Danes je 28 apr 2024, 05:42

Novice Novice od Zelenjava

Zemljevid od Zelenjava » Forum : Zelenjava

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

kalčki in kalilnik

Nabavila sem kalilnik za kalčke. Lepo mi uspevajo in solatam dajo čudovit aromatičen okus. Zanima me če ima kdo več zaloge raznih neobdelanih semen(pšenica, brokoli, repa,)ki bi jih lahko uporabila kot kalčke in če jih še kdo obožuje, da bi mi dal kak dober recept. Hvala
Preberi več : kalčki in kalilnik | Ogledi : 13544 | Odgovori : 15


Radič

Bi mi kdo znal povedati kako skladiščiti radič pozimi , da ostane kar najdlje časa svež?
Preberi več : Radič | Ogledi : 5919 | Odgovori : 3


Odkupim buče

Ojla,

rada bi pri kakem v bližini Ljubljane poceni odkupila 2 ali 3 velike buče (za noč čarovnic bi jih rada izdolbla), po možnosti tiste ta oranžne (pa pojma nimam kako se imenujejo-kanadske mogoče :oops: :roll: )-ali pa kake druge, najbolj važna mi je velikost.
Preberi več : Odkupim buče | Ogledi : 6193 | Odgovori : 10


metode siljenja - kako

Zanima metoda siljenja za rastline, ki jih hočemo uživati pozimi. Kako se to sploh naredi in katere vrste so primerne? Mogoče kitajsko zelje, radič, vitloh? Prosim za čimveč nasvetov.
Hvala, Aleš
Preberi več : metode siljenja - kako | Ogledi : 3480 | Odgovori : 1


Kako vam je uspeval zelenjavni vrt v letu 2005?

Pri nas so uspele le rastline ki imajo rade bolj hladno in vlažno vreme,sicer pa je vse slabo..

Buče,lubenice,kumare,paradižnik recimo so vsi podpovprečni,dobili so tudi plesen na listih(in bio škropljenje ni pomagalo).

Poleg tega smo gotovo vrgli stran 1/3 posejanih semen ker imamo toliko polžev in bramorjev :evil:

Ni najboljše leto na sploh.

Vrt je pa v Ljubljani.
Preberi več : Kako vam je uspeval zelenjavni vrt v letu 2005? | Ogledi : 3690 | Odgovori : 2


ZELENI PARADIŽNIK

Kaj naj naredim z zelenim paradižnikom, ki najbrž ne bo dozorel? Ali kdo kaj počne z njim - ali ga za vsak slučaj še lahko pustim utrganega na sončku,..
Preberi več : ZELENI PARADIŽNIK | Ogledi : 11631 | Odgovori : 5


Habanero , Congo pepper

Pozdrav !

Jesen je tu in sadike čilijev so začele roditi. Ker jih imam nekaj odveč ( habanero , congo pepper in bolivian rainbow) se interesenti lahko oglasijo.

Sadike so v loncih in vse cvetijo in že rodijo.

Ob dobri oskrbi ste za najmanj deset let dobri z zalogo pekočih stvorov.

V septembru pa pripravljamo tudi degustacijo pri nas doma . Pripravili bomo nagrado za najbolj hrabrega z obvezno fotoreportažo in objavo na spletu.

Prijave ...
Preberi več : Habanero , Congo pepper | Ogledi : 5857 | Odgovori : 7


muškatne buče

Hey !

Ali ve kdo kje bi lahko dobila seme muškatnih buč? :roll: .. pa katera sorta je najboljsa (okus, uspevanje...) in kje se dajo kupiti? Iskala sem že vsepovsot in jih nikjer nimajo!

Tnx :lol:
Preberi več : muškatne buče | Ogledi : 8438 | Odgovori : 11


Letošnje korenje gre v cvet!!??

Zakj mi gresta 2 sorti korenja v cvet,sejano je bilo letos..??
To sta 2 posebni vrsti,eno vijoličasto in pa en japonski hibrid-Samurai.

Običajni Nantes se čisto v redu "obnaša" in ne bo nič cvetenja letos.
Preberi več : Letošnje korenje gre v cvet!!?? | Ogledi : 2735 | Odgovori : 0


okre !!!!

:P živjo vsem!

Zanima me, kje bi lahko najdla pri nas (v sloveniji) OKRE ?? V grški knjigi imam en recept v kateri so kot priloga piščancu še OKRE ??

HVALA ZA ODGOVOR

LP :roll:
Preberi več : okre !!!! | Ogledi : 3154 | Odgovori : 3


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610