Danes je 28 apr 2024, 07:43

Novice Novice od Gojenje gob

Zemljevid od Gojenje gob » Forum : Gojenje gob

Diskusija o gobah, ki jih lahko vzgajamo.
Šampinjoni, Ostrigarji, Šitake,..

Žitki luskinar (Pholiota nameko)

Še ena uspešno vzgojena vrsta :twisted:
Preberi več : Žitki luskinar (Pholiota nameko) | Ogledi : 6087 | Odgovori : 4


seminarska naloga o gojenju gob

Barbara Žbontar
Lesce, junij 2003

GOJENJE OSTRIGARJEV IN DRUGIH GOB

Seminarska naloga pri premetu Gojenje gob in njih uporaba


1.1. Uvod:

Uporaba gob kot hrane je bila vsesplošno razširjena , cenili so jo stari Grki, pa tudi v drugih predelih Evrope je imelo uživanje gob globo tradicijo. Ljudstvo Antari, ki je živelo na ozemlju današnje Poljske, jih je uporabljalo v medicinske namene. Tudi Grki naj bi jih uporabljali v svojih ritualnih obredih. Že tisoče let ...
Preberi več : seminarska naloga o gojenju gob | Ogledi : 12906 | Odgovori : 0


gojenje Reishi gob

Živijo

Sem novi uporabnik foruma zato najprej pozdravljam vse člane. Moje vprašanje se nanaša na gojenje gob Reishi (Ganoderma Lucidum). Zanima me čimveč podrobnosti za gojenje te vrste gob. Gojil bi jih v malem rastlinjaku za lastno uporabo. Gojih bi jih na deblih. Kje lahko dobim micelij za vzgojo teh gob? Ali kdo od vas goji to vrsto gob? Vnaprej se zahvaljujem za kakršenkoli odgovor in napotitev na pravo pot.

Se vidimo ...
Preberi več : gojenje Reishi gob | Ogledi : 61690 | Odgovori : 31


Glossary

http://www.mycolog.com/GLOSSARY.htm#MUTAGEN

Mogoče pa komu pride prav 8)
Preberi več : Glossary | Ogledi : 3089 | Odgovori : 0


Shi-take

Pred kratkim sem se prijavil na ta enkraten forum. Moje vprasanje pa se glasi: v kaksni obliki in kje v sloveniji je pravzaprav sploh mogoce kupiti komercialno pripravljeni micelij za gojenje gob, predvsem vrsto ostrigarja: shi take. Na kaj je potrebno paziti pri nabavi micelija in zanima me tudi ali je resnicno mozno shi take gojiti brez nekih posebnih zahtev po vlagi in toploti kot to reklamirajo nekateri proizvajalci micelija?.
Za morebitne poznavalce vzgoje te ...
Preberi več : Shi-take | Ogledi : 23760 | Odgovori : 15




Rdeči ostrigar

8)
Preberi več : Rdeči ostrigar | Ogledi : 4175 | Odgovori : 1


gojenje šampinjonov-kompostarna Grubelnik

Na spodnjih slikah je kompostarna Grubelnik v kateri pripravljajo kompost za gojenje šampinjonov
Preberi več : gojenje šampinjonov-kompostarna Grubelnik | Ogledi : 8285 | Odgovori : 1


nove tehnike, nove metode, nove vrste - prihodnost gojenja..

Nekaj smo o tem že začeli debatirati v topiku o okužbah. Vendar se mi zdi bolje, če bi odprli nov topik.

Torej, kaj pravite o novih metodah in principih gojenja? Kaksna je vaša vizija prihodnosti gojenja?

Ko sem bral topik o okužbah in šampinjonih sem se malo zamislil in rodilo se je nekaj idej, katere bi bilo dobro, če bi kdo z izkušnjami komentiral.

Morda bi bi kdo premislil o kakšnem postopnem prestrukturiranju proizvodnje gojenja? ...
Preberi več : nove tehnike, nove metode, nove vrste - prihodnost gojenja.. | Ogledi : 10662 | Odgovori : 9


Amanita muscaria

Zeronio, zanima me če tvoja mušnica tudi takole zgleda?
Tale je toliko zrastla od septembra do zdaj.

Andrej
Preberi več : Amanita muscaria | Ogledi : 23317 | Odgovori : 17


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610