Cipresa se suši

Diskusija o boleznih in škodljivcih sobnih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Cipresa se suši

OdgovorNapisal/-a ljubitelj rastlin » 24 jan 2005, 09:30

Lep pozdrav!

Pred približno dvema mesecema sem kupil dve še dokaj majhni cipresi visoki sta približno 35 cm in sta še v lončku.
V tem tednu se je prva cipresa nekako posušila če jo primeš za kakšno vejo se vidi da je povsem suha druga pa je še vedno v redu kjlub temu da je bila isto zalita le da je bila od spodaj prva pa je bila od zgoraj.
Prosim če mi kdo pove kaj je vzrok temu in koliko je treba tako velike ciprese zalivati.
Hvala

Aja ko sem jo dobil je bila zemlja od ciprese povsem suha kot poper ali je to prav?

Lp! :)
ljubitelj rastlin
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 62
Pridružen: 21 jan 2005, 13:50
Kraj: Medvode in Ljubljana

OdgovorNapisal/-a anitai » 30 okt 2005, 10:47

Kaj se je zgodilo s tvojimi cipresami? Kolikor jaz vem, ciprese ne marajo suše. Baje se lahko tiste zunaj posušijo, če je pozimi premalo padavin in veliko sonca.
anitai
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 10 okt 2005, 12:04

OdgovorNapisal/-a Alkatom » 29 jun 2006, 10:06

Lep pozdrav!

Tudi jaz imam podoben problem - ciprese (Thuja Smaragd), ki jih imam nasajene v koritih, mi rjavijo - začne se čisto spodaj, potem pa zelo hitro napreduje. Balkon je obrnjen na zahodno stran, zaivam pa jih vsak drugi dan oz. po poterebi. Se komu morda sanja, kaj jim "fali", kajti to bo sedaj že moja druga "generacija" cipres, ki mi bodo propadle? :cry:

Prosim za pomoč!!!
:roll: Najlepša hvala.
Katja
Alkatom
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 07 dec 2005, 10:36
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ushika » 19 jul 2006, 17:39

Živjo!

Tudi moja cipresa, ki je posajena v koritu na balkonu, se je začela sušiti. Zalivam pa jo kar z vodo direkt iz pipe. A bi lahko to bil vzrok? Odločila sem se, da bom začela zalivati s postano vodo.

Pa še eno vprašanje: ali je zdaj že prepozno za gnojenje? Pa kakšno gnojilo priporočate? Nekje sem brala, da se naj gnoji do polovice poletja, spet drugje, pa da ni dobro gnojiti rastlin, kadar je prevroče. Torej, kako?

lp, u.
ushika
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 19 jul 2006, 17:32

OdgovorNapisal/-a LHASA » 08 avg 2008, 14:00

Veliko rastlin propade zato, ker jih lastniki pustijo v isti zemlji, kot so jo kupili. Vsakemu bi svetovala, naj poskrbi za dobro zemljo takoj, ko najde rastlina dom. Ciprese nimajo rade suše in v odcedni zemlji se pač posušijo korenine.
Ja, v majhnih lončkih je potrebno redno dognojevati, medtem, ko je zunaj potrebno le dva krat na leto, spomladi in sedaj.
Obstaja čudovita knjiga VSE OB SVOJEM ČASU IN JO PRIPOROČAM VSEM, KI SE UKVARJATE Z ROŽAMI ALI ZELENJAVNIM VRTOM.
Brez domišljije bi živela samo eno življenje
----------------------------------------------------
LHASA
artline@mail386.com
LHASA
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 19 apr 2007, 21:48
Kraj: Posavje


Vrni se na Bolezni sobnih rastlin

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron