iščem povprečen rastlinjak

Nasveti pri izgradnji steklenikov in plastičnjakov.

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

iščem povprečen rastlinjak

OdgovorNapisal/-a jediboy » 11 maj 2008, 12:25

Torej, zanimam se za nakup rastlinjaka, 3m x 4-6m. Tam nekje. Imel bi ga na vrtu, moral bi biti odporen proti toči, snegu itd. Potreboval bi tudi notranje mize ter kako okno za prezračevanje. Malo sem gledal po internetu, našel nekaj strani in ponudb brez cen, sem že poslal mail, ampak dokler ni odgovora, bi pa vas vprašal, kje ste ga nabavili.
Imeli smo enega v Živexu, stal je 66€, 2x3x3, iz uv folije, vendar ni bil ravno super. Smo jih pa (za info) prodaji okrog 100 komadov :) .
lp, luka
jediboy
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 04 maj 2008, 09:27
Kraj: verdun, novo mesto

OdgovorNapisal/-a jediboy » 11 maj 2008, 18:26

sem dobil odgovor na ponudbo, predrago zame, še posebej, ker ne pričakujem nekih hudih financ s strani staršev, ker pač menijo, da nisem resnično zainteresiran.(arghh).
Sem se pa odločil, da ga bom zgradil sam. Lokacijo sem našel primerno(trenutno samo kamenje in trnje), tko da ne pričakujem ozgovorov, da po pokvaril izgled), ampak mi vseno zaželte srečo, ker nisem prepričan, da mi bo uspelo prepričat :)
lp, luka
jediboy
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 04 maj 2008, 09:27
Kraj: verdun, novo mesto

OdgovorNapisal/-a dinksi » 11 maj 2008, 21:39

Tudi jaz sem si naredil sam rastlinjak. Sem pa šel direktno v nakup stekel z žico. :oops:
Če bi takrat vedel da obstaja bi uporabil dvoslojni polikarbonat. ker je dosti manj kondenza in verjetno tudi boljša izolacija glede na to, da so dva sloja.
Ne kupuj ga v trgovinskih centrih(Merkur, Obi....) ampak pojdi direktno k proizvajalcu ali grosistu. Na netu sem ti našel eno podjetje v okolici Sežane. Ko sem pred leti iskal zase je bilo eno podjetje tudi v okolici Novega Mesta, ki ga pa žal ne najdem.
Glej pod polikarbonat s celicami.

http://www.drm.si/produkti/a_reklamni_m ... ikarbonat/

Če kakšno leto bom obnovil rastlinjak in se bom sigurno odločil za polikarbonat.

L.p.

Dinksi

p.s.
Pozimi za gretje uporabljam navadno ventilatorsko pečico, ki je zvezana preko termostata in se uklopi, ko pade temperatura pod 4°C.
dinksi
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 91
Pridružen: 27 jan 2008, 11:41
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a sadjarvid » 12 maj 2008, 06:28

Zelo kvalitetni,po mojih izkušnjah so rastlinjaki, ki jih izdelujejo v TERMOFLOR, Logatec.Imamo ga že pet let in se dobro ,,obnaša,,. Lep pozdrav Vid.
sadjarvid
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 26 jan 2008, 09:16

OdgovorNapisal/-a meeta » 04 feb 2009, 14:54

Zelo kvalitetne, narejene po vaši meri ter ugodna cena lahko dobite pri nas. Več različnih modelov. Za inf. pokličite 03 781 80 33, Metka, Profilplast d.o.o.
meeta
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 04 feb 2009, 13:39
Kraj: Dobrna


Vrni se na Rastlinjaki

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov