Phalenopsis

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

Phalenopsis

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 06 jul 2003, 10:00

Živjo,

imam 6 orhidej vrste Phalenopsis, ki vse lepo cvetijo. Vendar pa štirim od šestih v zadnjem tednu zelo hitro odpadajo cvetovi. Vsak dan se dva do trije cvetovi posušijo in odpadejo. Zdaj cvetijo že pol leta in v tem času ni odpadel niben cvet, zdaj pa v enem tednu skoraj vsi. Orhidejo so v zastekljeni terasi, ki se poleti med dnevom precej segreje. Zanima me, če je možno,da jim je prevroče?
Drugače so zdrave. Je pa še nekaj zanimivo, v tem času ko jim odapadajo cvetovi, so zaceli novi listi zelo hito poganjati.
Najprej sem mislila, da pac ocvetajo, vendar se mi zdi malo verjetno da vse štiri naenkart začnejo ocvetati.
Kakašna ideja kaj je narobe z mojimi orhidejami?

Najlepša hvala za odgovore.

Lep dan, Tanja
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 06 jul 2003, 15:05

Zdravo!

1:En vzrok je lahko ja previsoka temperatura, ta naj bi bila poleti od 18 do 30 stopinj, vendar glede nato da sta ostali dve orhideji ok bi rekla da to ni vzrok odpadanja cvetov(?!).
2: Lahko da jih zažiga sonce, vendar takrat bi imele tud ozgane liste...pa ostali dve....
3:Možno pa da je enostavno minil čas cvetenja.Hibridi cvetijo celoletno, ostale pa od jeseni do pomladi-nekje 6 mescev pač :wink:
Hm res ne vem kaj bi še lahko bilo. Da te pomirim tudi moji falenopsis so nekje po pol leta cvetenja odpadli cveti in zacela je poganjat list-e.

Lep pozdrav, Maja
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48


Vrni se na Orhideje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost