Danes je 05 maj 2024, 11:22

Novice Novice od Bolezni sobnih rastlin

Zemljevid od Bolezni sobnih rastlin » Forum : Bolezni sobnih rastlin

Diskusija o boleznih in škodljivcih sobnih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

Ovata-Krasula

Pozdravljeni,

jaz pa bi prosila za nasvet-pomoč pri tej rastlini.
Rastlina je kar precej velika a so ji sedaj začele odpadati vejice in to kar velike ( do 10 cm) . Vedno so ji odpadali samo listi in se tako obnavljali , sedaj pa so začele odpadati veje in počasi rastlina izgleda zelo bogo.
Kaj je za narediti?? Je mogoče rastlina v pretoplem prostoru (sedaj ko se kuri). Prejšnjo kurilno sezono nismo imeli problemov???

hvala
Preberi več : Ovata-Krasula | Ogledi : 11573 | Odgovori : 4


5 rožic

Živjo
Rože zalivam na približno 10 dni oz. takrat ko je zgornja plast zemlje suha. Vse so bile presajene letos pomladi (mogoče je zemlja zanič), čez poletje pa so bivale na vrtu. Takoj ko so bile prinesene v sobo so začele jamrat. Plezalka je začela jokat (kot monstera) in listi so začeli naveliko rumenet in rjavet-gnit. Vse pa spremlja, kot vsako zimo, še bela plesen na zemlji. Soba nima direktnega sonca, temperatura okoli 19C.
Upam ...
Preberi več : 5 rožic | Ogledi : 7648 | Odgovori : 5


prosim pomoc

sem se registrirala, z upanjem, da mi boste znali pomagati.
torej, zadeva je sledeca: potem, ko sem se prebila skozi obilico vasih prispevkov o skodljivcih, mislim da upraviceno sumim, da je mojo nekoc lepo cvetoco gardenijo napadel kapar. slikice zal nimam, upam, da bo opis dovolj. zacelo se je kak mesec nazaj, ko sem opazila, da ima na listih blizu stebla bele zapredke. odstranila sem jih z zobotrebcem, gardenijo pa pospricala s "floro-matic-om". pa je ...
Preberi več : prosim pomoc | Ogledi : 5675 | Odgovori : 4


Medilnillani odpadajo listi

Mena pa zanima zakaj moji rastlini odpadajo listi ker sem že pogledala pa nisem nič našla sem se odločila obrniti na vas Havala že v naprej
Preberi več : Medilnillani odpadajo listi | Ogledi : 11021 | Odgovori : 1


trdovratna bolezen na sobnih rastlinah

Dve moje rastlinice (vrtnico in flamingovca) je nekaj napadlo in želela bi vedeti kaj bi to lahko bilo. Sumim, da bi bile lahko posebna vrsta uši, ker jih pogosto obiskujejo faraonke (mravlje imajo uši za to kar imamo mi krave:) ).Ker pa nisem še videla take oblike uši ali plesni, bi poprosila vas da me rasvetlite in poučite kaj je to in kako se odpravi. Drugače sem z blagimi insekticidi že poskusila-zaman, poskusila sem tudi ...
Preberi več : trdovratna bolezen na sobnih rastlinah | Ogledi : 10170 | Odgovori : 6


vrtnica

Prosim za pomoč.

Poleti sem imela na balkonu vrtnice, so še kar dobro rasle.
Sedaj ko je zima sem jih dala v lončke in jih imam sedaj notri. Ne vem kaj je narobe ampak so se vsi listi posušili. Pazim da jo skoz škropim in zalivam jo 1x na teden.

Ne vem kaj naj naredim, da mi ne umre :(

LP
Preberi več : vrtnica | Ogledi : 4103 | Odgovori : 1


Strelicija

Mi lahko kdo pomaga? Dobila sem Strelicijo. Izgleda še mlada. Presadila sem jo in jo postavila na omaro ob oknu. Nima direktnega sonca, vendar dovolj svetlobe. Na robovih listov pa so začeli listi rumeneti. Mi lahko kdo pomaga kaj bi bilo?
Preberi več : Strelicija | Ogledi : 12899 | Odgovori : 1


notranje rastline!

lep pozdrav vsem . . .

Imam se eno vprasanje,namrec moje puscavske roze dobijajo na starih listih (starih nekje 3 mesece)tako majhne crne pike zaradi katerih potem odpadejo,te pike pa se ne dajo odstranit?Ne vem,ali je to mogoce od vode,gnojenja-(enkrat mes)????sicer pa so vse iz Tajske prinesene,tako da imajo predvsem rade suho zemljo!


HVALA VNAPREJ VSEM IN UPAM,DA MI BODO VASI NASVETI PRAV PRISLI!!??? Dejc :cry: ...
Preberi več : notranje rastline! | Ogledi : 3651 | Odgovori : 0


Orhideja in ogabni zeleni "zajedalci"

Imam Orhidejo, ne vem katere vrste saj je moja prva, pač takšna kot se jo dobi v cvetličarni, dolgo tanko pokončno steblo.Na cvetovih sem danes opazila ogabne zajedalce, kot takšni mini žužki sv. zelene barve ki ustvarjajo neke pajčevine oz. temu podobne bele gmote po cvetovih in se hranijo s cvetovi (cvetovi postanejo rjavkasti in suhi oz. tanki).Na steblu nisem opazila nobenih težav.Kaj bi lahko ti ogabni žužki ali karkoli pač bili in kako naj ...
Preberi več : Orhideja in ogabni zeleni "zajedalci" | Ogledi : 4280 | Odgovori : 0


Skodljivci???

pozdrav . . .

pRED ENIM LETOM SO SE MI POJAVILE NA RAZLICNIH RASTLINAH;HIBISKUS;BENJAMIN;PUSCAVSKA ROZA;KOT USI;AMPAK ZALEPLJENE NA LISTE IN NA STEBLA RASTLINE;SO RJAVE BARVE;KO PA SO SE MAJHNE PA SO BELE;IZGLEDAJO KOT DA SO PRILEPLJENE ZANJ,IN MISLIM DA TUD LISTI DOBIJO IZCEDKE KOT DA SO POLITI Z MASTJO!!!!????a mi lahko kdo pomaga,sem preiskusil ze dosti stvari,pa nobena ne pomaga da bi se roza cisto znebila teh skodljivcev?


hvala vnaprej-Dejan
Preberi več : Skodljivci??? | Ogledi : 12904 | Odgovori : 4


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610