Pisarna in rože

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

Pisarna in rože

OdgovorNapisal/-a Pupy » 20 okt 2005, 12:11

Pozdravljeni!

Sem nova na forumu, tako da se opravičujem, če sem nevede odprla novo temo.
Skratka- opremljamo pisarno; 5x6m; v predsobi 3x2m bi imeli kakšne zelene rastilne, je pa tam zelo malo naravne svetlobe, medtem ko je v pisarni veliko oken, tako da s svetlobo ni problem.
Zanima me, kaj mi priporočate, glede na to, da nismo vsak dan v pisarniških prostorih, ter da želimo nekaj nezahtevnega, lepega :D ter cenejšega srednje velikosti.

Hvala vsem za informacije ter prijeten dan.

Lp
Pupy
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 20 okt 2005, 12:06

OdgovorNapisal/-a Žiga.S » 21 okt 2005, 19:42

Vem za neko zeleno sobno rastlino :!:
Velika je približno meter in pol. Zalivati jo je potrebno le enkrat na teden in ima vode čisto dovolj :!: TO JE PLEZALKA. Drugače pa, ko si omenila, da rabiš zeleno sobno rastlino srednje velikosti, lahko plezalko kar "oviješ" po steni in boš imela zelo živo pisarno :wink:

P.S. Pa tudi, če jo enkrat pozabiš zaliti ne bo nič zato :wink: :arrow:
...
Žiga.S
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 18 dec 2004, 21:06
Kraj: ...

Pisarna in rože

OdgovorNapisal/-a muha » 22 okt 2005, 14:31

vse spodaj navedene rastline so nezahtevne. Tudi, če jih pozabiš zalivati in gnojiti, ne bodo propadle, samo malo slabše in bolj počasi bodo rasle.
- za predsobo z malo svetlobe: zamifolija, scindapsus(ovijalka), taščin jezik, dracena.
- za na svetlo pa razne sekulente....
Sicer pa klikni desno v oglasno okence Hrovatin exotica pa boš sama še marsikaj našla - imajo slike in potrebne opise.

Če je denar problem - potem so tu mame, tete, znanke, (tudi moških ne gre izpustiti) ki jim morda zmanjkuje prostora za rože sedaj, ko jih morajo prenesti nazaj na toplo, pa bi verjetno marsikaj kar rade podarile.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a stara » 05 nov 2005, 21:41

ojla!

za prostor blizu računalnika se priporoča spatifil,naj bi bil koristen zaradi sevanja računalnika-po feng šui.prenaša tudi zasenčene prostore.jaz ga imam in se super drži.
za pisarno so lepe in cenovno ugodne kakšne dracene,dobiš že dokaj velike in ne preveč drage,jucce,kakšen ficus.če imate prostor na mizi, zelo lepo poživi v stekleni skledi čisto majhne rastlinice,posadite jih kakšne 3,lahko mešane po barvah.tudi tolstico priporočam-naj bi privabljala bogastvo-seveda na pravem mestu postavljena,je zelo nezahtevna glede vode.v skledo lahko rože posadite ali pa samo postavite v že obst.lončkih in okrog nasujete okrasne kamenčke- za pisarno je najbolj ugodna barva modra-pomirja.
te male rastlinice so tudi zelo ugodne.

pa veliko uspeha!
stara
Guru
Guru
 
Prispevkov: 139
Pridružen: 14 avg 2005, 22:25
Kraj: ptuj


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 4 gostov