jo kdo pozna?

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

jo kdo pozna?

OdgovorNapisal/-a sana » 23 okt 2007, 21:15

Zadnjič spremenil sana, dne 29 okt 2007, 20:07, skupaj popravljeno 3 krat.
smo kar smo,ne spreminjajmo se.bodi to kar si in ne to kaj drugi hočejo.to je tvoje življenje,izkoristi ga in živi ga,ne oziraj se nazaj,življenje je samo eno in v življenju je potrebno da greš naprej..... :)
sana
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: 23 okt 2007, 14:05
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a zmeda » 24 okt 2007, 00:03

ali pa mene?


sicer imena ne poznam ali to je bilka, ki mi jo je babica zapustila, pa kr raste v čudnih pogojih že cca. 10 let :D

ups - ne tebe ampak tista zadnja :D
DEMOKRACIJA VARA
zmeda
Guru
Guru
 
Prispevkov: 197
Pridružen: 23 maj 2005, 22:49

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 24 okt 2007, 05:54

zadnja je Syngonium podophyllum ali po naše škrlatna tulčica - strupena.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a Nova » 24 okt 2007, 08:48

Slike so zelo slabe, zato v temi bolj ugibam, kot ne, da je prva rastlina tradeskancija.
Nova
Guru
Guru
 
Prispevkov: 142
Pridružen: 05 jan 2006, 10:34
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a sana » 24 okt 2007, 21:10

hvala vsem ki se trudite pri ugotavljanju.

hellhavoc-hvala da si se potrudil in mi posredoval ime rožice.
zanima me kje bi lahko o njej dobila več informacij,saj se brskala po netu pa nisem kaj dosti našla.? zanima me kako strupena je?
smo kar smo,ne spreminjajmo se.bodi to kar si in ne to kaj drugi hočejo.to je tvoje življenje,izkoristi ga in živi ga,ne oziraj se nazaj,življenje je samo eno in v življenju je potrebno da greš naprej..... :)
sana
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: 23 okt 2007, 14:05
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a sana » 24 okt 2007, 21:16

nova-
hvala da se trudiš po svojih močeh vendar žal tradeskancija ni,sem preverila.
dobila sem jo v dar vendar imena žal ne vem.
vem da so slike bolj temne,se bom potrudila in jo ponovno slikala in sliko naložila.
smo kar smo,ne spreminjajmo se.bodi to kar si in ne to kaj drugi hočejo.to je tvoje življenje,izkoristi ga in živi ga,ne oziraj se nazaj,življenje je samo eno in v življenju je potrebno da greš naprej..... :)
sana
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: 23 okt 2007, 14:05
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a muha » 25 okt 2007, 06:46

Sana, tista na prvih slikah tudi mene spominja na tradeskancijo, ali kot smo jo včasih po domače imenovali "zimzelen". Tradeskancij je veliko vrst.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1b/Tradescantia.fluminensis.JPG/800px-Tradescantia.fluminensis.JPG
Razpotegnjega je pa zato, ker ima premalo svetlobe.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 25 okt 2007, 08:38

glede škrlatne tulčice je na internetu napisano ogromno. ampak bo treba mal na angleščino prešaltat za to. će ti ne gre povej pa bom poskušal v najhitrejšem možnem času prevediti kakšen članek.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a sana » 25 okt 2007, 14:36

upam da je res tako imenovana tradeskancija.sem veliko brskala o njej in se mi zdi da so listi nakoliko podobni,vendar nisem sigurna.
svetlobe ima veliko,ne direktne vedar je v prostoru blizu okne in je zelo svetlo-v kuhinji.
dobila sem odrezno eno vejico ki sem jo doma dala v vodo da je pognala korenine in jo nato vsadila.ker je začela tako hito rasti in ker želim jo razmnožiti da bi bila bolj gostejša sem sama jo začela rezati in delati podtaknjence,sedaj delam že tretjega saj sem zelo zadovoljna z njo in njeno rastjo.
prijateljica ima čisto isto kot je moja(od nje sem jo dobila).
preko neta sem zasledila da imajo zimzelene oz.tradeskancije liste hkrati na levo in desno a pri moji je izmenjavanje.
zaenkrat pri moji prijateljici še ni nikoli cvetela a zasledila sem da bi naj cvetele.
tako da zdaj res nič več ne vem,zelo mi je prirasla k srcu.morda pa le je tradeskancija.
smo kar smo,ne spreminjajmo se.bodi to kar si in ne to kaj drugi hočejo.to je tvoje življenje,izkoristi ga in živi ga,ne oziraj se nazaj,življenje je samo eno in v življenju je potrebno da greš naprej..... :)
sana
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: 23 okt 2007, 14:05
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 25 okt 2007, 17:29

bi se morda dalo dobiti kvalitetnejše fotografije?
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a muha » 25 okt 2007, 18:43

Sana, tradeskancija, oz. zimzelen, kakršno smo imeli doma, je bila zelo podobna tvoji, ali morda celo enaka. V sobi ni skoraj nikoli zacvetela, če smo jo dali poleti ven na prosto, pa je naredila majčkene bele cvetke. Niso bili atraktivni, pravzaprav nam je bilo bolj všeč, če ni cvetela.
Listi in cvetovi tistih, ki so zunanje trajnice in listi sobnih tradeskancij se zelo razlikujejo. Sem en čas rabila, da sem ugotovila, da spadajo vse v en in isti "koš".

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica


OdgovorNapisal/-a sana » 25 okt 2007, 19:16

kaj pa drugo,pozna kdo mojo drugo rožco?
smo kar smo,ne spreminjajmo se.bodi to kar si in ne to kaj drugi hočejo.to je tvoje življenje,izkoristi ga in živi ga,ne oziraj se nazaj,življenje je samo eno in v življenju je potrebno da greš naprej..... :)
sana
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: 23 okt 2007, 14:05
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a Weby » 26 okt 2007, 14:19

Ne sicer imamo mi enako pa ne vem kako se ji reče. :wink:
Weby
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 24 okt 2007, 20:51
Kraj: Ljutomer


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov