rastlinjak za kaktuse

Nasveti pri izgradnji steklenikov in plastičnjakov.

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

rastlinjak za kaktuse

OdgovorNapisal/-a fruto » 09 mar 2005, 19:49

sem bol začetnik, a me zanima, kje se v sloveniji da dobiti rastlinjak v katerem imaš lahko kaktuse, in kakšne so cene manjših rastlinjakov: 8-16 kvadratnih metrov. kakšno ogrevanje potrebuješ?
fruto
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 21 feb 2005, 11:21

OdgovorNapisal/-a starina » 10 mar 2005, 12:41

Ziv...
Tudi mene zanima par stvari...
Vceraj, sem obiskal sejem dom in iskal kak stantek, oz. ponudnika, ki bi mi svetoval za ratlinjak. Nasel, sem zelo dobro firmo, Prizma-Velenje, kateri izdelujejo ratlinjake.
Zanima me, ker je gospod povedu, da je ze izdeloval 3 slovencem, rastlinjak za kaktuse. A to mogoce kdo iz foruma?
Zanima me informacija, ker je reku, da je postavlu rastlinjak, kateri je imel 2 stranici, zaradi vlage in temp. ali vam je kej jasno, zakaj dve steni.

hvala !
lp pozdrav, se vidimo jutri

starina
SUX TO MUCH

_____ www.skerca.si_____
starina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 175
Pridružen: 13 nov 2003, 23:42
Kraj: vič-ljubljana

OdgovorNapisal/-a fruto » 10 mar 2005, 20:22

a res noben nic ne ve o rastlinjakih, pa kaksn more bit prezracevanje.

LP
fruto
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 21 feb 2005, 11:21

Rastlinjak

OdgovorNapisal/-a izi » 10 mar 2005, 21:27

Meni so ga delali in podaljšali iz Termoflora Vrhnika. Prav tako so delali še nekaj rastlinjakov za člane društva, vse pa zalagajo s polikarbonatno kritino.

Če se boš odločil za njih, povej da te ja tja navižalo društvo prijateljev kaktusov.

Če hočeš zvedeti kaj več, se oglasi jutri na srečanju. Podrobnosti na forumu Društvo prijateljev kaktuov Slovenije.

LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a manca1 » 12 mar 2005, 12:45

Živijo!

Jaz sem v jeseni dal narediti mojo "toplo gredo" (2 kvadratna metra) izključno za prezimovanje kaktusov. Slike so v temi Delavni vikend, d jih ne bom še enkrat gor dajala.

Sicer pa moraš pri postavljanju rastlinjaka najprej vedeti kaj točno hočeš. Ker kaktusi pozimi potrebujejo temperature nad lediščem, nekateri celo višje, je potrebno poskrbeti, da bo polikarbonatna kritina dovolj debela - moja je 10mm, naslonjena na hišo, pa je bilo potrebno pri -10 stopinjah še dodatno zaščititi vse skupaj z mehurčkasto folijo in dekami.

Pri rastlinjaku prideš najcenje skoz, če si sam svoj mojster. Jaz sem se malo prepozno spomnila in sem dala vse skupaj narediti enemu gospodu v Rar novi, kjer se ukvarjajo z velikimi rastlinjaki in sem morala gospoda kar precej milo gledati, da mi je naredil moja 2m2. Za aluminjasto konstrukcijo, 6m2 Lexana (10mm), avtomat za odpiranje pokrova in delo, sem plačala 63.000 SIT (brez DDV).

Fruto nisi napisal ali boš imel rastlinjak za celo leto ali samo za prezimovanje. V vsakem primeru moraš urediti prezračevanje in senčenje, ogrevanje pa je odvisno od tega, km rastlinjak postaviš. Če je naslonjen na hišo, je fino, če se vanj odpira okno kurilnice, ker potem drugega ogrevanja skoraj ne potrebuješ. Pa pomembno je, da je na čimbolj sončni legi, za pozimi... in še mnogo drugega.

Smo pa nekaj časa nazaj imeli odprto temo Kaktusi in sočnice->Profesionalni rastlinak, kjer imaš napisanega zelo veliko o rastlinjakih prav za kaktuse.

Lp Manca
manca1
Guru
Guru
 
Prispevkov: 181
Pridružen: 07 maj 2003, 22:31
Kraj: Medvode


Vrni se na Rastlinjaki

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost