RUMENI LISTI

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

RUMENI LISTI

OdgovorNapisal/-a cvet » 23 jun 2004, 09:45

Imam orhidejo phalenopsis, ki je pričela odganjati nastavke za cvet in nov list. Po zadnjem zalivanju je največji list postal rumen in mehak, drugi list pa se je samo zmehčal. Zaenkrat še ni zacel rumeneti. Žal sta to edina lista na orhideji ( poleg malčka, ki je velik le 1 cm). Kaj bi lahko bil razlog? Zajedalcev ali bolezni na listih ni videti.Zalivam jo s postano destilirano vodo, pomešano z gnojilom za orhideje.
cvet
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 05 nov 2003, 09:14
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a tinki » 24 jun 2004, 10:24

orhidejo zalivaj z deževnico in z ne preveč gnojila.destilirana voda ni dobra ker vsebuje premalo vitaminov. če bo list popolnoma odmru takoj odreži cel nastavek za cvet . kako pogosto zalivaš? ali jo dovolj pršiš? ali je na soncu ali v senci?



tinka
tinki
Expert
Expert
 
Prispevkov: 111
Pridružen: 16 maj 2004, 18:24
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a cvet » 24 jun 2004, 10:39

ok. bom zacela zbirati dezevnico.
Rastlino zalivam praviloma na cca 10 dni, pršim je pa ne, ker sem nekje brala, da voda stece v centralni del listov-v rozeto in potem zacne gniti in da stebla sploh ne smem pršiti. Res sem začetnik in je to prva orhideja, ki mi je zacela delati nastavke , zato samo zbiram kup informacij, ki so dostikrat nasprotujoče.
Orhideja stoji na policki ob oknu, vendar je vmes zavesa, tako da ima svetlobe na pretek, sonce pa je ne more ozgati.

Hvala za odgovor
cvet
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 05 nov 2003, 09:14
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a tinki » 24 jun 2004, 15:08

to o pršenju je delno res. če imaš pršilko, ki naredi take kapljice kot pri močnem deževju se bo zgodilo to, kar si opisala. svetujem pa ti, da kupiš pršilko, ki naredi čisto mejcene kapljice, in jo poprši 1-2 x na dan. sigurno ne stane več kot 500 sit. jaz sem kupila eno u bauhausu za 350 sit in je super





tinka
tinki
Expert
Expert
 
Prispevkov: 111
Pridružen: 16 maj 2004, 18:24
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a cvet » 28 jun 2004, 09:08

hvala Tinka za pomoč. V petek sem orhideji odrezala celotno steblo s cvetnimi nastavki in porumenel list. Prestavila sem jo na zunanjo okensko polico, kjer ni prepiha in je veliko svetlobe brez direktnega sonca. Zalivala jo bom z deževnico in skropila. Bomo videli, kaj se bo zgodilo. Upam, da bom kmalu videla še kakšen nov list, da o cvetovih sploh ne govorim.
cvet
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 05 nov 2003, 09:14
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a cvet » 28 jun 2004, 09:08

hvala Tinka za pomoč. V petek sem orhideji odrezala celotno steblo s cvetnimi nastavki in porumenel list. Prestavila sem jo na zunanjo okensko polico, kjer ni prepiha in je veliko svetlobe brez direktnega sonca. Zalivala jo bom z deževnico in skropila. Bomo videli, kaj se bo zgodilo. Upam, da bom kmalu videla še kakšen nov list, da o cvetovih sploh ne govorim.
cvet
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 05 nov 2003, 09:14
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a cvet » 28 jun 2004, 09:09

hvala Tinka za pomoč. V petek sem orhideji odrezala celotno steblo s cvetnimi nastavki in porumenel list. Prestavila sem jo na zunanjo okensko polico, kjer ni prepiha in je veliko svetlobe brez direktnega sonca. Zalivala jo bom z deževnico in skropila. Bomo videli, kaj se bo zgodilo. Upam, da bom kmalu videla še kakšen nov list, da o cvetovih sploh ne govorim.
cvet
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 05 nov 2003, 09:14
Kraj: Domžale


Vrni se na Orhideje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov