Danes je 20 maj 2024, 21:23

Novice Novice od Cvetoče sobne rastline

Zemljevid od Cvetoče sobne rastline » Forum : Cvetoče sobne rastline

Med cvetoče rastline uvrščamo rastline, ki v naše prostore prinašajo svežino, raznobarvnost, poživitev...
Anemone, Anthurium, Azelea, Begonia, Camellia, Clivia, Plumeria, Tacca, ...

Zalivanje rumenoglavke ali Zebra plant

Prijavila sem se v sistem Internet Zalivalčka. Po njegovih navodilih naj bi jo zalila šele včeraj, ko pa sem v nedeljo prišla domov, je reva tako uvela, da mi ni preostalo nič drugega, kot da jo zalijem, ker drugače ne vem, če bi preživela. Podatke o rastlini sem še enkrat preverila, vendar je vse tako, kot mora biti. V knjigah sem zasledila, da omenjena roža potrebuje malo več zalivanja, kot ostale. Kaj naj naredim?????
Zelo ...
Preberi več : Zalivanje rumenoglavke ali Zebra plant | Ogledi : 3101 | Odgovori : 2


Ima kdo to rastlino??

že kar nekaj časa iščem to rastlino! namreč nikjer je ne prodajajo
jaz ji pravim kropovka v knjigi pa piše da so to krožnički!

Ima kdo?? kupim! :D


klikni na slike da se povečajo

ima take gomolje

Slika

Slika
Preberi več : Ima kdo to rastlino?? | Ogledi : 5705 | Odgovori : 3


ciklama

Lep pozdrav,

zanima me vse o ciklami od nege do gojenja. presajanja, zalivanja in temperature! In seveda svetlobe!

Hvala že v naprej!

Lep pozdrav :P
Preberi več : ciklama | Ogledi : 7375 | Odgovori : 5


Rumenoglavka

Pozdravljeni!
Ne dolgo nazaj sem za darilo dobilo Rumenoglavko (Aphelandra squarosa) :D . Zanima me, katero gnojilo naj uporabim, ko bo pač čas za to? Ali lahko uporabim od Plantelle gnojilo za cvetoče rastline ali mi priporočate kaj drugega?

Pa lep pozdrav
Preberi več : Rumenoglavka | Ogledi : 2812 | Odgovori : 0


hibiskus - kitajsko novo leto

Danes je kitajsko novo leto in mlada luna (to gre menda eno z drugim) in naj bi se obrezovalo hibiskuse. Tako vsaj po mejlu sporoča starejša kolegica, ki mi je poleti podarila mlad hibiskus. Glede na to, da ga imam jaz prvič, pa ne vem, kje naj ga obrežem? Ko mi ga je dala, je rekla "čim niže", jaz pa seveda cvikam. Poslala sem ji slikico, naj mi pove, kje, pa ne vem, kako pogosto ...
Preberi več : hibiskus - kitajsko novo leto | Ogledi : 5403 | Odgovori : 1


vijolica

Lep pozdrav,

jaz pa bi vprašal če kdo ve zakaj moji listi ki sem jih odrezal iz vijolice in dal v kozarec z vodo nočejo že več kot en mesec narediti nikakršnjih korenin listi in vijolica so zdravi in vijolica cveti zakaj potem se nočejo narediti korenin.

Ali kdo ve koliko časa dela vijolica korenine?

Hvala vam za pomoč!

by :lol:
Preberi več : vijolica | Ogledi : 3810 | Odgovori : 3


hijacinta

Lepo pozdravljeni!

Pred nekaj tedni sem dobila hijacinto (Hyacint pink pearl), ki mi je lepo cvetela, nato pognala še en poganjek s cvetki...zdaj pa je oboje že mimo. Kako naj zdaj ravnam z njo? Je že odcvetela svoje, ali naj jo še pridno zalivam, pa bo spet kaj pognala?

Hvala za pomoč!

lp, martina00
Preberi več : hijacinta | Ogledi : 2778 | Odgovori : 0


hijacinta

Lepo pozdravljeni!

Pred nekaj tedni sem dobila hijacinto (Hyacint pink pearl), ki mi je lepo cvetela, nato pognala še en poganjek s cvetki...zdaj pa je oboje že mimo. Kako naj zdaj ravnam z njo? Je že odcvetela svoje, ali naj jo še pridno zalivam, pa bo spet kaj pognala?

Hvala za pomoč!

lp, martina00
Preberi več : hijacinta | Ogledi : 3694 | Odgovori : 1


spatifil -zeleni cvetovi

Spatifil mi je doma zacvetel le enkrat (pozimi). Ovršni listi so bli zelene barve - zakaj??
Kaj naj naredim, da mi bo zopet zacvetel, v beli barvi ?
:shock:
Preberi več : spatifil -zeleni cvetovi | Ogledi : 3582 | Odgovori : 0


KATERE SOBNE RASTLINE ?

:? Imam zelo velik problem. Stanujem v bloku (pozimi je zrak zelo suh, ker imamo centralno ogrevanje), poleti pa močno pripeka sonce.
Katere sobne rastline cvetoče ali zelene mi priporočate, da niso preveč občutljive. Hvala in lep večer..
Preberi več : KATERE SOBNE RASTLINE ? | Ogledi : 4120 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610