Ribniki in vodni vrtovi

Kako z rastlinami opremiti vaš zunanji prostor ali vrt, katere rastline so najprimernejše, ...

Moderatorji: dusanh, Green Oasis, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a cajo » 11 maj 2005, 22:33

Danes sem v salomonovem oglasniku zasledil oglas, da tip prodaja KOI KRAPE po 1k za komad. Mislim, da je omenil tudi prodajo lokvanjev, itd...

Tel. št.: 031 259 525

Jaz bi ga poklical in ga vprašal, če bi lahko prišel pogledat to gojišče, ampak mi je nerodno, ker ne bom nič kupil.

Daj če bo kdo izvedel naslov rejca naj mi sporoči.

Hvala[/b]
LP cajo
cajo
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 25 apr 2005, 12:35
Kraj: jesenice

OdgovorNapisal/-a strobos » 11 maj 2005, 23:37

Kakšne velikosti in barvne klase pa so tile za 1kSIT?

Lp
strobos
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 24 jul 2004, 22:56

OdgovorNapisal/-a ygregorn » 12 maj 2005, 14:51

Me veseli, da vam je naš ribnik všeč, ni pa to samo moja zasluga, pri nas smo pri tem kar vsi udeleženi.

Klavdija- a ti lahko slike pošljem po e-mailu? Yannicka namreč ni do konca meseca, pekač je pa na njegovem računalniku in res ne bi žokala.

LP

Tamara
ygregorn
Guru
Guru
 
Prispevkov: 378
Pridružen: 13 jun 2004, 10:56
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 12 maj 2005, 15:37

Ojla Tamara,

ko zvem kak naslov od tamalih, ti sporocim-moj naslov so mulci ukinl :evil: -sicer pa ni panike :wink:
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Miša » 16 maj 2005, 10:52

Ve kdo katera je to rastlina?
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Miša
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 42
Pridružen: 13 apr 2005, 14:17
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ygregorn » 16 maj 2005, 13:26

Morda je Gozdna bekica :?: Luzula sylvatica, spada med ločke .

LP

Tamara
ygregorn
Guru
Guru
 
Prispevkov: 378
Pridružen: 13 jun 2004, 10:56
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a ttoman » 16 maj 2005, 14:19

Oj. Za rastline sem popoln analfabet, pa vendar. Meni se zdi, da je nama z ženo letos ena kolegica "šenkala" nekaj takega, ker se ji je okrog ribnika preveč razraslo. Je povedala, kaj naj bi bla to zaena stvar, vendar sem pozabil. Spomnim se pa, da je nekaj govorila o oranžnih cvetovih... :shock: :?:

LP Tomaž
ttoman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 228
Pridružen: 03 avg 2004, 10:07
Kraj: Brezje, Gorenjska

OdgovorNapisal/-a ygregorn » 16 maj 2005, 14:45

Verjetno si dobil maslenicohemerocallis. Zelo lepa rastlina ampak se res hudo razraste, bi jo bilo dobro omejiti.


LP

Tamara
ygregorn
Guru
Guru
 
Prispevkov: 378
Pridružen: 13 jun 2004, 10:56
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a ttoman » 16 maj 2005, 14:57

Možno... :oops:
Bom primerjal s slikami, ko bo enkrat zacvetelo... :)

LP
ttoman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 228
Pridružen: 03 avg 2004, 10:07
Kraj: Brezje, Gorenjska

OdgovorNapisal/-a strobos » 16 maj 2005, 17:30

Pozdrav,

Tomaž, meni je danes tudi en gospod v Tukanotu(jaz se tudi ne zanašam 100% na vsa njihova mnenja ampak vseeno) rekel, da se za zviševanje karbonatne trdote uporabi kuhinjska sol. Jaz sem vodo dal analizirat in je vse vredu, tako, da se s tem zaenkrat še ne obremenjujem.

Lp
strobos
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 24 jul 2004, 22:56

OdgovorNapisal/-a ttoman » 17 maj 2005, 07:10

Ojla, Strobos.

Hvala za namig, vendar mislim, da bom ostal kar pri dolivanju trde vode iz pipe. Glede na to, da so ribe zdrave in živahne, mislim, da se nimam kaj posebno za sekirat. Tudi vodo kar redno merim in razen malo manjše skupne trdote nimam težav.

Včeraj sem poskusil, koliko blizu pridejo ribe, če jih futram "iz roke" - sem bil ful presenečen. En kojček, ki zgleda, da bo tudi sicer počasi postal "alfa" samec, mi je prišel skoraj do roke, ostale so bile pa tudi neverjetno pogumne. :shock: Enkraten način, da jih mal pregledaš, kako kaj zdravje :)

LP
ttoman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 228
Pridružen: 03 avg 2004, 10:07
Kraj: Brezje, Gorenjska

OdgovorNapisal/-a Miša » 17 maj 2005, 09:44

Jaz imam zlate ribice in so postale zelo pogumne. Ko pomočim roko v vodo, priplavajo do nje. Lahko jih celo malo pobožam.
Imamo pa problem z žabami. Cele noči ne spimo, ker tako regljajo. Jih je vsaj 6-7 komadov, tri smo pa že uspeli ujeti in odpeljat v bližnji potok. So krastače in zelene rege. Ker smo bili nepazljivi imamo tudi paglavce.
Včeraj sem dobila lokvanj - roza. Bel pa še vedno nima niti enega lista na gladini.
Miša
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 42
Pridružen: 13 apr 2005, 14:17
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ttoman » 17 maj 2005, 10:41

A dej no :) Pa tako je fletno, če ponoči mal pojčkajo, a ni? ;)
Pri nas sta zadnja dva žabca dobila ženske, naredila kup otrok in se odselila (do spomladi, sklepam) :) Otroci so bili premeščeni na varno, nam pa sedaj kar malo manjka "kwak-kwak-song" ;)

Aja 8) Oddaja "Sanjski žabec" žal za letos odpade :lol:

Če si bel lokvanj dala v vodo šele letos, potem je zelo verjetno, da bo nekaj časa potreboval, preden se "navadi" na novo okolje. Pri meni so 3 lanskoletni že vsi zunaj (zadnji od teh prišel ven šele včeraj), eden mi bo čez kak teden ali manj cvetel, 2 ostala, ki sem ju dal notri letos, pa še nimata listov na gladini.

LPT
ttoman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 228
Pridružen: 03 avg 2004, 10:07
Kraj: Brezje, Gorenjska

OdgovorNapisal/-a Miša » 17 maj 2005, 10:53

Lokvanj je lanjski. Posadila sem ga septembra. Pa še vedno štrajka.
Miša
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 42
Pridružen: 13 apr 2005, 14:17
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ttoman » 17 maj 2005, 11:13

Eh, pol mi pa padeta samo še dve stvari na misel: še kar premrzla voda? Če ga imaš v senci, ga daj na sonce? Aja, pa še ena mi pade: so ga mogoče zamorile nitaste alge? Iiiiii, pa šeee enaaaa: je ribnik prekrit z zelenimi enoceličnimi algami in svetloba ne pride do lokvanja?

Hmm...

Nopy...

Zdej mi je pa definitivno zmanjkalo :?

LPT
ttoman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 228
Pridružen: 03 avg 2004, 10:07
Kraj: Brezje, Gorenjska

OdgovorNapisal/-a matic » 17 maj 2005, 14:46

Meni zlate ribice že od začetka jedo iz roke. Razen čez zimo pozabijo, da jih jaz futram in se me bojijo. Z mrežo jih verjetno nikoli ne bi ujel, z rokami pa to naredim v 15 sekundah. Že večkrat sem jih vzel ven le zato, da preverim njihovo zaupanje. Ko jih spustim nazaj, so takoj pri moji roki in me grizejo, prav nič se me ne bojijo.
LP, MATIC
matic
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 09 okt 2004, 18:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Miša » 17 maj 2005, 15:04

Matic, ne bi rada kritizirala, ampak mene je oče vedno učil (je zagrizen ribič že dolga leta), da ribe ne smeš nikoli vzet v roke, saj jo "opečeš" (temperaturna razlika med ribo in tvojimi rokami je kar velika). Tudi ribiči, npr. na tekmovanjih, bi morali ribe prijemat s mokro krpo. Sicer sem pa tudi jaz že primla ribo z roko, tako, da te ne smem špotat.
Miša
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 42
Pridružen: 13 apr 2005, 14:17
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a matic » 17 maj 2005, 18:51

Ja, res ji posnameš sluznico, razen v primeru, da prej z roko počofotaš po vodi za nekaj časa (kar naredim tudi jaz).
LP, MATIC
matic
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 09 okt 2004, 18:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a strobos » 17 maj 2005, 20:08

Tomaž, kolikšno vrednost kH ima pri vas voda iz pipe? Jaz sem v MB izmeril 9, ko pridem konec tedna domov, bom pa še doma izmeril.

Lp
strobos
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 24 jul 2004, 22:56

OdgovorNapisal/-a ttoman » 18 maj 2005, 07:36

Ufa! :shock: Kaj se vse človek nauči. Še sanjalo se mi ni, da lahko z rokami naredim toliko škode :oops:

Strobos, nisem še meril. Ti sporočim...
ttoman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 228
Pridružen: 03 avg 2004, 10:07
Kraj: Brezje, Gorenjska

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zunanji prostori

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost