Paradižnik 2009

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 02 jul 2009, 17:21

Tukaj sem, brez skrbi, Nadina. Berem več, pišem manj, ker ni časa, mi ga tamali dobesedno popije :lol:
Prejšnje leto sem ti pa z veseljem pomagala pri tvojih začetkih, saj to veš, ne? In vsako vprašanje je vredno odgovora :wink:
Seveda ti prišparam nekaj semen ta modrega, ni problem. So pa krasni tile tvoji paradajzki, sem kar fovš. Jaz pa zdaj šibam svoje pošpricat, dokler Nolan spi :D
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a bučarka » 02 jul 2009, 17:50

Nadina, Green sausage zgledajo kar veliki! So dobri? Moji še rastejo, vendar so prav drobni. Upam, da bodo še kaj pridobili.

Zaenkrat ni še "nanka" enega zrelega, čeprav jih zelo spodbujam, da se zmigajo. :lol:
bučarka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 31 mar 2005, 15:46
Kraj: primorska

OdgovorNapisal/-a izolan » 02 jul 2009, 18:03

Nadina, sam imam svoje na južni strani balkon, vleče ob burji, jugu ali maestralu. Če želiš lahko prideš pogledat, da se prepričaš.

Za namakalni sistem pa uporabljam sistem mikrodrip od gardenie na prosti pad. zaliva mi konstantno enakomerno. občasno pa si vključim tudi pumpico na baterijo (Vodnarja).
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a fotografka » 02 jul 2009, 19:06

Ivčk, če ti bol, pa bo ostalo kako seme tega modrega, bi se še jaz prosim postavla v vrsto. Tak, da bo publika :shock: hehe.

Bučarka, sva že dve..tudi pri meni se še noben paradižnik ni obarval. :?
Sicer pa, če upoštevam vreme, me to sploh ne preseneča. Čisto vsak dan jih dež fajn spere, bolezen se bojuje z mojim škropivom... kdo bo pa zmagal, pa bomo videli.

Me prav zanima, kaj me bo pričakalo, ko se vrnem iz morja... mam dost tega dežja, pa matematike na faxu, tak da greeem. :lol:
fotografka
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 03 mar 2009, 13:05
Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a Dragy » 02 jul 2009, 20:30

Pozdravljeni!

Mene pa zanima ime tega modrega paradižnika.
Hvala za odgovor.

lp
Dragy
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 21 avg 2007, 14:55
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a nadina » 02 jul 2009, 21:33

bučarka je napisal/-a:Nadina, Green sausage zgledajo kar veliki! So dobri? Moji še rastejo, vendar so prav drobni. Upam, da bodo še kaj pridobili.

Zaenkrat ni še "nanka" enega zrelega, čeprav jih zelo spodbujam, da se zmigajo. :lol:


Tale Green sausage je zelo čuden - zrastel je cca 40 - 50 cm v višino, razširil se pa je v neskončno število vej in plodov :roll: - bom pofotkala.

Ma ti si jih dala ven dosti bolj pozno kot jaz - 'alora pridejo malo več kasno' :wink:
'Nanka' ta zgodnji ti še niso prišli?

Fotografka, leeeeepo se imej (in matka?)!

Iz'lan, se zna zgoditi...
LP, Nadina
Uporabniški avatar
nadina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 491
Pridružen: 04 okt 2007, 15:18
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a fotografka » 03 jul 2009, 13:00

Nadina, nič ni blo z matko. Avgusta spet. :?


Zdaj pa že res skoraj greem. :wink:
fotografka
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 03 mar 2009, 13:05
Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a lera » 03 jul 2009, 15:18

fotografka lepo se imej, jaz grem na morje jutri zjutraj tako da me en teden ne bo. Vrt mi bo ostal tak kakršen je saj ko pridem ob 16 ali pa 16:30 domov je običajno vedno dež. Da posižiš. Upam, da ko pridem domov bom lahko že našla kakšen paradižnik zrel, paprika je pa kakšna že kar lepa. Tako, da je ponovno letos prehitela paradižnik. Ma nekaj bo že.

Skratka vsi bodite lepo in uživajte na vrtovih. Se tipkamo čez 8 dni.

lp
lera
Guru
Guru
 
Prispevkov: 299
Pridružen: 28 maj 2007, 20:30
Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a stabka » 03 jul 2009, 20:37

Moj paradižniček 'Marianna's Peace' je dobil par takih listov...kaka bolezen je to? :roll:
S čim škropiti? Bo biofungicid nucal al kaj močnejšega

Slika
LP Stanka

"KDOR ZASEJE VRT, ZASEJE LJUBEZEN"
http://stanka68.moj-album.com/
stabka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 26 okt 2008, 10:55
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a Pepe » 04 jul 2009, 05:23

Vse tako kaže, da bo letos s paradižniki hudič. Pri nas je bil v zadnjih treh tednih le en dan brez padavin in tudi za naprej so bolj slabi izgledi. Jaz sem svoje nehal špricati, kar bo pa bo. Tudi čebula mi je začela gniti in kot da to ni dovolj, se je včeraj nad nami utrgal oblak in mi je totalno poplavilo vrt, zalilo klet in garažo, prevrnilo par fižolovk in položilo paprike.
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme

OdgovorNapisal/-a čarodejka » 10 jul 2009, 21:05

Jaz imam na srečo dvignjeno gredo in ni problema s poplavljanjem. Paradižnikov je ogromno, samo so čisto zeleni. Niti nadiha rdeče. :cry:
čarodejka
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 77
Pridružen: 30 avg 2008, 23:24

OdgovorNapisal/-a grozni » 10 jul 2009, 22:18

No, da še jaz malo predstavim moje letošnje "otročičke"... Vrt imava s punco šele drugo leto, vendar letos bolj premišljeno. Pognojen z ovčjim gnojem v jeseni, vse bio (razen paradižnik 2X Ridomil ko je bil še mladiček). Foliarno dodajam samo kalcij (do zdaj 2X). Očitno našim rastlinam tale dež samo paše...

http://www.moj-album.com/uredi/grozni/16326734/?os=16326839

Lep pozdrav in zemljo za nohti!
Simon
grozni
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 29 jan 2009, 21:23
Kraj: Prebold

OdgovorNapisal/-a Kajser » 11 jul 2009, 10:24

grozni je napisal/-a:
http://www.moj-album.com/uredi/grozni/1 ... s=16326839

Lep pozdrav in zemljo za nohti!
Simon
Uporabniški avatar
Kajser
Guru
Guru
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 20 jun 2007, 08:33
Kraj: Mesto žlikrofov in čipk

OdgovorNapisal/-a lera » 12 jul 2009, 14:46

Pozdravljeni,

jaz sem nazaj in kot sem pričakovala je paradižnik že začel zoreti. Tudi letos je bil pri nas prvi volovsko srce, ostali se zaenkrat samo debelijo. Jabučar je tako debel da samo upam da ne bo začel pokati. Ostali lepo delajo razen brandywine bom jutri vrgla ven ker nimam sploh nobenega plodu in kljub špricanju postaja rjav. Zanimiv mi je plod pri paradižniku , ki sem ga dobila od Vilija saj je take nenavadne jajčaste oblike, vendar ne kot pelati. Jutri bomo poškropili z mešanico čaja in domačega mleka. Sem slišala, da je bolje domače mleko kot pa kupljeno bomo videli. Upam, da se tako vreme kot je danes nadaljuje.

lp
lera
Guru
Guru
 
Prispevkov: 299
Pridružen: 28 maj 2007, 20:30
Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a lera » 16 jul 2009, 07:04

Tukaj pa je še par slikc:

nenavadna oblika madagaskarja:[/img]http://www.moj-album.com/slike/10293038/Ox0t3uLV3oYvILEO.v.jpg[img]

volovsko srce in desno peron sprayless:[/img]http://www.moj-album.com/slike/10293038/6LV0EPonrh85p30B.v.jpg[img]

in black cherry[/img]http://www.moj-album.com/slike/10293038/ndgNOg_DKF9z63ps.v.jpg[img]

black from tula[/img]http://www.moj-album.com/slike/10293038/zj2LEmSBrFzwhoJ5.v.jpg[img]

in azoychka ki pa pomoje že zori?Slika

lp
lera
Guru
Guru
 
Prispevkov: 299
Pridružen: 28 maj 2007, 20:30
Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 16 jul 2009, 09:54

Takole bo bolje:
lera je napisal/-a:
nenavadna oblika madagaskarja:
Slika

volovsko srce in desno peron sprayless:
Slika

in black cherry:
Slika

black from tula:
Slika

in azoychka ki pa pomoje že zori?
Slika


Azoychka bo pa kmalu zrela, to je res :D
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a lera » 16 jul 2009, 10:45

Ivčk, hvala lepa sem včasih malo šlampasta in ne pregledam kaj pošljem.
Ali je azoycha precej rumena ali drugače povedano kdaj naj odtrgam da bo zrel in bo okus prišel do izraza?

Pa še paradižniki skupaj:Slika
lera
Guru
Guru
 
Prispevkov: 299
Pridružen: 28 maj 2007, 20:30
Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 16 jul 2009, 21:42

Azoychka ob polni zrelosti lepo 'toplo' porumeni, na dnu - popku, pa se včasih pojavi tudi nežna rdečkasta zvezdica. Drugače pa velja, da se zrelost najlepše otipa, zrel paradižnik se ob pritisku rahlo vdre...
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a Med_Ica » 20 jul 2009, 09:52

Moji praradižnički se še kar uredu držijo, in so začeli pospešeno zoreti, v rasti pa se nikamor ne premaknejo. Tudi zeleni plodovi se zelo zelo počasi debelijo. Ali je to normalno in ali mislite, da bodo kasneje spet začeli rasti in razvijati nove cvetove in novo zelenje?

Drugače pa sem nekoliko nezadovoljen s češnjevcem (kupljen v kalii, kaj več pa ne vem), ker ni tako bujne rasti kot bi (jaz) pričakoval za češnjevca. Je zelo vitek, stranskih poganjkov pa je bolj malo.

Mimogrede: sem govoril s sosedom, ki je kakšnih 200 m oddaljen od mojega vrta in je dejal, da je lani (ko je meni skoraj vse pobrala krompirjeva plesen) njemu odlično delel cepljen češnjevec kupljen v merkurju, ki je bil nezaščiten na vrtu. Pravi tudi, da je dobil navodilo da naj mu ne trga zalistnikov, in da je zrasel zelo bujen grm, ki je bil poln sočnih plodov do konca septembra.

PS: no za drugo leto sem se odločil, da bom tudi jaz vedel katere paradižnike bom sadil (doma vzgojene), seveda s pomočjo vas izkušenih forumovcev.
Med_Ica
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 27 maj 2009, 18:15
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Pepe » 21 jul 2009, 18:14

Današnji utrinek iz paradajzovnjaka:
Slika

Summer sweet, Moneymaker in Momotaro. Moneymaker po pravici nosi svoje ime, od tal do vrha je obložen s plodovi.
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zelenjava

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov