phalenopsis pomoč??

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

phalenopsis pomoč??

OdgovorNapisal/-a Eddie » 05 dec 2005, 19:06

Sicer vem da se z mojo težavo prepozno obračam po pomoč, ampak vsaj za prihodnje.

tažava pa ge naslednja, listi so začeli gnit od novih navzdol, je bila na istem estu kot že 2 leti prej, isto zalivana in pršena, če kdo slučajno ve kaj ji ni ugajalo, in glede na to da ima vse korenine še lepe zelene, če je kaka možnost da jo še rešim.

Lp

Edi
-----------------------------------------------------

"DOMIŠLIJA JE POMEMBNEJŠA OD ZNANAJA"

Albert Einstein
Eddie
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 13 jul 2005, 18:14
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Eddie » 05 dec 2005, 20:00

sem prebral cel forum, mej 4 urce, sem ugotovil kje sem zaj**** ampak še vseeno rabim pomoč če ima kdo kako idejo če bi se orhidejo brez listov (zaradi špricanja po sredini zgnili) dalo še kako rešit, vsaj meni se zdi da so korenine lepe in zdrave.

Lp

Edi
-----------------------------------------------------

"DOMIŠLIJA JE POMEMBNEJŠA OD ZNANAJA"

Albert Einstein
Eddie
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 13 jul 2005, 18:14
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Nemesis » 05 dec 2005, 23:27

Pusti jo na miru. Škropi jo še naprej, samo zmanjšaj količino. Ko je meni ena odgnila, sem obupal, a sem jo pustil še približno 2 meseca v lončku. Ko sem jo po tem času vzel ven, je imela kar dve novi rastlinici zraven. Pri meni se je čakanje obneslo, ne vem pa, kako bo pri tebi...
LP, N
Nemesis
Guru
Guru
 
Prispevkov: 200
Pridružen: 14 feb 2004, 11:04
Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a romanah » 06 dec 2005, 08:52

Jest bi jo na tvojem mestu presadila in porezala vse korenine, ki so rjave in ki so slabe.
probaj mogoče bo pa uspelo?!

Moje slabe so si tako opomogle in sedaj lepo rastejo.

Nikoli nobeno ne zalivaj v sredino, ker voda ostaja in rastlina zgnije.

Namakaj jo v vodo in pošakaj ,das se odvečna voda zlije ven, nao jo šele postavi nazaj v dekoracijski kozarec.

Sedaj ko je zima jih samo škropim in zalivam vsake 14 dni, ne glede na to ,da so nad radjatorjem.
Na radjator sem pa postavila, brisačo. da ne dobilo direktnega udarca toplote.

Pa mislim, da jim nič ne manjka.
satini

http://satini.moj-album.com/
Delni album
romanah
Guru
Guru
 
Prispevkov: 492
Pridružen: 05 maj 2005, 12:29
Kraj: Ljubljana okolica

OdgovorNapisal/-a Eddie » 07 dec 2005, 18:09

Se zahvaljujem vsem za odgovore.

javim pol kaj če bo ratalo, bom presadil, porezal vse kar več ne funkcionira pa bomo videli.


Lp

Edi
-----------------------------------------------------

"DOMIŠLIJA JE POMEMBNEJŠA OD ZNANAJA"

Albert Einstein
Eddie
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 13 jul 2005, 18:14
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a lunca » 17 dec 2005, 13:08

pozdravljeni!


mene pa zanima, če je res da mora biti lonček prozoren, da pride svetloba do koreninic?Ker jaz sem jo imela v dekorativnem lončku in so se mi skoraj vse korenine posušile.

pa še nekaj: ko mi je orhideja odcvetela, ali je res da jo moram odrezati pri tretjem kolenčku ali kako že?

hvala

lp
lunca
Guru
Guru
 
Prispevkov: 364
Pridružen: 17 dec 2005, 13:04
Kraj: grosuplje

OdgovorNapisal/-a metulj » 17 dec 2005, 18:54

Prozoren lonček ima orhideja zato, ker tudi korenine sodelujejo pri fotosintezi. Vendar pa jih veliko ljudi uspešno goji tudi v neprozornih lončkih, tako da ne vrjamem da je to vzrok za suhe korenine. Poglej starejše teme na forumu in mogoče najdeš vzrok za suhe korenine.

Glede odcvetelga cvetnega stebla pa menim, da je najbolje kar pustiti pri meru, nič rezanaja. Mogoče na njem orhideja ponovno zacveti ali pa oblikuje novo rastlinico. Pusti se presenetiti. Če pa se bo steblo samo od sebe posušilo (kar je tudi ena od možnost) pa ga brez slabe vesti odreži.

LP
metulj
Guru
Guru
 
Prispevkov: 200
Pridružen: 25 nov 2005, 12:44
Kraj: Črnomelj

OdgovorNapisal/-a lunca » 02 jan 2006, 14:55

še nekaj me zanima. pri eni orhideji so se mi vse korenine v lončku posušile. sedaj dela nove. toda ne vem ali moram stare korenine ven dati iz lončka?


pa še en problem: pri drugi orhideji pa mi korenine lezejo ven iz lončka. ali bi jo mogla posaditi v večji lonček?


lp
lunca
Guru
Guru
 
Prispevkov: 364
Pridružen: 17 dec 2005, 13:04
Kraj: grosuplje

OdgovorNapisal/-a lunca » 10 jan 2006, 20:27

mene pa zanima, na koliko časa cvetijo orhideje? jaz sem jih kupila aprila 2005, ko so cvetele, pa me zanima kdaj lahko spet pričakujem cvetenje
lunca
Guru
Guru
 
Prispevkov: 364
Pridružen: 17 dec 2005, 13:04
Kraj: grosuplje

OdgovorNapisal/-a tamika » 11 jan 2006, 00:14

Odvisno od vrste orhideje ter od pogojev, ki jim jih nudiš.

Meni je beli phal cvetel neprestano več kot eno leto, ko je odcvetel se je steblo začelo sušiti in sem ga odrezala. V roku dveh mesecev sta mi pognala dva nova stebla in sedaj čakam na prve cvetove (južna stran). Medtem, ko pa sem na novo steblo pri roza phalu čakala več kot leto (severna stran).
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00

OdgovorNapisal/-a megi » 13 jan 2006, 13:33

Tudi moji orhidrji so se listi zelo zmehčali. Pršim vsak dan. zalivam na teden dni. Ima tudi nekaj cvetov. Ali jo lahko vzamen iz lončka in nezdrave korenine porežem . Druge rože vem , da takrat ko cvetijo ne smeš presajat ( tam je koreninska gruda).

Vak nasvet mi bo dobrodošel.
megi
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 09 jun 2005, 13:58
Kraj: velenje


Vrni se na Orhideje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov