Sladke paprike-sorte itd.

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Sladke paprike-sorte itd.

OdgovorNapisal/-a Akasha » 09 feb 2008, 19:16

Katera sorta sladke paprike se vam je najbolje obnesla?

Pa rada bi tako, ki ima čimvečje plodove in jo lahko gojim v Ljubljani na vrtu. :D
THE SPIRIT OF FIRE !

[img]http://www.shrani.si/f/u/IY/34JOersm/3579994663.jpg[/img]
Uporabniški avatar
Akasha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 28 mar 2005, 19:22
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a peter » 09 feb 2008, 22:53

Pri meni se na vrtu najbolj obnese (ima obilo plodov in zelo hitro naredi plodove) KURTOVSKA KAPIJA. Očitno ji zemlja in lega zelo ustrezata. Zelo rad imam tudi Kalifornijsko čudo, ki je zelo veliko, a se plodovoi začnejo delati malo kasneje. Sta pa obe zelene barve in zelo okusni (če ju pustiš malo dlje in postaneta rdeči, imata tako sladkast okus). Obe sta zelo dobri tudi vloženi, čeprav nekateri ne vlagajo zlene paprike. Sadim pa tudi kakšen komad šorokšari, a mi nekako ne uspeva najbolje (ne raste tako lepo kot že omenjeni), a je tudi nebi osebno dobrega okusa. Potem pa se najdejo na vrtu tudi različne vrste feferonov, sladkih in pekočih...
Lep pozdrav in obilo uspeha!
peter
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 57
Pridružen: 11 apr 2006, 18:35

OdgovorNapisal/-a silvom » 29 jan 2009, 16:28

Je že kdo sejal okrogle paprike od semenarne? Kako raste, kakšnega okusa je? Mogoče primerjava z papriko kalifornijsko čudo.
silvom
silvom
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 25 okt 2004, 13:05
Kraj: poljane

OdgovorNapisal/-a Hinko » 29 jan 2009, 16:32

Jaz sem kupil v trgovini veliko rdečo papriko, seme posušil in ob primernem času za sejanje posejal. Plodovi novih rastlin so bili
enaki kupljenim.
Hinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 16 jul 2006, 03:02

OdgovorNapisal/-a Sanel » 06 maj 2009, 22:22

Jaz sem to leto sejal Kurtovsko kapijo, bomo videli kako se bo obneslo. :)
Sanel
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 24 mar 2007, 19:49
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a lera » 07 maj 2009, 17:04

Jaz kurtovsko kapijo sadim vsako leto in jo potrm pustim, da postane rdeča cca septembra potem jo pa blanširam in vložim v kozarce v kis. Je zelo dobra ker je malce sladka. Kalifornijsko čudo gre pri nas kar spotoma kot jabolko in nobrns ne rata rdeča. Šokošari pa je bila lansko leto zelo boga videt ampak gor je imela pa kar veliko in je bila prvič prej kot paradižnik. Vse to raste zunaj nič v kakšnem rastlinjaku. Vedno pa sadim po dve papriki skupaj zaradi oprašitve.Občasno pa so pri nas na vrtu sladki feferoni ravno tako za vložiti. Lansko leto pa smo kupili seme od kurtovke kapije pa je bila potem notri ene vrste pekoča zadeva križanec med papriko in feferoni.

lp
lera
Guru
Guru
 
Prispevkov: 299
Pridružen: 28 maj 2007, 20:30
Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a MARIJAV » 08 maj 2009, 21:54

Jaz sem pred leti pri Agrini kupovala seme paprike ASTi, ki je imela ogomne zelo dolge, težke in mesnate najprej zelene, nato rdeče plodove. Sedaj že nekaj let pod to sorto prodajajo Asti Qudrato, ki ima sicer plodove enake, kot se ta trenutek dobijo po zelenjavnih trgovinah: plodovi so sicer debeli in mesnati, vendar kratki. Če bi trgovinah še prodajali tisto dolgo in težko, bi si seme vzela ven, ker mi je na ta način pred leti uspelo vzgojiti sadike. Ta sorta paprike ima zelo malo semen - mogoče 5 - 10 v enem plodu in se po tem od te druge sorte Asti razlikuje: v Asti Quadrato je kar veliko semen. Tako da: želim si ponovno priti do tega semena. Že spet sem predolga....
Imejte se lepo!
MARIJAV
Expert
Expert
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 23 nov 2008, 22:36
Kraj: ŠTAJERSKA

OdgovorNapisal/-a MARIJAV » 02 avg 2009, 22:21

Torej, ali je mogoče letos kdo našel to papriko? Od vseh sort, ki jih imam, bo najbrž le ena sadika tista prava, vendar je še daleč do plodov, ki so mi pred leti tehtali tudi po 40 dkg....
Imejte se lepo!
MARIJAV
Expert
Expert
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 23 nov 2008, 22:36
Kraj: ŠTAJERSKA


Vrni se na Zelenjava

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost