Zemlja za notranje zelene rastline in cvetoče rastline

Kakšna prst je potrebna za posamezne rastline

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Zemlja za notranje zelene rastline in cvetoče rastline

OdgovorNapisal/-a FlashM... » 18 sep 2005, 15:39

Katero zemljo mi priporočate za notranje zelene rastline in cvetoče rastline? Nazadnje sem kupil Humovit (univerzalno zemljo) in nisem bil najbolj zadovoljen, ker se mi zdi da ni tako zelo prepustna.

Ter katera je najboljsa zemlja za rastlino Zamioculcas zamifolia?

Prav tako me zanima ali rastline vredu prenašajo razna pršila za lesk listov?
FlashM...
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 26 avg 2005, 14:18
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a mladstar » 18 sep 2005, 18:48

pridružujem se vprašanju.
Kupoval sem različna pakiranja, pa sem vedno dobil ŠOTO. Tudi takrat, ko sem izrecno vprašal za zemljo brez oz. s čim manj šote.
Kje naj kupim normalno zemljo, ali moram iti v naravo in si jo sam nakopat.
mladstar
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 46
Pridružen: 10 nov 2003, 00:41
Kraj: LJ

Zemlja za notranje rastline

OdgovorNapisal/-a muha » 18 sep 2005, 19:56

Že nekaj zadnjih let uporabljam za balkonske in notranje, cvetoče in zelene rastline zemljo ASEF. Meni se zdi kar v redu. Pred tem sem kupovala HUMOVIT, pa mi tudi ni bil slab. Eno vrečo sem nabavila zemlje SUBSTRAL, ta mi izgleda, kot napol zrel kompost, a rože v njej kar lepo rastejo. Odstotek šote v zemlji rož očitno ne moti. Kadar pa rabim zemljo z manj šote, kupljeni zemlji dodam ZEMLJO IZ KRTIN. S pobiranjem krtin nikomur ne škodiš, pa še škodljivce je že krt ven pobral.
Za zamioculcas sem pred časom ravno na tem forumu dobila odgovor (glej: notranje - zelene rastline), da je zanj ustrezna enaka zemlja, kot za druge zelene lončnice.

Najbrž se bo še kdo javil s svojimi izkušnjami.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a FlashM... » 19 sep 2005, 00:15

Kje pa se najbolj splača kupovat zemljo? V trgovinah kot so BauMax, BauHaus, Merkur, ali morda raje v kakšni bolj specializirani trgovini kot so naprimer Kalia itd?
FlashM...
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 26 avg 2005, 14:18
Kraj: Ljubljana

Zemlja za lončnice

OdgovorNapisal/-a muha » 19 sep 2005, 06:34

V veleblagovnicah (Bau...-ih...) imajo ponavadi zelo poceni zemljo, ampak, kolikor denarja, toliko muzike. Jaz jo kupujem kar v prodajalni kmetijske zadruge. Če ta ne bi bila blizu, bi jo pa v Semenarni/Kaliji. Kadar pa v "Bau..-ih" naletiš na dobro preizkušeno znamko zemlje, takrat seveda ni ovire za nakup. Vedno sam preberi, kaj piše na vreči - sestava, namen... Včasih naletiš namreč na kake nadomestne prodajalce, ki so bolj blagajniki, kot strokovnjaki.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a petalo_blu » 05 okt 2005, 14:51

mladstar je napisal/-a:pridružujem se vprašanju.
Kupoval sem različna pakiranja, pa sem vedno dobil ŠOTO. Tudi takrat, ko sem izrecno vprašal za zemljo brez oz. s čim manj šote.
Kje naj kupim normalno zemljo, ali moram iti v naravo in si jo sam nakopat.


Več kot desetletje sem bila zvesta Humovitu (veliko let zadovoljna), sedaj pa se mi zdi vedno slabši. Tako sem tokrat kupila 50l CVETAL R-substrat. Na embalaži je čez celo naslikana modra usambrka. Notri je res zemlja in ne šota. Presadila sem vse lončnice in zdi se mi, da je ok.
petalo_blu
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 20 maj 2005, 11:39


Vrni se na Zemlja

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov