jo kdo pozna??

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

jo kdo pozna??

OdgovorNapisal/-a mojci » 18 avg 2009, 15:51

Pozdravljeni!

Najprej naj povem, da se zelo slabo spoznam na rastline ampak vseeno sem se odločila, da si z njimi malo popestrim svoj prostor. In sicer mi je v roke prišla tale rastlina pa me zanima, če kdo ve kako se imenuje in ima mogoče kakšen nasvet kako najbolje skrbeti zanjo?

Slika[/url]
mojci
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 18 avg 2009, 15:29

OdgovorNapisal/-a greeny » 18 avg 2009, 20:09

To je Pilea peperomioides. Kolikor vem, je zelo nezahtevna, s tem da ji po mojem bolj paše v senci (se pa tudi na sonce privadi). Zalivaš ko je pač že bolj suha, tudi razmnoževanje ni težko. Rada namreč požene mlade poganjke, ki v lončku pogledajo iz zemlje. Te samo odrežeš pri matični rastlini, saj imajo mlade rastlinice ponavadi že korenine. Čez poletje jo lahko imaš zunaj (celo priporočam), pozimi je pa sobna rastlina.
Verde, que te quiero verde
Uporabniški avatar
greeny
Guru
Guru
 
Prispevkov: 166
Pridružen: 08 apr 2008, 19:53
Kraj: MS-LJ

OdgovorNapisal/-a mojci » 18 avg 2009, 22:03

Hvala za odgovor, upam da mi bo uspevala, čeprav me ponavadi rožce nimajo najrajš.
mojci
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 18 avg 2009, 15:29

OdgovorNapisal/-a prvee » 19 avg 2009, 09:56

Pozdravljena, to rastlino sem imel precej časa, prav tako sem ogromno mladičkov potalal naokoli, potem pa sem na koncu ostal bre nje :cry: . Na forumu sem odprl temo "Chinese money plant - ima kdo?" ker bi si jo zelo želel spet imeti in je ni prav nikjer za dobiti, razen maldi poganjek z drugega konca Slovenije, kar pa mi je predaleč. Si jo mogoče kje kupila, ali pač dobila? Sicer pa ima roža izredno rada prej svetli-sončen prostor kot pa temen, na temnejšem ti bo pognala precej dolga stebla in jih bo le nekaj, na sončnem-svetlobnem mestu pa krajša steblca(seveda je to vse precej logično). Skratka sonce ima rada, vseeno pa mislim da ji ždenje na polički takoj za steklom ne pasalo, ker jo bo skuhalo...
Z nestrpnostjo pričakujem odgovor, kje si jo dobila :wink: :D

lp,
prvee
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 20 mar 2006, 19:11
Kraj: Maribor

imam jo

OdgovorNapisal/-a stara postaja » 19 avg 2009, 10:56

Prvee, imam dva primerka rastline, ki jo iščeš. Ti enega odstopim (ima že tudi mlade rastlinice v lončku). Doma pa sem v Strnišču pri Kidričevem, torej ni daleč. LP
ki te ljubim, zeleno
Uporabniški avatar
stara postaja
Guru
Guru
 
Prispevkov: 315
Pridružen: 07 feb 2007, 15:50
Kraj: na Štajerskem

OdgovorNapisal/-a mojci » 19 avg 2009, 13:36

jaz sem jo dobila
mojci
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 18 avg 2009, 15:29

OdgovorNapisal/-a prvee » 20 avg 2009, 10:56

Aha, hvala, tudi jaz se dogovarjam s "stara postaja" o mladičku :D

lp,
prvee
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 20 mar 2006, 19:11
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a mojci » 25 avg 2009, 14:47

Da ne bom spet odpirala nove teme, se bom kar tu pozanimala še o eni moji novi pridobitvi, ki je ne poznam:

Slika
mojci
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 18 avg 2009, 15:29


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov