Rože v pisarni

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a Andrej » 31 okt 2003, 13:34

Tudi jaz sem si ogledal Potos in mislim da bo kmalu nasel prostor v moji pisarni :wink:
Andrej
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 27 okt 2003, 10:25

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 31 okt 2003, 14:42

Ojla,

ja Scindapsis je zelo primeren, pa tudi zanemariš ga včasih lahko, brez večje škode.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BoGo » 31 okt 2003, 18:56

ja, potos oz. scindapsis oz. epipremnum je res nezahtevna rastlina. Saj je preživel z mano študentska leta, ko se še nisem tako zanimal za rastline.

:oops:
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a misa » 31 okt 2003, 20:47

Pozdravljeni!

Naj omenim, da za vecje liste pri potosu ni 'kriva' gravitacija, ampak druga sorta te rastline.

Andrej, za v pisarno priporocam tudi kaksno orhidejo, predvsem, ce imas dovolj svetlobe, niso pretirano zahtevne, kakor jih nekateri opisujejo. Vse delo, kar ga imas z njimi, je enkrat tedensko rahlo zalivanje in cim pogostejse prsenje. Tvoj trud bodo bogato poplacale s polletnim cvetenjem.
Omenil si, da pisarna ni pretirano topla, toda ce ti temperatura ne bo padla pod 15°C, je vsaka skrb odvec.
Ce bi rad za svoje orhideje kar najbolje poskrbel, jih posadi v prozorne cvetlicne loncke, kajti rastlina tudi preko korenin sprejema dolocen del svetlobe.

Kot vzpenjavka je lahko zelo zanimiv filodendron (Philodendron scandens), ali pa monstera (Monstera deliciosa) za v kaksen kot.

Za na okensko polico so primerne Crypthanthus, Calathea, Peperomia, Maranta, Kalanchoe,...

Kot soliter v kaksnem kotu bi lahko bil kaksen lep fikus, predvsem Ficus elastica, morda tudi velika Schefflera, ali pa Zamia.

Zelo lepa zna biti tudi Pachira.

Lep pozdrav!
misa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 11 sep 2003, 20:29

OdgovorNapisal/-a BoGo » 31 okt 2003, 23:48

Misa, samo glede orhidej bi te malo še "pocukal za rokav"... Nekatere namreč poznam, ki trdijo, da so orhideje kao zahtevne. Sam sicer nimam izkušenj z njimi. Pa bi raje o orhidejah nadaljevali v drugi temi, da ne bi spreminjal teme tukaj...

http://www.rastline.com/viewtopic.php?p=2160#2160
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a kojer » 17 apr 2006, 16:30

Lep pozdrav!
Mene tudi zanima glede rastlin v pisarnah...zanima me, katere rastline so najbolj primerne za v prostore s klimo?..Okna so ogromna, s pogledom na vzhod, vendar so čez dan bolj ali manj zatemnjena z platnenimi roletami..na notranjo polico jih ne moremo postaviti, ker je premajhna, in tudi bi rolete zakrivale..temperatura v prostoru pa je konstantna (okoli 22 stopinj)..hvala za odgovor!
LP!
take care
kojer
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 06 avg 2004, 21:16
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Sanel » 16 avg 2009, 18:54

Katere rastline uspevajo v pisarni, ker je pomanjake naravne svetlobe?
Sanel
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 24 mar 2007, 19:49
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a palicnjak11 » 16 avg 2009, 20:57

V kakšen temnejši kot lahko postaviš tudi hvaležno Aspidistro(da ne bo pomote: ugaja ji tudi svetlo mesto). :wink:
lp palicnjak111

Cycas ni palma! :)
palicnjak11
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 88
Pridružen: 10 maj 2009, 15:00
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a sasok » 16 avg 2009, 21:03

Kaj pa kakšna klasična kot je recimo taščin jezik? Pri nas je v precej temnem kotu, raste pa res zelo počasi!
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

Prejšnja

Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron