Danes je 29 apr 2024, 16:13

Novice Novice od Bolezni sobnih rastlin

Zemljevid od Bolezni sobnih rastlin » Forum : Bolezni sobnih rastlin

Diskusija o boleznih in škodljivcih sobnih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

moj fikus boleha

Pomagajte mi. Moj fikus boleha. Listi sicer pridno rastejo a se ne razvijejo do konca. Sem pa opazila med listi polno pajčevine. Kaj naj storim??? :cry:
Preberi več : moj fikus boleha | Ogledi : 4133 | Odgovori : 2


kaparji

Vem, da ste že pisali o kaparjih (ščitastih ušeh) in kako se jih znebiti, vendar kljub temu prosim za pomoč. Strokovnjaki in ljubitelji svetujejo ročno odstranjevanje, tuširanje rastlin in uporabo različnih strupov, ki naj bi uničili te nadležne zajedalce, vendar vse to (preverjeno) ne pomaga veliko. Začelo se je z limono, ki so jo kaparji prejšnjo zimo skoraj dotolkli, ker sem jih prepozno opazila :cry: ...
Preberi več : kaparji | Ogledi : 66413 | Odgovori : 38


težava

Ker ne vem imena rastline, vam jo bom opisala: podobna je difenbahiji, vendar njeni listi ne izraščajo iz stebla, temveč iz zemlje. Listi so podobne oblike kot pri difenbahiji, le da so temno zelene barve, ob straneh pa so beli. Če pomislim, je verjetno sorodnica marante. Spodnji del lista je rdeče barve. Listi se začnejo sušiti v konici in ob straneh. Popolnoma jih zvije.
Stanje je vse slabše, sušijo se že novo pognali listi. Kaj ...
Preberi več : težava | Ogledi : 2861 | Odgovori : 0


Rja na avokadu

Lep pozdrav!

Doma imam nekaj let star avokado, ki mi ga je nekoč že napadla rja. Takrat sem ga poškropila s pesticidom in si je opomogel. Zadnje čase pa opažam, da spet dobiva rjave lise po listih. Ker je zdaj že zelo velik ga malo težje prestavljam naokrog, saj bi ga morala nest ven na zrak, če bi ga želela poškropiti. Pa tudi ne vem če to dobro zanj, ker je tako mrzlo. Zanima me ...
Preberi več : Rja na avokadu | Ogledi : 6591 | Odgovori : 2


biološko zatiranje rastlinskih bolezni

Naprošam vas za vire, kjer bi se dalo kaj več izvedeti o zgoraj omenjeni temi.
Upam, da vprašanje ni postavljen v napačni forum. :oops:
Preberi več : biološko zatiranje rastlinskih bolezni | Ogledi : 3619 | Odgovori : 1


oleander in asparagus

Pozdravljeni. Oleander so mi napadle volnate usi in kapar. Ali poznate kakšno zares učinkovito sredstvo za odstanitev bolezni? Zanima me še če mu lahko v zimskem času cvetenje škoduje? Ima namreč že nastavke za cvetke. Očitno je na pretoplem :? . Tudi asparagus prezimujem v istem prostoru in je odgnal zelo dolge vejice, brez listkov, na starih vejicah pa mu listki rumenijo in odpadajo kljub zalivanju. Ali ...
Preberi več : oleander in asparagus | Ogledi : 5272 | Odgovori : 1


POMOČ !!!

Pozdravljeni :!:

Zanima me, če kdo od vas ve zakaj na moji plezalki postaja list vedno bolj rumen :cry: . Res je, da je zemlja že bolj stara in trda, svetlobe pa ima dovolj, saj jo imam na okenski polici. Ravno, ko mi je zrastel nov list že je postal ta rumen ...
Preberi več : POMOČ !!! | Ogledi : 9767 | Odgovori : 10


Cipresa se suši

Lep pozdrav!

Pred približno dvema mesecema sem kupil dve še dokaj majhni cipresi visoki sta približno 35 cm in sta še v lončku.
V tem tednu se je prva cipresa nekako posušila če jo primeš za kakšno vejo se vidi da je povsem suha druga pa je še vedno v redu kjlub temu da je bila isto zalita le da je bila od spodaj prva pa je bila od zgoraj.
Prosim če mi kdo pove ...
Preberi več : Cipresa se suši | Ogledi : 22179 | Odgovori : 4


vitezova zvezda

Zdravo!

Kako lahko preprečim rdeči ožig na čebulicah vitezove zvezde?
Preberi več : vitezova zvezda | Ogledi : 2933 | Odgovori : 0


benjamin ima težave

Lep pozdrav!

Mojemu benjaminu odpadajo listi sproti pa rastejo novi.
Benjamin se na vrhu suši bolj pri zemlji pa še kaže življenje.
Kupil sem ga pred približno mesecem dni okno sem na začetku odpiral kasneje ko so listi začeli odpadati pa nisem več zračil.
kljub temu da ne zračim več listi še vedno odpadajo kaj je potem vzrok odpadanju listov.Prosim za pomoč.
Hvala lp.
Preberi več : benjamin ima težave | Ogledi : 8629 | Odgovori : 6


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610