sundeville ali?

Diskusije o grmovnicah, cvetočih in zelenih.
Berberis, Buxus, Cornus, Corylus, Forsytia, Hibiscus, Hydrangea, Ligustrum, Magnolia, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

sundeville ali?

OdgovorNapisal/-a bajsek » 01 apr 2009, 08:14

Jutro!

Imam eno vprašanje. Lani sem kupila vzpenjavko, ki naj bi bila sundeville - bledo rožnate barve. Lepo mi je uspevala. Ko sem jo prenesla notri (res ni najbolj primeren prostor ker je pretemno, pa delavnica je zraven in jo vsak malo rukne ko gre miomo) sem jo zalila vse skupaj do sedaj ene štirikrat. Odvrgla je vse liste in poganjki so se posušili. Sedaj sem obrezala (zelo) nekje na 15-20 cm in dala na svetlo in toplo (v dnevno sobo k knu). Nič kaj ne kaže da si bo opomogla- še vedno upam.

Pravzaprav pa me zanima kje bi lahko našla kaj več o njeni vzgoji in tudi kakšni slika bi bila dobrodošla, ker meni se zdi, da je bila to obična dipldenia ne pa sundevilla- lahko da ga krepko lomim :oops: . Izvedenci pomoč- plis :D

lp
bajsek
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 03 jan 2009, 14:58

OdgovorNapisal/-a copka » 01 apr 2009, 08:40

http://www.cianibassetti.net/Sundevilla.html
to je sundevilla, zadnja generacija mandeville, ima bolj podolgovate liste in vecje roza ali bele cvetove,je manjse rasti in rabi veliko toplote(tako pise).
Glede vzgoje pa ni bistvenih razlik.
Upam, da si bo tvoja opmogla...mislim, da je ne smes prevec zalivati zdaj ko si jo porezala.
Meni sta dve mandevilli krasno prezimili in ze nastavljata zametke cvetov...lp
copka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 69
Pridružen: 17 jun 2008, 05:53


Vrni se na Grmovnice

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov