Fikus Benjamin

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

Fikus Benjamin

OdgovorNapisal/-a OnA » 31 jan 2006, 09:35

Pozdravljeni!
Veliko je že napisanega o benjaminu, ampak tega še nisem nikjer zasledila. Mojega benjamina sem selilia iz ene pisarne v drugo - sadaj ima mogoče malenkost manj svetlobe, temperatura in vlaga je približno enaka in presadila sem ga v večji lonček.
Sedaj opažam, da so se mu začeli zvijati listi - iz zunanje strani proti sredini lista.
Kaj je narobe? Drugih sprememb nisem opazila, samo listi me skrbijo.

Hvaležna bom za vsako pomoč, ker resnično ne bi rada, da "umre".
OnA
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 31 jan 2006, 09:30

OdgovorNapisal/-a stara » 08 feb 2006, 20:13

oj!
da ne boš mislila dati noben noče odgovorit.pogojev nisi spremenila samo lego.jaz res ne vem kaj bi to lahko bilo,tudi jz tega nisem zasledila nikjer,kaj bi lahko bil vzrok. pravijo pa , da ficusi ne prenašajo dobro tega da se jih prestavlja-kao zamerijo.če pa je to vraža ali resnica pa ne vem.
rada bi ti pomagala,pa ne znam.pusti času čas.ali pa vprašaj v cvetličarni.
pa veliko veselja z rožami!
stara
Guru
Guru
 
Prispevkov: 139
Pridružen: 14 avg 2005, 22:25
Kraj: ptuj

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 08 feb 2006, 21:40

Živjo!

Benjamini ne marajo,da se jih premika,to je res.Pa na prepih so zelo občutljivi,tako da preveri,če mu od kje piha :!:

Upam,da sem kaj pomagala. :)

Lp
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

Fikus benjamin

OdgovorNapisal/-a muha » 09 feb 2006, 08:33

Tista "malenkost manj svetlobe", je lahko odločilna. Fikus benjamin nujno zahteva svetlobo. Če je ima premalo, bo odvrgel liste zlasti na tisti strani, ki je najmanj osvetljena. In, kot so že drugi povedali, prepih, prestavljanje. Zdaj je ravno čas, ko bi se moral začeti lepo obraščati, če bi mu pogoji ustrezali. Sicer pa še malo potrpljenja, čez čas ga prični gnojiti pa se bo morda opomogel. Lahko narediš še nekaj potaknjencev - odrežeš kake 10 cm dolge vršičke, pustiš le 3 vrhnje liste in jih do polovice potisni v zemljo. Lonček zaščiti s prozorno polivinilno vrečko z milimetrsko luknjico na vrhu zaradi zračenja. Postavi na toplo in svetlo. Ko bodo začeli rasti novi listi vrečko odstrani. Meni so povedali, da se to dela januarja (zdaj bo najbrž tudi še čas) in so mi lepo uspeli.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a OnA » 09 feb 2006, 09:57

Hvala za vaše odgovore, moj benjamin je vedno bolj bogi. Tudi novi listi imajo neke bele pike, kot da izbubljajo barvo in se zvijajo. Sedaj sem ga prestavila na bolj svetel prostor in upam, da bo pomagalo, čeprav že obupujem, ker ne vem več kaj še naj naredim. :(
OnA
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 31 jan 2006, 09:30

OdgovorNapisal/-a Sebastjana » 23 feb 2006, 10:23

Zanima me kako, kdaj in s čim jih gnojim. Hvala
Sebastjana
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 29 mar 2005, 11:34

Fikus Benjamin

OdgovorNapisal/-a Eta » 31 maj 2006, 20:03

Ko sem pred leti dobila Benjamina v dar, sem bila po nekaj tednih razočarana, ker so se listi začeli masovno sušiti in odpadati. Po priporočilu sem ga postavila na svetlo mesto stran od okna ter ga pustila popolnoma pri miru. Sedaj mu, očitno, mirujoč položaj dobro dene. Ne upam si ga presajati, le površinsko mu menjam zemljo. :P Gnojim s tekočim gnojilom za zelene sobne rastline, vendar ne pogosto.
Užij dan!
Eta
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 31 maj 2006, 18:43
Kraj: Žvabovo

FIKUS BENJAMIN

OdgovorNapisal/-a miklavz15 » 14 jan 2010, 10:11

Videl sem prispevek o presajanju no mora imeti zelo veliko svetlobe zalivat treba ,ko je zemlja suha in presajate takrat kadar vidite ,da nujno treba presaditi v lonček kateri je samo 1 cm večji no veste ima raje zelo stisnene lončke in tudi bolj suhe!

miklavz15
Zanima me kako se zalivajo Gerbere in kdaj se jih lahko presaja?Zakaj se mi je začela gerbera kazat suhe liste bila je sicer zalita 2 na teden in zanima me,če kaj škodi klima v prostoru?Sicer je na balkonu,ki je zastekljen in je popoldansko sonce?
miklavz15
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 33
Pridružen: 16 jun 2007, 23:42
Kraj: ilirska bistrica


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron