanje sem jo dal v delno ogrevano garažo vendar v garaži ni ne vem kako toplo. Zalivamo jo na cca. 14 dni. Včeraj sem opazil, ...
Preberi več : Oljki odpadajo listi. Prosim za nasvete! | Ogledi : 20360 | Odgovori : 9


[b]Rožič[/b]

Pozdravljeni!

Imam eno prošnjo, je kdo pripravljen podarit vejico moške rastline rožiča?
Žensko rastlino imam, na katero sem čakal 5 let, da je zacvetela. Sedaj bi rad cepil moško rastlino, tako da se bodo plodovi obdržali. Če kdo rabi žensko rastlino mu vejico komot podarim.

Lep pozdrav!
Preberi več : [b]Rožič[/b] | Ogledi : 3172 | Odgovori : 1


Novozelandski lan

V neki reviji sem zasledila, da je novozelandski lan rastlina, ki hitro raste in je tudi prezimen. Se da pri nas kupit semena? Je semena že kdo od vas kupil preko e-baya? Mene mika.
Preberi več : Novozelandski lan | Ogledi : 5562 | Odgovori : 5


Limonovec ima zajedalca

Spet rabim pomoc, tokrat pri limonovcu. Lepo cveti, plodovi lepo napredujejo, na splosno zgleda rastlina lepa, danes pa pogledam malo od blizu in vidim gor ene zivalce, ki jim niti ne vem imena, sama sklepam, da gre mogoce za kaksnega meni neznanega kaparja. To so bele zivalce, velikosti malo manjse kot koloradski hrosc, mene so pac spominjale nanj, imajo rjavo glavo in potem naprej so bele z progami.So pa precej mehke na otip. (Imam poslikano, ...
Preberi več : Limonovec ima zajedalca | Ogledi : 8108 | Odgovori : 10


Papaya

Pred dvemi leti sem iz potovanja prinesel semena papaye (plodovi so bili res ogromni, okus pa odličen). Semena sem posejal in dve rastlinci sta sklili. Ena žal ni preživela zime, druga pa si je letos dobro odgnala in sedaj se že kažejo cvetovi (ki naj bi bili naravno zdravilo proti malariji). Posajena je v srednjem loncu in ni ravno zelo visoka. Na forumu še nisem zasledil nič govora o papaji (morda pa sem le spregledal ...
Preberi več : Papaya | Ogledi : 17290 | Odgovori : 10


Mahovi iz (južne) Indije

Pozdrav vsem uporabnikom tega foruma,

o rastlinah žal (zaenkrat) ne vem nič, vendar pa se bo to moralo spremeniti, saj nameravam v svoje terarije zasaditi prave rastline, ki ne bodo naključno izbrane. Tako me čaka še veliko spoznavanja z rastlinskim svetom.

Iz tega razloga sem se vpisal tudi na ta forum. Prosil bi za informacije o mahovih, katerih domovanje je postavljeno v Indijo (južno, jugovzhodno ...). Torej zanimajo me predvsem imena in dostopnost ...

Upam, ...
Preberi več : Mahovi iz (južne) Indije | Ogledi : 2812 | Odgovori : 1


Angozanthos flavidus

Moj Anigozanthos flavidus

Slika

Slika
Preberi več : Angozanthos flavidus | Ogledi : 3232 | Odgovori : 0


Kigelia pinnata / africana

... bi naj tole bilo. Zdržalo bi naj -2°C. Odraslo drevo najbrž, ne tele rastlin'ce.
Kakšni praktični nasveti ? Nameravam občasno zaliti z namočenimi koprivami in po pomoti kupljenim cvetalom za surfinije, tam nekje oktobra pa nekam, kjer ne bo pod nulo :?

Slika
Slika
Slika
Slika

junij 2008:

Slika
Slika
Slika
Preberi več : Kigelia pinnata / africana | Ogledi : 12575 | Odgovori : 6


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610