Benjamin na prepihu

Diskusija o boleznih in škodljivcih sobnih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Benjamin na prepihu

OdgovorNapisal/-a tanja.jasenovic » 11 sep 2004, 11:11

Pozdravljeni,

Vem, da je bilo ze veliko govora o boleznih benjamina, pa vendar me vseeno zanima, kaj je mozno narediti, da se benjamin opomore od prepiha. Dobila sem ga sicer 2 meseca nazaj, izgledal je pa zelo bogat, kar naenkrat so mu pa zaceli odpadati listi, enkrat sem ga ze prestavila pa se zgodba se vedno nadaljuje. Ali mu je mozno kako pomagati, ali lahko samo cakam kaj se bo z njim zgodilo.

Ze vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor.

LPT
tanja.jasenovic
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 22 apr 2004, 20:27

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 11 sep 2004, 11:41

Ojla,

za odpadanje listov je predvsem kriva sprememba okolja (seveda tudi prepih in ob pogoju da ima zdrave korenine-da nima zgnitih zaradi prevelikega zalivanja), okolje je pri tebi sigurno drugačno kot okolje v katerem je bil predno si ga dobila. Na prostoru kjer ga imaš sedaj (upam, da brez prepiha) ga pusti in ga ne premikaj več, počakaj da se prilagodi (predvsem jih sprememba vlage v zraku zmoti in čez čas to pokažejo z odmetavanjem listov). Ne zalivaj in ne gnoji ga premočno saj to ne bo pomagalo, pusti mu čas, mogoče ga lahko le bolj izdatno rosiš po listih (saj ga imaš na svetlem in senčnem prostoru ne?). :wink:
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

Benjamin na prepihu

OdgovorNapisal/-a tanja.jasenovic » 11 sep 2004, 13:11

Pozdrav,

Najprej se ti zahvaljujem za tako hiter odgovor. Drugace je pa benjamin na sencnem prostoru ob oknu in tudi ne na prepihu. No upajmo da si bo opomogel.

LP
tanja.jasenovic
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 22 apr 2004, 20:27


Vrni se na Bolezni sobnih rastlin

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron