Danes je 29 apr 2024, 14:55

Novice Novice od Bolezni sobnih rastlin

Zemljevid od Bolezni sobnih rastlin » Forum : Bolezni sobnih rastlin

Diskusija o boleznih in škodljivcih sobnih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

Uši na kalanhoji!

Pozdravljeni!

Zanima me, kako se najbolj uspešno lahko znebim uši na svoji kalanhoji. :cry: Hvala za pomoč!
Preberi več : Uši na kalanhoji! | Ogledi : 3024 | Odgovori : 0


Begonija v lončku se suši

Približno leto dni imam na okenski polici begonijo v lončku. V začetku je bogato cvetela in ni bilo z njo nobenih težav. Odkar pa je prostor ogrevan, je začela rastlina kljub nespremenjenemu režimu zalivanja vidno propadati. Listi rjavijo in se sušijo, enako kot tudi cvetni popki, ki se posušijo še preden se odprejo. Rastlina ima tri glavna stebla od katerih je sorazmerno neprizadeto le še eno. Bojim se, da je vzrok koreninska plesen ali kaj ...
Preberi več : Begonija v lončku se suši | Ogledi : 3444 | Odgovori : 0


Yucca

Pozdravljeni,
v stanovanju imam dve yucci, veliki pribl. en meter (temp. v stanovanju je ves cas preko 22 stopinj, ni na direktni soncni svetlobi). Ko sem ju pred nekaj meseci kupila, sta bili zelo lepi, listi so lepo poganjali na novo, potem pa so se na novih (svetlo zelenih) listih kar nanekrat začele pojavljati bele lise, kot nekakšen bel prah, nato so se listi na tistih delih postopoma začeli sušiti, dokler se niso popolnoma posušili. ...
Preberi več : Yucca | Ogledi : 4331 | Odgovori : 2


Benjamin, fuksija, orhideja

Poleg težav z Benjaminom imam še nekaj vprašanj, in sicer:
- benjaminu so odpadli čisto vsi listi, a še vedno nimam srca, da rastlino odvržem, ampak me vseeno zanima alli mislite da je še kaj upanja, da si bo vendarle kdaj opomogel?
-drugemu benjaminu (s pisanimi listi) pa so sedaj začeli odpadati listi, ali je to zaradi centralne kurjave? Stoji pa ob oknu, poleg radiatorja.
-zdaj, ko se je že toliko ohladilo sem fuksijo (ki ...
Preberi več : Benjamin, fuksija, orhideja | Ogledi : 4797 | Odgovori : 2


Benjamin na prepihu

Pozdravljeni,

Vem, da je bilo ze veliko govora o boleznih benjamina, pa vendar me vseeno zanima, kaj je mozno narediti, da se benjamin opomore od prepiha. Dobila sem ga sicer 2 meseca nazaj, izgledal je pa zelo bogat, kar naenkrat so mu pa zaceli odpadati listi, enkrat sem ga ze prestavila pa se zgodba se vedno nadaljuje. Ali mu je mozno kako pomagati, ali lahko samo cakam kaj se bo z njim zgodilo.

Ze vnaprej ...
Preberi več : Benjamin na prepihu | Ogledi : 4286 | Odgovori : 2


papirus, cyperus

Na pomoč. Imam dve rastlini iz rodu cyperus. Papirus je prvi zbolel in sicer v metelci so se pojavila drobna bela bitja ma ne vem ali so pajki ali uši. V glavnem rastlina je začela vidno hirat. Pošpricala sem jo z mešanico vode in žganja, ma verjetno je bilo prekasno.(pri kaktusih je pomagalo za tiste debele bele uši). In zdaj zgleda da je dobila tudi druga rastlina iste živali ma je prav na drugem koncu ...
Preberi več : papirus, cyperus | Ogledi : 3425 | Odgovori : 1


bela bitja na zemlji

zdravo,

opazila sem da se po zemlji mojega cycasa sprehajajo majhna bela bitja, cca. 1mm velika, podobna majhnim crvickom. rastlina je sicer videti zdrava. ko sem pregledala vse ostale roze v stanovanju, sem ta bitja nasla se na zemlji dveh benjaminov in se na eni rastlini, ki ji zal ne vem imena. tudi te rastline so videti zdrave. na ostalih ni bilo nicesar.

se je kdo ze ukvarjal s podobnim problemom? od kod so ta ...
Preberi več : bela bitja na zemlji | Ogledi : 6857 | Odgovori : 2


Fikus benjamin-preluknjani listi

Pozdravljeni,

spet se obračam na Vas, tokrat ima težave moj fikus Benjamin. Namreč pred približno 2 mesecema, sem ga kupila, visok je približno 70 cm in lepo košat. Do tu vse lepo in prav.
Približno 3 tedne pa že opažam, da mu nekaj je liste. Na sredini postane list počasi skoraj prozoren in potem nastane majhna luknjica, ki se veča. In taki so že približno 3 listi.
Malo sem pregledala liste in nisem opazila nič ...
Preberi več : Fikus benjamin-preluknjani listi | Ogledi : 3770 | Odgovori : 0


vrbo uničujejo majhni pajkci, na pomoč!!!

:!: Vrbo z spiralnimi vejami, ki sem jo vzgojil iz odrezanih vej so mi letos že drugič napadli mikroskopsko majhni pajki, ki po listih pletejo prosojne mreže. Listi ščasoma postajajo pikčasto in lisasto rumenkasti, nato pa odpadejo. Ko so vrbo pajki napadli prvič je izgubila vse liste in si čez nekaj časa opomogla ter pognala nove liste, toda pajki so ponovno tukaj. Zanima me kaj so to ...
Preberi več : vrbo uničujejo majhni pajkci, na pomoč!!! | Ogledi : 3264 | Odgovori : 1


Hypoaspis sp.

Pozdravljeni!

V bistvu ne vem, kam bi to temo dal, pa sem jo dal kar sem. Za kaj torej gre? V tujini se namesto raznih strupov za zatiranje nepovabljenih gostov, uporabljajo bolj naravne metode. Prodajajo razne živalice, ki pobijajo tiste, ki uničujejo rastline. Med drugim so tudi pršice Hypoaspis miles in Hypoaspis aculiefer. Zanima me, če prodajajo kje v Sloveniji te organizme? Vsak napotek, bi mi zelo pomagal!
Hvala!

LP,
Matjaž
Preberi več : Hypoaspis sp. | Ogledi : 2509 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610