Danes je 15 jun 2024, 22:06

Novice Novice od Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Zemljevid od Mediteranske, subtropske in tropske rastline » Forum : Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Sem spadajo vse rastline, ki rastejo v mediteranskem, subtropskem in tropskem podnebju. V našem podnebju jih moramo pozimi zaščititi pred mrazom (prestavimo jih v toplejši prostor).
kivi, citrusi, figovci, ...

Clerodendrum ugandense

Hojla!

Ima kdo slučajno ta grm? Videla sem ga poleti v mozirskem gaju, ampak ne vem kje bi se ga dalo dobit, razen iz tujine.

Slika

http://www.flora-toskana.de/Pflanzensortiment/clerodendrum_ugandense.htm
Preberi več : Clerodendrum ugandense | Ogledi : 2865 | Odgovori : 0


Limone

Pozdravljeni
Zanima me kaj naj naredim z limonami, ker so mi začeli odpadati listi. Imam jih že 4 leto, vzgojila sem jih iz koščic in do zdaj sem jih imela čez poletje vzunaj jeseni pa jih dam noter. Letos sem jih tudi presajala, zato me tudi zanima zakaj še niso rodile in če sploh bodo.

Hvala za odgovor
Preberi več : Limone | Ogledi : 4699 | Odgovori : 1


granatno jabolko

vskalilo mi granatno jabolko :D :D pa me zanima kako naj jo vzgajam naprej - ker sta mi že dve odmrli :evil: (ZALIVANJE GNOJENJE....)

Hvala za odgovore

(evo še slika)
Preberi več : granatno jabolko | Ogledi : 3082 | Odgovori : 0


Obrezovanje limon

Imava 25 let staro limono v velikem loncu, ki bogato cveti in rodi. Istočasno so na njej tri generacije (cvetji in dve generaciji limon). Ker se je v teh letih zelo razrasla, je spravljanje na zimsko "spanje" postalo pravi podvig. Zato prosim za nasvet, kdaj in kako se limona obrezuje.


Lep pozdrav
Preberi več : Obrezovanje limon | Ogledi : 18700 | Odgovori : 2


limona

Letos sem kupil na Hvaru sadiko limone stare eno leto.Zanima me
kako to da nič ne cveti.Pred tem sem namreč imel tudi limono,ki pa je preden jo je napadel kapar cvetela "non-stop". A je to mogoče odvisno od sorte?Sorta sedaj se imenuje MAYER
lep pozdrav! :roll:
Preberi več : limona | Ogledi : 14381 | Odgovori : 6


kivi

Pred približno 2 tednoma sem posadila 3 kivije (1 m. sp. in 2 ž.sp.) na sončno stran vrta. Zanima me kakšna mora biti razdalja med njimi , sama sem jih posadila 50 cm narazen. Ali je to dovolj? Ali moram sadike pred zimo zavarovati?

Lp
Preberi več : kivi | Ogledi : 2846 | Odgovori : 1


Kanarski dateljevec

najprej se oproščam ker odpiram novo temo in polnim tablo, zanima pa me nekaj o kanarski dateljevi palmi (phoenix).

ne dolgo nazaj sem postal lastnik ene izmed njih, ker mi resnično lepa in me spominja na nore dneve poletja, pa sem brskal po raznih knjigah in podobno...pa potem najdu tale vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum :: Objavi novo temoforum.

Zanima me koliko vode potrebuje, praktično me po malem zanima, kaj use mora ...
Preberi več : Kanarski dateljevec | Ogledi : 12341 | Odgovori : 6


evkaliptus

doma imam evkaliptus visok je okrog 1.5m kupljen je bil letos v literaturi zelo melo piše o prezimovanju oziroma samo da delno prezimi zato me zanima če kdo ve kako prezimi ali kako se mora zaščititi zanima pa me tudi zakaj ni srebrno modre barve kot je napisano v pri ponudnikih (moj je svetlo zelene barve)
Preberi več : evkaliptus | Ogledi : 10752 | Odgovori : 13


kje dobiti tamarilo kruhovec..

zanima me ali v kdo mogoče kje je možno dobiti naslednje rastline ali semena rastlin:
kruhovec
tomarilo
vanilija
pistacija

za odgovore se zahvaljujem
Preberi več : kje dobiti tamarilo kruhovec.. | Ogledi : 3030 | Odgovori : 0


NEGA FIGE V ZIMSKEM OBDOBJU

Ali se komu sanja, kako se pozimi obravnava figo?
Letošnje leto je prvo prezimovanje na zastekljenem balkonu, ki ima primorsko podnebje; min 0, max 5 stopinj januarja. Imam že eno oljko, in limono (tri leta) ki se dobro počutita. Ali figa odvrže liste?
Preberi več : NEGA FIGE V ZIMSKEM OBDOBJU | Ogledi : 32339 | Odgovori : 17


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610