Danes je 28 apr 2024, 09:03

Novice Novice od Čebulnice

Zemljevid od Čebulnice » Forum : Čebulnice

Diskusija o čebulnicah.
Gladijole, Hijacinte, Tulipani, Zvončki, Lilije, ...

vrstni red sajenja rož

Sicer to ne spada pod čebulnice, ampak kam drugam pa tudi ne. :) In sem dala sem, ker so mi všeč tulipani.
Namreč, naslednje leto nameravam urediti zunanjo gredico z rožami. Med njimi bodo nujno zvončki in tulipani ter vrtnice. Problem se pojavi v tem, ker različne vrste rož, cvetijo ob različnih časih. Pa me zanima kaj naj posadim, da bom imela cvetočo gredico celo leto (pomlad ...
Preberi več : vrstni red sajenja rož | Ogledi : 8322 | Odgovori : 6


narcise - kam?

Pozdravljeni!

Ker smo spomladi na novo urejali okolico hiše, je bila izkopana večina čebulic, predvsem narcis (nekaj je najbrž vmes tudi tulipanov), ki sem jih čez poletje shranila, sedaj jeseni pa je čas za sajenje čebulic, vendar imam eno težavo: če jih posadim prosto po travi, se spomladi ne bo smelo kosit, dokler same ne ovenijo, medtem ko pa imam na gredici že druge rože, večinoma enoletnice - letos žametnice (tagetes). Pa me zanima, ali ...
Preberi več : narcise - kam? | Ogledi : 4397 | Odgovori : 0


Sajenje Muscari Armeniacum

Danes sem v Obiju kupil zavojček čebulic za zgoraj omenjeno rastlinico (slovensko ime je neke vrste hijacinta), ki dela modre zvončaste cvetke.

Želel bi jih vzgojiti doma v stanovanju oziroma na zasteklenem balkonu, prav tako pa bi želel, da bi cvetele čimprej?

Ali je to mogoče in kakšen je postopek?

Verjetno moram najprej čebulice postaviti v hladilnik, da simuliram zimo? Ali moram potem tako zasejane čebulice gojiti v temnem in hladnem prostoru?

Prav tako me ...
Preberi več : Sajenje Muscari Armeniacum | Ogledi : 7312 | Odgovori : 5


Lilije

kaj narediš z lilijo, ko odcveti. Imam jo v loncu.
Preberi več : Lilije | Ogledi : 12656 | Odgovori : 3


lilie

zanima me prezimovanje lilij :?: letos sem jih posadil prvič in še nimam izkušenj z njimi :oops:
Preberi več : lilie | Ogledi : 5375 | Odgovori : 5


Tulipani

Pozdravljeni,
Na vrtu sem imela polno tulipanov. Sedaj pa ne vem, kdaj čebulice pobrati iz zemlje. Ali pustiti še v zemlji, da se listi posušijo ali jih lahko kar poberem iz zemlje, da lahko zasadim nove rožce.
Hvala za informacijo. Lp, Lilijana :roll:
Preberi več : Tulipani | Ogledi : 6680 | Odgovori : 3


Lilije

Ali jih imate kaj?
To so ene meni najljubših rož,kar precej jih imamo na vrtu..in kmalu bom spet eno novo posadila ven,podobno tej na sliki :D
Preberi več : Lilije | Ogledi : 5906 | Odgovori : 4


Niso vzkalile čebulnice :(

Jeseni sem vsadila veliko na novo kupljenih čebulic-tulipani,krokusi,narcise..

Vsadila jih sem na vrt,tako globoko,kot piše na zavitku,pa jih ene pol vrst sploh ni ven("stare" čebulnice so pa že kar velike,krokusi recimo že cvetijo..)

Ali bodo še vzkalile-je še upanje? Zakaj niso vzkalile(prejšnja leta recimo je vse prišlo ven)?.. :cry:

Vsajeno je bilo mislim,da v začetku novembra in konec oktobra...

(v lanski sezoni sem prepozno ...
Preberi več : Niso vzkalile čebulnice :( | Ogledi : 4184 | Odgovori : 2


Pozabljeni tulipani

:oops: Ful me je sram. Jeseni sem dobil vrečko čebulic tulipanov. Spravil sem jih v garažo ( neposajene!!) in potem popolnoma pozabil nanje. Vem, zelo objestno, ampak se zgodi :cry: Ali je zdej konec z njimi, nej počakam za drugo leto, naj jih posadim na prosto, v lonce , na toplo, hladno? Skratka kaj naj storim?
Preberi več : Pozabljeni tulipani | Ogledi : 4799 | Odgovori : 2


Primuli bledijo cvetovi

Že nekaj tednov imam na hodniku primulo, ki ves čas izdatno cveti. V začetku so bili cvetovi živo rdeče barve, zdaj pa vedno bolj bledijo. Je na hladnem in svetlem mestu. Verjetno ji manjka kakih hranil. S čim naj ji pomagam? (doma imam gnojilo za vrt, za rože, za kaktuse...)

Hvala in LP, martina00
Preberi več : Primuli bledijo cvetovi | Ogledi : 2951 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610