Nič nevem!! POTREBUJEM POMOČ!

Mesojedke ali žužkojede rastline, kot jim tudi pravimo so močvirnate rastline, ki lovijo mrčes.
Dionea, Drosera, Nepenthes, Saracenia, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Mesojedec, izu, Moderatorji

Nič nevem!! POTREBUJEM POMOČ!

OdgovorNapisal/-a Tinči » 07 avg 2006, 15:44

Pozdravljeni :D
Pred kratkim so mi prijatelji dali semena mesojedke(nevem kakšne vrste je). Posejala sem semena in zalila z vodo iz vodovoda :!: Čez nekaj dni sem jo zalila z destilirano vodo, ker mi je prijatelj povedal, da je boljše. Rože še zdaj ni zunaj, semena sem dala v šoto(dobila sem jo zraven) pred enim tednom.
Kot pa že naslov pove, o mesojedkah nimam pojma in me zanima: ko bo rastlina zrasla, bo za živet imela dovolj, to kar si bo sama lovila ali ji moram jas tudi kaj naloviti :?:(muh in mušic nimam v hiši) , ko bo (če bo) zrasla kje ima semena ali kaj drugega s čem jo lahko razmnožim :?: , na koliko časa jo moram zalivati :?: , če jo kdaj pozabim bo takoj ovenela ali bo poterpela nekaj dni :?:
Mislim da je to vse :oops: Že sedaj se vam zahvaljujem za odgovore.


aja pa še to s čem jo bom morala hraniti? kako dolgo bo rastlina potrebovala da bo prišla iz zemlje in kdaj jo naj začnem hraniti ali se bo sama?
Napošite še pa kaj pomembnega kar bi morala vedeti.
Tinči
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 07 avg 2006, 15:19
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a izu » 20 avg 2006, 20:54

Vse piše na forumui, in si najdi! Zato pa obstaja okenček zgoraj!


Lp
" Vitez ki bije bitko z jedrsko bombo! "
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a renee » 21 avg 2006, 10:39

:arrow:
Zadnjič spremenil renee, dne 01 dec 2007, 07:55, skupaj popravljeno 1 krat.
renee
Guru
Guru
 
Prispevkov: 421
Pridružen: 12 sep 2003, 08:50
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a nada45 » 23 avg 2006, 10:50

Berem te vaše razprave, kako pazite na mesojedke. Moram vam povedati, da sem lani spomladi v Kalii v Mariboru kupila mesojedi rastlini in sem jih tudi jaz čuvala, skoraj preveč. Ena mi je umrla, drugo pa sem letos spomladi dala na vrt poleg ribnika in skrbim, da ima v podstavku zmerja vodo. To pa je tudi vse.
Nada
nada45
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 56
Pridružen: 14 mar 2005, 13:53
Kraj: Pragersko


Vrni se na Mesojede rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron