rabim nasvete in pomoč

Mesojedke ali žužkojede rastline, kot jim tudi pravimo so močvirnate rastline, ki lovijo mrčes.
Dionea, Drosera, Nepenthes, Saracenia, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Mesojedec, izu, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a Beka » 27 maj 2008, 22:37

Eno vprašanje za strokovnjake: Že 2 leti imam dianeo muscipulo. Lani sem jo dala prezimit in je bilo spomladi vse OK. Leto sem naredila isto in kar noče in noče začet poganjat novih listov. Tisti, ki so "odganjali" med prezimovanjem so še vedno tam, novega pa nič. Pa še ti, ki so so "defektni" - nimajo pasti in so tanki in dolgi...

Zalivam jo vedno samo z deževnico, voda cel čas stoji v podstavku, substrat je čista bela šota...

Nimam pojma kaj je z njo. by the way, po prezimovanju sta mi crknili tudi obe sarraceniji.

Celo zimo je bilo opaziti nekaj življanja, ko pa sem jih dala na toplo - konec veselja. :?
Beka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 22 mar 2006, 16:10
Kraj: Trbovlje, Maribor

OdgovorNapisal/-a izolan » 31 maj 2008, 13:53

Lahko bi bilo precej možnih problemov: lahko so dobile koreninsko gnilobo, lahko kak zajedalec na muholovki, težko je kaj povedat iz opisa, lahko bi priložila kako sliko in bi ti najbrž lažje kaj svetovali.

Kaj si jih letos presadila? kaj uporabljaš samo čisto šoto, brez nobenih primesi kot npr. perlit, vermikulit ali kremenčev pesek?
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a Beka » 01 jun 2008, 19:01

Takoj ko pridem do fotoaparata priložim sliko. Presadila pa sem jo v čisto šoto - tako kot vse ostale, ki lepo rastejo dalje.
Beka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 22 mar 2006, 16:10
Kraj: Trbovlje, Maribor

Prejšnja

Vrni se na Mesojede rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov