Danes je 28 apr 2024, 21:30

Novice Novice od Grmovnice

Zemljevid od Grmovnice » Forum : Grmovnice

Diskusije o grmovnicah, cvetočih in zelenih.
Berberis, Buxus, Cornus, Corylus, Forsytia, Hibiscus, Hydrangea, Ligustrum, Magnolia, ...

potikanje grmovnic in bršljana

Zelo me zanima postopek potikanja grmovnic.jaz sem sicer odtrgala nove vejice iz glavnih vodilnih vej, jih postrani odrezala s škarjami in zapičila v zemljo ter zalila.Enako sem storila z bršljanom.Ali je postopek pravilen.Bi jih morala dati prej v vodo?Imamo mediteransko podnebje.Gre pa za tisti grm ki ima podolgovate okrogle mesnate liste in zraste zelo visok če ga ne režeš.Ne poznam imena.Kako pa je pri plezalkah?
Preberi več : potikanje grmovnic in bršljana | Ogledi : 5197 | Odgovori : 1


sundeville ali?

Jutro!

Imam eno vprašanje. Lani sem kupila vzpenjavko, ki naj bi bila sundeville - bledo rožnate barve. Lepo mi je uspevala. Ko sem jo prenesla notri (res ni najbolj primeren prostor ker je pretemno, pa delavnica je zraven in jo vsak malo rukne ko gre miomo) sem jo zalila vse skupaj do sedaj ene štirikrat. Odvrgla je vse liste in poganjki so se posušili. Sedaj sem obrezala (zelo) nekje na 15-20 cm in dala na ...
Preberi več : sundeville ali? | Ogledi : 3497 | Odgovori : 1


Španski bezeg iz koreninskih poganjkov

Imela sem drevešček španskega bezga ki je vrsto let ostajal relativno majhen. Lani se pa deblo do konca posušilo in sem ga porezala pri tleh. Pustila sem poganjke ki so izrasli iz korenin. Sedaj sem pa v dilemi kaj in kako z njimi naprej. Malo je verjetno da je prejšnji (posušeni) bil cepljen. Ampak, dejansko, kakšna je sploh razlika med cepljenim in "divjim"? Videti je bil enak, kot ga poznam že desetletja.
Kako se obnesejo ...
Preberi več : Španski bezeg iz koreninskih poganjkov | Ogledi : 3782 | Odgovori : 0


Veter

Pozdravljeni.
Rada bi kakšen nasvet, kaj posaditi na teraso na severno stran (v korito), da bi mi naredilo malo zavetja. Na terasi namreč zelo piha. Posledično temu bi rabila dovolj visoko rastlino in dovolj močno, da nebi uklonila.
Razmišljala sem o bambusu. Zadeva dovolj hitro raste in se mi zdi primeren. Lahko bi napeljala tudi vrv, po kateri bi se rastlina vzpenjala....

Prosi nasvet.

lp
bibaleze
Preberi več : Veter | Ogledi : 2441 | Odgovori : 0


Perovskia

A ima kdo to meni prelepo rastlino? Zanima me, če se jo da nabaviti kje v Sloveniji.

LP
Slika
Preberi več : Perovskia | Ogledi : 4633 | Odgovori : 3


OLEANDER

Oleander mi je toča skoraj popolnoma uničila. Sedaj je odvrgel tudi liste, ki jim je toča prizanesla. Zanima me ali lahko poškodovane veje porežem do polovice (višina 1m)??!!
Preberi več : OLEANDER | Ogledi : 16782 | Odgovori : 12


Pušpanu rjavijo listi

Na terasi 6 nadstropnega bloka imamo globoka betonska korita, ki smo jih letos spomladi zasadili s pušpani, sivko in različnimi travami. Rastline so večji del dneva izpostavljene direktnemu soncu in vetru.
Redno smo jih zalivali in rastline dosedaj zelo lepo uspevajo. Sedaj nas skrbi zima. Za začetek že pušpan. Listi so sicer čvrsti in bleščeči, le na zunanjem delu rastline so postali rjavi. Ali jih je požgal mraz in veter? Ali bodo pušpani propadli? Ali ...
Preberi več : Pušpanu rjavijo listi | Ogledi : 6076 | Odgovori : 4


DREVESA IN GRMI

Prodam cca 150 kom lovorikovcev po ceni 1 eur velikih od 20-30 cm in 20 kom tis po 2 eur - podobnih velikosti. Če koga zanima, naj me kontktira v ZS.
Preberi več : DREVESA IN GRMI | Ogledi : 3673 | Odgovori : 1


Magnolija

Slika


Pozdravljeni, prilagam se fotografijo magnolije,za lazjo predstavo kaj se z njo dogaja.
LP
Preberi več : Magnolija | Ogledi : 8133 | Odgovori : 9


MAGNOLIJA

Lep pozdrav vsem ljubiteljem magnolij!
Na vrtu imam prekrasno magnolijo, s katero pa se nekaj dogaja. Lepi zeleni listi sedaj postajajo rjavo pegasti, vrsicki rumenijo-gnijejo, jeseni naj bi drugic cvetela, pa cvetovi hitro zgnijejo. Verjetno je krivo tudi to dolgotrajno dezevno vreme ali je kaj drugega?
Mi lahko kdo kaj svetuje, da ne bo cisto propadla?
Lep pozdrav
JANUSKA
Preberi več : MAGNOLIJA | Ogledi : 4437 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610