Danes je 27 apr 2024, 23:24

Novice Novice od Zelenjava

Zemljevid od Zelenjava » Forum : Zelenjava

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Salsola soda

Čas je za načrtovanje letošnje setve in s tem tudi brskanja po raznih spletnih straneh. Bolj kot ne, sem slučajno našla v ponudbi seme Salsole sode, ki je v italijanski kulinariki precej poznana in cenjena.
Sinonimi za to zelenjavo so: Mönchsbart, Kapuzinerbart, Roscano, Barbate die Frate

Uporabljajo se mlade rastline: listi in stebla - dušene jedi ali kot sveža solata.

Slika
Čeprav je to obmorska rastlina (prenese slanost tal), naj bi dobro uspevala tudi v ...
Preberi več : Salsola soda | Ogledi : 2103 | Odgovori : 0


Soja v letu 2011

Rada bi spomladi posejala sojo, prvič! Prosim za nasvete: nakup semena, sorta, posebnosti..
Hvala za odgovore in lep pozdrav
Preberi več : Soja v letu 2011 | Ogledi : 3039 | Odgovori : 3


buče

Pozdravljeni!

Ali kdo ve kje se da kupiti muškatne buče?
Preberi več : buče | Ogledi : 2659 | Odgovori : 0


Česen

Zdravo!

Ima morda kdo naprodaj seme česna, ki je staro, zdravo, okusno in pridelano na biodinamiki v Sloveniji?

Hvala za odgovor!
Preberi več : Česen | Ogledi : 2986 | Odgovori : 0


plevel

Plevel na mojem vrtu.




Ime rastline ?
Preberi več : plevel | Ogledi : 1700 | Odgovori : 1


Bolezen na paradižniku

Prosila bi vas za nasvet. Paradižnik gojim v rastlinjaku. Plodovi že zorijo, vendar jih kar nekaj na vrhu dobiva prozorno rjavo kožico, z vidnimi žilicami, čisto na vrhu pa je temnejša pika premera 1 cm. Če plodu odrežem vrh, vidim da se ta bolezen ni prenesla v notranjost, ampak je očitno samo na lupini in malo pod njo. Zanima me, če kdo ve, kako rešiti te paradižnikove sadike ali pa je mogoče najbolje ta paradižnik ...
Preberi več : Bolezen na paradižniku | Ogledi : 2959 | Odgovori : 1


Toča...

Čisto nevtralno bom vprašal. Je še upanje/pustim/zasadim nove/se bodo pomladile.

http://www.mojalbum.com/vukojebina/toca-2010
Preberi več : Toča... | Ogledi : 5620 | Odgovori : 14


bučke

pozdravljeni- vsako leto sadim bučke in mi obilno obrodijo-letos pa opažam na nekaterih vrstah samo moške cvetove :cry: -kaj bi bil vzrok?
Lepo prosim za odgovor!
lp
Preberi več : bučke | Ogledi : 2392 | Odgovori : 0


Luknjice v listih čilijev

Živjo,

imam en problem in sicer so se na listih čilijev začele pojavljati male luknjice. Listi drugače zgledajo zdravi, ne gnijejo, se ne sušijo, le te luknjice malo kazijo. Če kdo ve kaj bi lahko bil vzrok problema, bi prosil za odgovor.


hvala in lp
Preberi več : Luknjice v listih čilijev | Ogledi : 4132 | Odgovori : 7


Vrtnice!!

Rad bi izvedel kako vidiš če je divja ali domača.(cepljena, necepljena)
Preberi več : Vrtnice!! | Ogledi : 7038 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610