Danes je 27 apr 2024, 19:28

Novice Novice od Zelenjava

Zemljevid od Zelenjava » Forum : Zelenjava

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Odpadanje cvetov na paradižniku

Kaj je narobe, da mi odpadajo cvetovi pri samo 6 paradižnikih od 80. Vsi ostali lepo cvetijo, delajo plode, samo teh 6 sadik je problematičnih, zalivam jih na 2 dni takrat zalijem po 1-2litra vode, rastejo v rastlinjaku, ki je odprt iz obeh strani, imel sem že napade bolezni in ravno na teh 6 sadikah se najbolj razvila bolezen (črne pike po listih).

Kaj pa, če so krivi polži za odpadnje cvetov, letos smo jih ...
Preberi več : Odpadanje cvetov na paradižniku | Ogledi : 5713 | Odgovori : 2


čebula

kako ste zadovoljni letos s čebulo?
Lani sem imela lepo in jasno bila zadovoljna, letos pa je majski dež pogal k gnitju, sedaj je bilo pa morda celo preveč toplo in suho.
Preberi več : čebula | Ogledi : 5184 | Odgovori : 3


Slaba "forma" paprik in kumaric

Ker vem, da je na tem forumu veliko strokovnjakov, vem da mi boste znali pomagat.
Težava je pa v tem...
Smo sredi junija, kupil sem sadike paprik in kumaric, ki pa nikamor ne rastejo. Pravzaprav se mi zdi, da se samo ohranjajo pri življenju.
Res je, da je bil maj precej hladen, junij pa zelo vroč, ampak dvomim, da bi bilo to krivo za slabo rast. Namreč, soseda ima enake sadike kot jaz, pa ji ...
Preberi več : Slaba "forma" paprik in kumaric | Ogledi : 9480 | Odgovori : 7


vzgoja

sadike paradi. imam prekrito,vsako zases kopreno v obliki zvonu pa me zanima ali jih je zdaj ko še ne cvetijo potrebno odkrivati
Preberi več : vzgoja | Ogledi : 2273 | Odgovori : 2


Kapusova bela mušica

Na moje kapusnice - cvetačo, zelje, kolerabico, brokoli .... so naredile popolno invazijo bele mušice.... Kako naj jih (naravno) preženem oz. uničim ?
Preberi več : Kapusova bela mušica | Ogledi : 3084 | Odgovori : 3


Krompir - plesen

En del krompirja, ki sem ga sadila najprej, je napadla plesen (vsaj mislim), še preden je začel cveteti, tako, da je zelenje že povsem rumeno - kaj naj naredim, naj kar izkopljem krompir, kakršen koli je, da se ne bo preneslo še na drugo zelenjavo ?

Ali je rizično saditi za krompirjem v to zemljo lubenice ?
Preberi več : Krompir - plesen | Ogledi : 3598 | Odgovori : 3


Rahlo rumeni listi na peteršilju

V topli gredi imam posejan peteršilj, sadike sem kupil v zadrugi in so velike že nekje 20 cm, danes sem videl, da peteršilj rahlo rumeni, kaj je narobe.
Vsako leto ga tudi posejemo na prosto pa je tako lep zelen in velik.
Preberi več : Rahlo rumeni listi na peteršilju | Ogledi : 3483 | Odgovori : 0


Šalotka, čebula....kumare

Moja šalotka je popolnoma porumenela - pa ne vem v čem je vzrok. Sadila sem jo že nekje sredi marca, izmenično s korenčkom, tako kot tudi čebulček, a je žal tudi čebula "zvita" ...... Prav žalostna sem, saj sem upoštevala vse te metode dobrih sosedov in sestave tal, tudi semena sem kupila eko od Amaranta... :(

Drugi problem se mi pojavlja pri kumaricah....lepo začnejo rasti, potem pa ...
Preberi več : Šalotka, čebula....kumare | Ogledi : 6180 | Odgovori : 12


Zalivanje zelenjave z mrzlo vodo

Je res narobe, če se zaliva zalenjavo direkt iz cevi z mrzlo vodo do sedaj nismo imel teh težav pravijo pa, da je to šok za zelenjavo.
Preberi več : Zalivanje zelenjave z mrzlo vodo | Ogledi : 5999 | Odgovori : 14


Balkonsko vrtičkanje

Lep pozdrav,
na tem forumu sem še čist frišna:) in po nekajtedenskem prebiranju vaših nasvetov sem se odločila in se oglasim še sama.
Živimo v bloku v 12 nadstropju lega je idealna za vrtičkanje, balkon je ogromen in po dolgem pregovarjanju sem posadila v 35x35 cm velike cvetlične lonce meterski fižol.V manjših imam vijolično papriko, rdečo baburo,rumeno dolgo,korito solate in hobok z arašidi.Seveda nisem pozabila na mini paradižnike in jagode.
...
Preberi več : Balkonsko vrtičkanje | Ogledi : 14980 | Odgovori : 7


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610