Sajenje Muscari Armeniacum

Diskusija o čebulnicah.
Gladijole, Hijacinte, Tulipani, Zvončki, Lilije, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

Sajenje Muscari Armeniacum

OdgovorNapisal/-a FlashM... » 27 avg 2005, 02:06

Danes sem v Obiju kupil zavojček čebulic za zgoraj omenjeno rastlinico (slovensko ime je neke vrste hijacinta), ki dela modre zvončaste cvetke.

Želel bi jih vzgojiti doma v stanovanju oziroma na zasteklenem balkonu, prav tako pa bi želel, da bi cvetele čimprej?

Ali je to mogoče in kakšen je postopek?

Verjetno moram najprej čebulice postaviti v hladilnik, da simuliram zimo? Ali moram potem tako zasejane čebulice gojiti v temnem in hladnem prostoru?

Prav tako me zanima, če moram čebulice zasaditi v lončke in jih nato z lončkom vred postaviti v hladilnik, ali lahko v hladilnik postavim zgolj čebulice in jih nato v zemljo zasadim kasneje?

Hvala za odgovore!
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
FlashM...
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 26 avg 2005, 14:18
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a jozicak » 28 avg 2005, 17:11

Rastlina se slovensko imenuje Grozdek ali Hrušica.
Na prosto jo sadimo septembra ali oktobra. Lepa je v skupini in v kombinaciji z drugimi cvetlicami. Postopek po katerem sprašuješ se imenuje siljenje čebulic. Najbolj bo, da si prebereš kakšen vrtnarski priročnik, tam je lepo opisano kako se to dela.

Jožicak
jozicak
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 23 avg 2005, 17:00

OdgovorNapisal/-a FlashM... » 28 avg 2005, 17:12

Želel bi jih vzgojiti doma v stanovanju oziroma na zasteklenem balkonu, prav tako pa bi želel, da bi cvetele čimprej?

Ali je to mogoče in kakšen je postopek?

Verjetno moram najprej čebulice postaviti v hladilnik, da simuliram zimo? Ali moram potem tako zasejane čebulice gojiti v temnem in hladnem prostoru?

Prav tako me zanima, če moram čebulice zasaditi v lončke in jih nato z lončkom vred postaviti v hladilnik, ali lahko v hladilnik postavim zgolj čebulice in jih nato v zemljo zasadim kasneje?


Prosim za odgovor.
FlashM...
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 26 avg 2005, 14:18
Kraj: Ljubljana

Hrušice

OdgovorNapisal/-a muha » 29 avg 2005, 06:47

Ne poznam sicer siljenja pri hrušicah, ampak en namig bi Ti le dala. Te hrušice v naravi poženejo liste konec avgusta/začetek septembra - pri meni so dolgi že okrog 5 cm. Potem tako prezimijo. Spomladi pa poženejo le še cvetna stebelca. Jaz bi jih posadila v lonček, dala na prosto, dokler ne zrastejo listi (okrog 10 cm), potem v hladilnik za nekaj časa, nato pa na toplo. Pa še to: na vrtu se izjemno hitro množijo. Čez leto se listi posušijo, tako kot pri narcisah.
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a FlashM... » 17 sep 2005, 16:33

Zdaj mineva ze 3 tedne odkar sem posadil cebulice. V loncek premera 14cm sem vsadil 4 cebulice in od tega je zrasla le ena sama, katere listi so nad zemljo dolgi ze 5cm. Kaj se je zgodilo z ostalimi??? Zakaj ne zrastejo???
FlashM...
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 26 avg 2005, 14:18
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marsumioon » 17 sep 2005, 20:27

Potrpljenje!!!!

Mislim da se bo iz ostalih še kaj pokazalo čeprav z rahlo zamudo :wink:

LPM
Marsumioon
 


Vrni se na Čebulnice

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost