Danes je 11 maj 2024, 12:10

Novice Novice od Drevesa - okrasna

Zemljevid od Drevesa - okrasna » Forum : Drevesa - okrasna

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

Okrasna češnja ??

Prosim vas če mi kdo lahko pove kaj je to za ena grmovnica oziroma okrasno drevesce?
Po videzu sodeč (listi ter steblo) je podobno češnji. Bolj podobno je nekakšnemu grmu kot pa drevesu...
Hvala!
Preberi več : Okrasna češnja ?? | Ogledi : 3388 | Odgovori : 1


Katero vrsto javorja...

Pozdravljeni, drevesni eksperti!

Zanima me nekaj. Kupujem javor, ki bi v višino, ko bo zrasel, meril največ 3-5m in bi izgledal kot klasično drevo (ne kot kak grm ali kot deblo s "kroglo"). Všeč so mi vrste s sicer zelenimi listi, ki pa so v posameznih letnih časih lahko tudi rumenil, oranžni oz. rahlo rdeči....upam, da ne zahtevem preveč.... :lol:
Bil sem v vrtnariji, kjer sem slišal ...
Preberi več : Katero vrsto javorja... | Ogledi : 6026 | Odgovori : 1


Koelreuteria paniculata

V drevesnici sem zasledila zanimivo drevecse "golden rain tree". Ne vem, če je to Laburnum anagyroides ali Koelreuteria paniculata, ker imata podobne cvetove. Laburnum bi naj bil strupen. Zanima me, če ima kdo posajeno in izkušnje...
Preberi več : Koelreuteria paniculata | Ogledi : 3671 | Odgovori : 1


Negnoj

Pozdravljeni!

Doma imam že tri leta posajen Negnoj, pa me zanima če kdo ve kako se ga neguje kdaj se obrezuje(če sploh) kakšna zemlja mu odgovarja, ker mi je prvo leto cvetel, lansko pa je kar nekaj hiral :roll: :shock:
Preberi več : Negnoj | Ogledi : 4863 | Odgovori : 3


ruj

Dobila sem nekaj sadik ruja (rhus typhina), pa me zanimajo vaše izkušnje z njim. Ali se res zelo razraste in če se, ali se da to preprečiti ? Kako oblikovati lepo krošnjo ? To drevo mi je zelo všeč, veje me namreč spominjajo na palmine, v jeseni pa se listje obarva lepo rdeče. Malo pa me skrbi, da mi ne bi sčasoma zavzel preveč prostora v vrtu.


Hvala, Mary
Preberi več : ruj | Ogledi : 21993 | Odgovori : 10


Vrba žalujka

Pozdravljeni

Ali ve kdo kako se razmnožuje vrba žalujka?
Preberi več : Vrba žalujka | Ogledi : 11668 | Odgovori : 6


acer palmatum dissectum garnet

Pozdravljeni!

KUPILA SEM SI JAVOR SEDAJ PA ME ZANIMA NJEGOVE
ŽELJE PO VDRŽEVANJU IN NEGI!?

Hvala
Preberi več : acer palmatum dissectum garnet | Ogledi : 10947 | Odgovori : 9


ACER PALMATUM- crimson king

Pozdravljeni!

Na strani sunnygardens.com sem prebrala, da potrebuje crimson king izredno veliko prostora, ker ima agresivne korenine. Pa me zanima, koliko okoli njega ni priporočljivo zasaditi drugih rastlin-dreves in grmovnic. Torej, koliko prostora mu pustiti za ugodno rast. Hvala in lep pozdrav.
Preberi več : ACER PALMATUM- crimson king | Ogledi : 4394 | Odgovori : 3


TREPETLIKA (Populus tremula)

Spoštovani,

Zanima me, kje v Sloveniji je največje nahajališč trepetlik (Populus tremula)?
Preberi več : TREPETLIKA (Populus tremula) | Ogledi : 3790 | Odgovori : 1


Pomlajevanje starih hrastov

Pozdravljeni!

Hišo imamo obdano s starimi hrasti, ki bi jih bilo potrebno pomladiti. Zanima me, če ima kdo izkušnje s tem oz. če pozna kakšno primerno literaturo. Hvala in lep pozdrav, Minka.
Preberi več : Pomlajevanje starih hrastov | Ogledi : 13404 | Odgovori : 19


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610